היישומים הרבים בחנות האנדרואיד (Android) יכולות לשמש גם מערכות הפעלה אחרות ואת זה גוגל (Google) כבר השכילה להבין כאשר הביאה אפשרות להריץ אותם על גבי פלטפות ה-App Runtime למערכת הכרום (Chrome), או בקיצור ARC. כעת גוגל שיחררה תוסף לדפדפן שלה המאפשר להריץ יישומי אנדרואיד גם על גבי מחשבים אישיים.

התוסף החדש המכונה ARC Welder הזמין להורדה מחנות הכרום, מאפשר להריץ אפליקציות אנדרואיד, או יותר נכון קבצי APK של האפליקציה הרצויה על גבי הדפדפן. התוסף יפעל על כל מחשב, כלומר חלונות, מק או לינוקס המשתמשים בדפדפן הכרום, אולם המגבלה העיקרית שלו שאין אפשרות להריץ מספר יישומים במקביל. נוסף לכך, אפליקציות אנדרואיד רבות כפי הנראה לא יפעלו בשל העובדה כי אלו לא מסוגלות לרוץ על חומרת המחשב.

כך תריצו אפליקציות אנדרואיד על המחשב:

1. התקינו את התסוף דרך חנות הכרום.

2. הכינו את קובץ האפליקציה מסוג APK (מדריך לשמור קבצי APK מהחנות)

3. הפעילו את ה-ARC Welder שהתקנתם בסעיף 1.

4. לחצו על כפתור Add your APK ומשם תדרשו להגדיר את המקום שבו יישמר המידע במחשב

5. לאחר מכן תדרשו לאתר את קובץ ה-APK ובהוספתו האם מדובר בטלפון או בטאבלט, לאורך או לרוחב והגדרות נוספות.

5. לחצו על כפתור Launch App כדי להפעיל את האפליקציה.

אם הכל יעבוד כשורה, האפליקציה שטענתם תטען על המסך ותוכלו להשתמש בה כאילו אתם נמצאים על טלפון או טאבלט מבוסס אנדרואיד, אולם ייתכן כי השימוש בעכבר במקום מסך מגע, יש סיכוי כי לא יהיה קל לעבוד עם חלק מהאפליקציות.

דרך להפעיל מספר אפליקציות במקביל:

1. בצעו את כל התהליכים כפי הרשומים מעלה עד סעיף 5.

2. במקום ללחוץ על Launch App, לחצו על Download ZIP.

3. שמרו את קובץ ה-ZIP במקום במחשב ופרסו אותו בתיקייה ייעודית במחשב.

4. היכנסו להגדרות התוספים בכרום – תפריט ראשי > כלים נוספים (more tools) > הרחבות (extensions). או הקלידו בשורת הכתובת chrome://extensions ולחצו על אנטר.

5. לחצו על כפתור load unpacked extension, סיירו לתיקייה שזה עתה יצרתם ולחצו אישור.

unpacked-extension-folder

6. זה הכל. שימו לב שהתוסף התווסף לרשימת התוספים, רק יש לוודא כי מסומן לצידו V והוא מופעל.

ברגע שהאפליקציה מותקנת ומוגדרת, אין צורך לעבור את התהליך שוב והיא תהיה זמינה דרך ה-Chrome Launcher ולהפעיל את האפליקציה כתוסף לכרום לכל דבר. כדי להוסיף אפליקציה נוספת, יש בצע את התהליך באופן דומה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • גיא קרויטורו

  לא עובד

 • דודי עוזר

  בנייד (I5 )עובד תקין בנייח (I3 ) קורס בהורדה חוזרת בנייח מוצגת הודעה על חוסר תאימות והתוכנה מוסרת מהדפדפן , נראה שיש דרישות חומרה עדכנית I5

 • Asaf Moraz

  מעניין מאוד, אם כי אני משתמש ב- BlueStacks ואני מתקין עליו איזו אפליקציה שאני רוצה והכל פועל חלק ומהר.

  • איתי מקמל

   כן, אבל דרך זה קל יותר ולא צריך מכונה וירטואלית. העניין שלא הכל עובד.

   • Asaf Moraz

    איך זה בדיוק יותר קל? דרך BlueStacks אתה נכנס לחנות הפליי ומוריד כל אפליקציה והכל פועל ללא שום הגבלה ואפילו בצורה טובה וחלקה. מעבר לכך, זה מאפשר לך להתחבר לחשבון שלך ואפליקציות שרכשת בעבר או שאתה רוכש דרכו, לא צריך לשלם עליהן שוב. והכי חשוב, הכל פועל כמו שצריך ולא צריך לחפש קבצי APK מכל מיני אתרים או בשם הנדרף של זה: לגנוב אותן או לנסות מה עובד ומה לא.

    • איתי מקמל

     כי לדוגמה, עכשיו יצרתי לעצמי אפליקציית וואטסאפ על שולחן העבודה, כיישום נפרד. לא צריך להפעיל שום דבר ורק להפעיל אותה. כשזה עובד זה אחלה.

     • Asaf Moraz

      שוב, לא פסלתי את הרעיון לגמרי. העניין הוא שב- BlueStack זה תמיד עובד ולא רק מתי שבא לו ובנוסף אתה גם מרגיש אנדרואיד אמיתי כולל עדכונים, מערכת התראות, מולטי טסקינג וכו'. אין ספק שהדרך הזו שעליה כתבת היא נחמדה, אבל יש לה המון חסרונות, לפחות כרגע. שים לב לתגובות שהגיבו פה המשתמשים.

 • orb

  קורס, לא עובד.

 • kisin

  רוב המשחקים לא עובדים

 • טל

  לא עובד על לינוקס..