יצרנית המחשבים והאלקטרוניקה הטייוואנית אסוס (ASUS), הודיעה כי בעבר שקלה לרכוש את חטיבת הסלולר של שכנתה מבית, HTC, אך מסתבר כי עדיין האפשרות מונחת על השולחן, כך הצהיר בכיר ב-ASUS בסוף השבוע האחרון.

הדברים נאמרו במסגרת האסיפה השנתית אותה מקיימת אסוס מדי שנה שנה, על ידי סמנכ"ל הכספים של החברה, דיויד צ'אנג לסוכנות הידיעות רויטרס. על פי הדיווח, נפגשו נציגים של שתי היצרניות, ג'וני שי מנכ"ל אסוס ושר וואנג מנכ"לית HTC, כדי לדון על הנושא ולסגור את עסקת הרכישה, אולם מעבר לפגישות הדבר לא הניב תוצאות. בנוסף גילה המנכ"ל כי אפשרות רכישתה של HTC עדיין עומדת על הפרק, אם כי הסיכויים לכך קלושים – זאת לאור רצונה של אסוס להתמקד בצמיחה עסקית מתוך החברה ולא על-ידי רכישה של יצרניות אחרות.

גם השקת מכשיר הדגל, M9, לא עזר ליצרנית הטייוואנית להיחלץ מהמשבר הכלכלי בו נמצאת החברה, שצפויה להציג בקרוב את דוחותיה הכספיים שלאחר השקתו. לפי הערכות צפויה היצרנית להציג הפסדים משמעותיים בדו"ח הקרוב ואולי אף לחתוך במעט את המשך ייצורו של מכשיר הדגל – שלא זכה להצלחה מסחררת – זאת לאור "חוסר היכולת לחדש", כך תיארו אנליסטים רבים את ה-M9.

מנגד, אסוס נהנית מרבעון מוצלח ופורה ביותר. היצרנית ידועה בעיקר בעולם המערבי בזכות מחשביה הנידיים והביתיים ואף נכנסה גם היא לעסקי הסמארטפונים עם סדרת ה-Zenfone המוצלחת. כך או כך, יהיה מעניין לראות אם העסקה אכן תצא לפועל, והאם גורלה של HTC יהיה זהה לגורלה של נוקיה הפינית.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.