בעוד גוגל (Google) מציגה את פרויקט ה-App Runtime שלה להרצת אפליקציות אנדרואיד (Android) ב-Chrome OS, מפתח בשם Vladikoff שחרר גרסה ראשונית של פרויקט בשם ARChon שמאפשר הרצת האפליקציות הללו בכל מערכת הפעלה. אמנם ההרצה צריכה להתבצע דרך דפדפן כרום, בגרסה 37 ומעלה, אבל ברגע שיש דפדפן מתאים במערכת ההפעלה, כבר לא משנה מה היא.

המפתח מסביר בדף מיוחד כיצד להשתמש בערכת זמן ההרצה הזו, ומזהיר שמדובר עדיין בגרסה לא יציבה במערכות הפעלה שאינן Chrome OS 64bit. בנוסף, כדי להפעיל את זמן ההרצה שי לעשות זאת על ידי מעבר למצב מפתח בדף ההרחבות של כרום ולבחור לבצע טעינה של לחבילה שאינה ארוזה (אחרי שמשחרים את התוכן של הקובץ המכווץ לתיקייה). בנוסף, כדי לטעון אפליקציות מותאמות, יש להתקין את [email protected] ומעלה.

עם זאת, ARChon אינו מריץ קבצי apk של אנדרואיד והם צריכים לעבור המרה להרחבות שמתאימות להרצה בכרום, אבל גם לזאת הוא דאג עם כלי שמכונה chromeos-apk שמבצע את ההמרה המתאימה.

בנוסף יש לשים לב שאם מריצים אפליקציות שקיימות כהרחבות בסביבת הדפדפן כרום, הן מוחלפות. יש להסיר ולבצע התקנה מחדש מהחנות של כרום אם מחליטים להסיר את ARChon.