הבלוגר ומומחה המחשבים, סיימון סידור (Szymon Sidor), גילה חור אבטחה במערכת האנדרואיד המאפשר להאקרים לעקוב אחרי המשתמשים דרך המצלמה שלהם בלי שהמשתמשים אפילו ידעו על כך. אמנם יש כבר מספר אפליקציות שעושות את זה, אך הן דורשות אישור מצד המשתמש ושהמסך יישאר דלוק. על מנת לחקור מעט את הבעיה, סיימון ניסה לראות עד כמה רחוק יוכל ללכת עם זה.

הוא יצר אפליקצית מצלמה ייחודית ל-Nexus 5 של גוגל, תוך השמת דגש על כך שיישומי המצלמה השונים דורשים שהמסך יהיה דלוק אך לא דורשים שום תהליך שירוץ ברקע. כך, הוא יצר אפליקציה שמראה את תמונת המצלמה בחשאי רק על פיקסל אחד, מתוך 445ppi (פיקסלים לאינץ') שמאפשר המסך של הנקסוס 5, ושידר את התמונה אליו.

בשפה פשוטה, סיימון יצר אפליקציה שמאפשרת לו לחדור לחייו של המשתמש תוך חדירה למצלמה שלו, ולצלם כל פרט ופרט, מבלי שהמשתמש יבחין בכך, או אפילו יחשוד בצורה הכי קלת דעת. לסיימון אין כוונות רעות, שכן הוא פרסם סרטון ברשת שמוכיח שאכן קיים חור אבטחה כזה, כנראה על מנת לעורר את תשומת הלב של גוגל. בינתיים, אנחנו שבים וממליצים לא להתקין אפליקציות ממקורות לא ידועים.

שתף:
-פרסומת-
חייל בשירות סדיר, גר באזור השרון אבל בקושי רואה את הבית. חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Need For Speed.
 • רובי
 • טלפון שאין בו כתפור פיזי לניתוק המיקרופון והמצלמה
  הוא טלפון לא ראוי
  למה אין טלפוונים כאלה??
  אני המשוגע היחיד שדורש כאלה דברים?

 • Ariel71

  אהלן, עם אני מוריד אך ורק אפליקציות רשמיות אין סיכוי לשליטה כל המצלמה?
  איך אפשר למנוע סיכונים כאלה?

  • אבנר

   יש הרבה דרכים לפתור את הבעיה
   הכי כל זה להגביל תהליך רקע מסוים או את כל תהליך הרקע עם אין לך root

 • בולי

  לפי מה שהוא רשם זאת גם יכולה להיות אפליקציה מהחנות. בעצם הוא הבין דרך האפליקציה של פייסבוק שאפשר לרוץ בפועל עם חלון ללא אפליקציה פתוחה והוא ניצל את זה עם חלון של פיקסל על פיקסל שהמשתמש לא רואה..