האם אפל (Apple) יוצאת 'למסע צלב' לחיסול יציאת ה-3.5 מ"מ לחיבור אוזניות בכל מכשיריה? לאחר השקת iPhone 7 (אייפון 7) ללא שקע האוזניות – ואחרי שסיפרה כי מדובר בחיבור מיושן ואנלוגי בעל איכות נמוכה בהשוואה לחיבורים דיגייטלים, שגם תופס שטח יקר בנבכי המכשיר – החברה מקופרטינו בוחנת את הסרת היציאה גם מקו מחשבי סדרת ה-MacBook Pro (מקבוק פרו).

על פי צילומי מסך שהועלו לטוויטר נראה כי אפל עורכת סקר משתמשים בנוגע להרגלי השימוש שלהם עם ה-MackBook Pro, ואחת השאלות מתייחסת באופן ישיר וברור ליציאת האוזניות.

אך לא רק שקע האוזניות על הכוונת של אפל. ייתכן כי החברה בוחנת גם אפשרות להסרה של כניסות ה-USB וכניסת כרטיס הזיכרון שכן היא שאלה משתמשים "כיצד אתם מעלים תמונות אל מחשב המקובוק פרו ממצלמה דיגיטלית", כשבין האפשרויות השונות "כניסת USB", "כניסת כרטיס הזיכרון", "באמצעות כבל", "באופן אלחוטי" ו"אחר". נראה כי בחברה מתכוונים לבחון הסרת כל היציאות והמחברים הללו והחלפתם ביציאת USB Type-C כפי שנעשה בדגמים העדכניים של מחשבי ה-MacBook של החברה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • pt020

  היא תעשה את זה אם יהיו לה רמקולי בלוטוס על המדף

 • אנומימי

  שתשים במקום זה חיבור לייטינג

 • אם הם יסירו את החיבור מהמק וגם מהאייפד זזה יראה שאפל רשמית איבדו את זה.
  אחד הבעיות הכי קשות עם אוזניות אלחוטיות זה להעביר אותם ממכשיר למכשיר שפשוט לא נוח. ולקנות אוזניות רק בשביל הפרטנזיות של אפל? איכסה.
  לגבי קורא כרטיס SD אני לא הייתי רוצה שיסירו כי זה נורא נוח למי שמצלם ב DSLR להעביר ככה תמונות למחשב. אבל זה עוד לא יהיה נורא אם יסירו את החיבור 3.5mm במחשב. תכלס זה נראה אפילו יותר חשוב שם מאשר בסמארטפון.

  • nirmitlamed

   נדמה לי שיש מתאם יואסבי.

   • נכון אבל להשתמש במתאם USB בשביל להשתמש באוזניות מטומטם לאין שיעור, לא לדבר שזה הולך להיות אחד הדברים הכי מדכאים להשתמש באייפון.
    ככה שאני רואה אנשים משתמשים באוזניות שמגיעות עם המכשיר או שקונים אוניות עם חיבור לייטנינג. ואולי אנשים גם יקנו אוזניות אלחוטיות שהאיכות שלהם דיי טובה היום. לפחות ה-Jabra Move שלי אני ממש מרוצה מהן אבל בגלל שהסוללה היא רק 4 שעות ואי אפשר יהיה לחבר אותן לאייפון( יש כניסה רגילה של אוזניות בהן) כשנגמרת הסוללה זהו כפות. אולי הם יעשו בתקווה כבל ארוך של אוזניות לייטנינג. אבל עדיין זה שיש רק חיבור אחד במכשיר הורס האפשרות להטעין ולשמוע מוזיקה בבת אחת.

 • Yannay✔ᵛᵉʳᶦᶠᶦᵉᵈ

  את הסרת כניסות הUSB אני מבין (USB TYPE C עדיף) אבל היתרון של כרטיס הSD הוא שלא רואים אותו ומבחוץ הוא כמעט לא מורגש

 • itamar4444

  יופי אז יהיה צריך אזניות מיוחדות למחשב ואזניות מיוחדות לאייפון. או לחבר הרבה מתאמים. מתאם לאייפון ול 3.5 , מפצל, מתאם למק וגם מפצל וכו וכו..

 • pizzaboy

  אוקי עכשיו אני כבר מתחיל להתעצבן

  • Ryan ッ

   מישהו הרגיז את ילד הפיצה 🙂

   • pizzaboy

    חחחחח , ילד הפיצה והג׳פניקה!

 • iphone1000 (אפל שולטת !)

  רק שיהיה מתאם בערכה והכל בסדר

  • itamar4444

   רק שזה יהיה של אפל ומבחינתך זה בסדר."אפל יודעת מה טוב בשבילי…הכל חלק מתוכנית גדולה…אפל נתנה אפל לקחה יהי שם אפל מבורך…" "אם אפל תגיד לקנות אזניות במיוחד לכל מכשיר אפל כנראה יודעת יותר טוב ממני…"

 • חחח
  הדבר היחיד שאני באמת אוהב בנייד שלי הוא החריץ לקריאת SD
  דבר שאין בנייח וזה מאוד מרגיז