מטענים ניידים הם כבר בגדר אביזר שכיח, במיוחד עבור המשתמשים הכבדים שרוב היום לא נמצאים בקרבת שקע חשמל. המשתמשים בעלי מכשיר טלפון עם יכולות טעינה אלחוטית ישמחו להכיר את 'ארק' (ARK) – מטען נייד עם יכולות טעינה אלחוטית.

'ארק' היינו רעיון למטען קטן וקובייתי שחברת 'בצלאל קורפ' (.Bezalel Corp) העלתה לאתר מימון ההמונים 'קיקסטארטר'. היעד המימוני של החברה היה 35 אלף דולר, אך כבר עתה החברה עברה את סכום היעד וגייסה מעל ל-50 אלף דולר. ניתן להזמין את המטען האלחוטי על-ידי תרומה של 55 דולר ומעלה.

המטען הינו בגודל 90x90x20 מ"מ שכולל בתוכו סוללת ליטיום-פולימר (Li-poly) בנפח 5,200mAh, בצבע לבן או שחור אשר מגיע עם שתי יציאות USB להטענה של זוג מכשירים במקביל. עד כאן אין שום חידוש משמעותי אלא ש-ארק כולל גם יכולות של טעינה אלחוטית בתקן Qi – כך שלמטען יכול להטעין ללא כבלים מכשירים כמו הג'לקסי אס 4' (Galaxy S4) או ה'נקסוס 5' (Nexus 5) או אפילו את מכשיר האייפון באמצעות שימוש בכיסוי מיוחד.

בנוסף, מצוין בדף הפרויקט כי ל-ארק יש יכולת נוספות כמו האפשרות להטענה מהירה ועל-פי הצהרות החברה מדובר בהטענה מהירה עד 20 אחוזים בהשוואה למוצרים מתחרים שבמהלכה גם נוצר פחות חום. כמו-כן במטען קיימת אפשרות לחסכון בחשמל וכאשר אין מכשיר שנמצא בהטענה המטען כבה באופן אוטומטי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.