בעוד השאלה האם יש צורך בתמיכה של 64 ביט במכשירים ניידים, מצהיר בכיר ב-ARM כי ישנה התעניינות רבה במעבדים לניידים הרצים בארכיטקטורה של 64 ביט וכי הוא צופה שעד סוף השנה יגיעו לשוק המכשירים הראשונים. “אין ספק שיש לנו עליה גדולה בביקוש למוצרי 64 ביט לניידים”, אמר תום לנדזה, סמנכ”ל בכיר בחברה ל-Cnet.

עוד מוסיף הבכיר כי הם הופתעו מהדרישה הגוברת ל-64 ביט: “היינו מופתעים מהמקום שהוא [64 ביט] הופך להיות בעולם המובייל. Qualcomm, MediaTek ו-Marvell הן רק מספר דוגמאות לחברות המעוניינות בטכנולוגיה.”  לבסוף הוא אמר כי ARM תהיה מוכנה להשיק את ארכיטקטורת 64 ביט בשלהי סוף השנה (חג המולד) ולדבריו הדבר יכול להביא לשיפור בביצועים במוצרים של היצרניות.

ARM כידוע מפתחת ארכיטקטורה ועיצוב השבבים עבור מכשירים ניידים, טלפונים וטאבלטים. את השבבים היא לא מייצרת בעצמה אלא היא מוכרת את הרישיון לייצור לחברות אחרות כמו סמסונג, Qualcomm ואחרות אשר משנות ומוסיפות רכיבים בעצמם. החברה הציגה אשתקד את סדרת ה-ARM Cortex-A50 המציעה שילוב של מעבדי Cortex-A53 עם מעבדי Cortex-A50 עבור טכנולוגיית ה-big.LITTLE של ARM. למעשה, אלו הם ליבות העיבוד שמרכיבות כבר היום את מעבד ה-A7 של אפל (Apple), וזה אומר, כאמור לעיל, תמיכה מלאה בעיבוד ב-64 סיביות עם תמיכה אחורה ביישומים שרצים ב-32 סיביות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.