אפליקציות הרצות בדגם האייפון החדש, iPhone 5S, קורסות פי 2 יותר מאלה הרצות על הגרסה הזולה של האייפון, iPhone 5c, ועל זו הישנה יותר – iPhone 5, כך קובעת לאחרונה חברת Crittercism. החברה, המציעה פתרונות לניהול ביצועים של אפליקציות, מצביעה כנראה על כשל בין התאמת האפליקציות לחומרה הייחודית של דגם ה-5S.

iPhone 5S מציג מספר שיפורים טכניים המצויים במכשיר ועלולים להשפיע על תפקוד האפליקציות ובמרכז השינוי עומדים שבב ה- A7 בעל 64 הסיביות ושבב פנימי נוסף המכונה M7. אנשי Crittercism מעריכים כי בשל העובדה ששלב בחינת האפליקציות על ידי המפתחים בוצע רק על גרסאות מוקדמות של מערכת ההפעלה iOS7, הוא בחן את התאמת האפליקציות למערכת ההפעלה בלבד, אך לא את התאמתן לרכיבי החומרה החדשים.

"תמיד כשישנו שחרור של תוכנה או חומרה חדשים אנו רואים בעיות שנפתרות לאורך זמן", סיפר אנדרו לוי, מנכ"ל Crittercism. בעוד שאפל סירבו להגיב לידיעה באופן רשמי, הוסיף לוי: "החדשות הטובות הן שאפל מודעים לבעיות. הם שחררו 2 עדכונים למערכת ה-iOS7…אפל עושים בהחלט עבודה טובה במתן מענה לבעיות כשהן עולות".

נתוני קריסת האפליקציות מתפרסמים השבוע בסמיכות לוידאו שעלה ברשת, בו מדווח משתמש כי לאחר שימוש באפליקציות רשמיות של אפל, קורס מכשיר ה-iPhone 5S החדש שלו ומציג "מסך כחול", כזה הדומה לאותם המסכים שנתקלנו בהם בעת שגרסאות ישנות של Windows היו "נתקעות" על המחשב האישי.

נדמה שעבור מספר מקרים צריכה אפל לספק התייחסויות. אנחנו נמתין לאלה בסבלנות.

 

 

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • ארי

  גלקסי 3/4 וכל מה שקשור לאנדרואיד קורס בלי סוף בגרסאות מתקדמות ולא כמו אלו שמחליטות חברות הסלולר בישראל… עברתי לגלקסי לפני שחוש חודשים ואני מצטער… מה שכן חייב לציין שהמצלמה סוף הדרך…

 • חזי

  קורסת פי 2 , אנחנו מדברים על 2% קריסות לעומת 1%… עובדה שהייתם צריכים לציין…. וגם העובדה שזה נמוך בהרבה הרבה ביחס לאנדרואיד…
  למען השוואה , אפליקציות 64ביט ב-windows 7 ו-8 עדיין קורסות המון , אפליקציות של מיקרוסופט כמו אינטרנט אספלורר לדוגמא , המעבר ל-64 ביט , לעיתים יש חבלי לידה , אחוז נוסף של קריסות שמשהו שכל יצרן היה הורג בשבילו!
  האפליקציה היחידה שקורסת ועושה מסך כחול זה אפליקציה שמקבלת עדכון ב-22 לחודש , וזה אפליקציה יחידה… אבל אל תתנו לעובדות לבלבל אותכם…

 • אהרון

  אם זה היה קורה באנדרואיד, כבר מאות מעריצי אפל היו צוחקים על המקרה ואומרים כמה שאנדרואיד זה זבל.

 • יוסיHD

  השיטה של אפל היא –
  1) מוציאה מכשיר/מערכת הפעלה עם הרבה בכוונה
  2) מתקנת אותם ע"י עדכוני תוכנה בימים הראשונים
  3) עושה רושם כאילו בעיות זה נדיר אצלהם
  4) אנשים חושבים שאפל היחידה שמגלה ומתפלת מהר בבעיות

  • אברהם

   אף חברה לא פועלת כך ובטח שלא אפל-כחברה אפל מעוניינת לשמר על נתוני שביעות הרצון הגבוהים להם זוכה שנה אחר שנה.

 • א.א.

  האמת שזה די צפוי.. שינויים בחומרה ובתוכנה יגררו באופן בלתי נמנע תקלות, גם אם ההמרה מ32 ל64 ביט אינה מסובכת. תמיד יש גורמים שלא חשבו עליהם, ספריות, הרשאות, משהו מתנגש או קורס. זה גם לא משהו שניתן היה למצוא בהשקת הבטא של IOS7, כי האייפון 5 לא רץ ב64 ביט.
  זה אולי מרגיז אך אין הרבה לעשות נגד זה.

 • Testers

  בקרת איכות ?
  פעם בשנה יוצא מכשיר גם מוגבל וגם תקול.
  בושה שחוזרת על עצמה בכל דגם.

 • אנדרואידי חדש

  הייתי עד לפני הגלאקסי 4 שלי…עמוק בתוך ה"מיץ תפוחים" הזה..ואני מזה מאושר מאנדרואיד, אנשים..צאו מהבועה הזאת אפל ותגלו עולם יפה ופתוח לרווחה..שווה לנסות..
  אין על אנדרואיד!!!!

  • אנדרואיד מס' 1

   לייק 🙂

 • שלונסקי

  יגידו שהחברה משתדלת לספק להם שירות ולא להזניח אותם

 • אנדרואיד מס' 1

  עכשיו נראה מה יגידו מעריצי אפל

  • "מעריצי אפל" יפנו אותך לכתבה

   "תמיד כשישנו שחרור של תוכנה או חומרה חדשים אנו רואים בעיות שנפתרות לאורך זמן", סיפר אנדרו לוי, מנכ"ל Crittercism. בעוד שאפל סירבו להגיב לידיעה באופן רשמי, הוסיף לוי: "החדשות הטובות הן שאפל מודעים לבעיות. הם שחררו 2 עדכונים למערכת ה-iOS7…אפל עושים בהחלט עבודה טובה במתן מענה לבעיות כשהן עולות".

   • אנדרואיד מס' 1

    הם יכולים להגיד מה שהם רוצים זה לא יעזור להם אין על אנדרואיד זה מה שאפל יודעת לעשות בחיים המשועממים שלהם זה לגנוב כסף להעתיק ולתבוע

    • בולי

     iPhone 5S או כל גירסת 64 BIT לא הייתה תחת בטא וישר שוחררה למפתחים. זה הגיוני שזה יקרה וטוב שזה קורה עכשיו.

    • פנדרויד

     אני מעריץ מושבע של אנדרויד, אבל עם כל הכבוד אדוני, התגובה שלך ילדותית טוסיק
     אתה באמת חושב שגוגל ויצרניות האנדרויד האחרות הן ארגוני צדקה?
     וחוץ מזה, עם כל הצער שבדבר, אנדרויד גם בגרסאות חדשות עדיין הרבה פחות יציבה מIOS .
     יום טוב לך.

  • גדי

   מעריצי אפל לא נכנסים לכתבות עם כותרת שלילית על אפל.