ב-20 לדצמבר של 2003, הועלה קובץ טורנט (Torrent) תחת השם The.Matrix-ASCII של יצירת “אומנות” בשפת ה-ASCII של הסרט “המטריקס” (The Matrix), ומאז ועד היום הוא המשיך לחיות ומשותף בין משתמשים. מדובר בסרטון קצר בפורמט MPEG-2 המציג את הפתיח של הסרט המפורסם והפופולרי דאז אשר הומר למפת טקסט פשוטה ובסיסית, מה שכזכור אפיין את הסרט המקורי.

אין מידע רשמי של מי העלה את הטורנט, שכן המידע ששוחרר עימו ריק לחלוטין,  אבל החבר’ה ב-TorrentFreak אומרים כי הם עוקבים אחר הטורנט כבר למעלה מעשור מאז שמקור בודד העלה אותו וכי הוא היחיד שהצליח לשרוד תקופה כל כך ארוכה ועדיין משותף ברשת הטורנטים בעולם, כאשר עד לאחרונה כ-8 Seeds עדיין משתפים את אותו הקובץ.

בעולם הטורנטים, קובץ המשותף ברשת חיי וקיים רק בזכות המשתמשים השונים שממשיכים לשתף אותו גם לאחר שסיימו להוריד, כך שלמצוא למצוא קבצים ותכנים ישנים בטורנטים, זאת במידה והמקור או מי מהמשתמשים החליט לשתף אותו עם העולם והשאיר בשביל זה במודע, את המחשב פועל והקובץ זמין לכל דורש.

לפי הערכות, הקובץ הורד כמה עשרות אלפים בודדות של פעמים אולם כעת עם הפרסום המאסיבי, הוא זוכה לפופולריות מחודשת וכבר היום עומד מספר המשתפים על 200 Seeds, כך שסביר כי הוא ימשיך ויחייה איתנו עוד שנים רבות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.