רובנו לוקחים את הטלפון החכם לכל מקום. לכולם גם יש בדרך כלל חברים ברשתות חברתיות לרוב. כולנו גם מצליחים מדי זמן נתון לצבור ידע חדש כלשהו, באיזשהו תחום. כולנו גם יכולים, אם אנחנו רוצים, לחלוק את הידע הזה עם החברה. ידע כזה, בצירוף עם היכולות שלנו והמשאבים שאנחנו מוכנים לתרום, יכול להקל על הסובבים אותנו ולסייע להם בתחומים כמו צרכנות, התנהלות יום-ואף בפתרון בעיות. אספנו חמש אפליקציות שיכולות לעזור לנו לעזור יותר ולהפוך לחברה טובה יותר.

לא נופלים בפח: קוראים את האותיות הקטנות

מי לא מכיר את ההסכמים המורכבים עליהם חותמים כשמצטרפים לשירות חדש בתחום התקשורת, בעת רכישת דירה, בחתימה על פוליסת ביטוח או ברכישת רכב? בכל ההסכמים הללו, או החוזים אם תרצו, יש לא מעט סעיפים שלא תמיד מבוארים לכלל האוכלוסייה. מי שאינו בקיא בתחום עלול למצוא את עצמו, בחלק מן המקרים, מרומה או מדלג על סעיף שיכול להיות שאם היה מבין אותו, לא היה מוסיף את חתימתו בקצה ההסכם.

האפליקציה 'האותיות הקטנות' חושפת, בעזרת חוכמת ההמונים, את הסעיפים הקטנים אליהם כדאי לשים לב לפני שחותמים על הסכמים בתחומים שונים. מה כדאי לבדוק לפני חתימה על פוליסת ביטוח? איך בודקים כמה בעלים רשומים היו לרכב שרוצים לרכוש, ואיך לא נופלים בפח לפני חתימה על חוזה שכירות. בנוסף, כל משתמש יכול להציע 'אותיות קטנות' בכל תחום, ומפתחי האפליקציה ישמחו לבחון אם לשלב גם אותן באפליקציה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

עם SoPick כולם יכולים להיות שליחים

נשארתם בבית, רק אתם והילד הקטן שעדיין מסתובב עם חיתולים, ובדיוק כשהחלפתם לו גיליתם כי זה היה האחרון בחבילה. אין ספק, יש רגעים רבים בהם אנשים מאחלים לעצמם שליח פרטי שפשוט יביא אליהם הביתה את כל מה שהם מבקשים, או לפחות ממש צריכים באותו רגע. הצד השני של המטבע הוא שאם אנשי מסתובבים במקומות שונים, ויכולים לבצע שליחות כזו 'על הדרך', למה שהם יסייעו לאחרים וגם יוכלו להרוויח כמה שקלים? האפליקציה SoPick מאפשרת להפוך את משתמשיה לשליחים שיכולים להביא מוצרים שונים ומגוונים עד פתח הבית. כל אחד יכול להירשם כשליח ולסייע לאחרים כשאלה יזדקקו לעזרה והוא יהיה בסביבה. התשלום על השליחות מתבצע ישירות דרך האפליקציה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

יש לכם ידיים טובות? הירשמו ב-NeedYa

אפליקציות רבות מציעות אנשי מקצוע הנותנים שירות באזור המגורים הקרוב. ב-NeedYa אפשר למצוא אינסטלטורים, חשמלאים ואפילו בייביסיטרים, אפשר להתקשר אליהם, לשכור את שירותיהם, ובסופו של דבר גם לדרג את שביעות הרצון מהם. כמון שכל אחד, בעל כישורים טכניים כאלה או אחרים יכול להירשם ולהציע את שירותיו באזור מגוריו., ולהרוויח כמה שקלים תוך עזרה לגרים בשכונה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

הציעו לאחרים לחנות במקומכם עם RePark

חניות באזור המרכז הן משאב נדיר, אז מדוע שלא לחלוק את הפנויות עם מחפשים אחרים? אם יש לכם חניה פרטית בבניין המגורים או בעבודה תוכלו לרשום אותה באפליקציה, כולל השעות שבהן היא פנויה. נהגים שיהיו בסביבה יראו את החניות הפנויות בהתאם לשעת החיפוש, יוכלו לנווט אליהן ולחנות תמורת תשלום שיועבר לבעלי החניה. כרגע השירות זמין בעיקר בתל אביב.

להורדה: iOS | אנדרואיד

מחפשים היכן להתנדב? הפעילו את HelpApp

רבים מאיתנו רוצים להתנדב בארגונים חברתיים ולתרום לקהילה, אך לא תמיד יודעים כיצד ליצור קשר עם ארגונים אלו והיכן ניתן באמת לתרום בצורה הטובה ביותר. האפליקציה HelpApp מקשרת בין עמותות המחפשות מתנדבים לבין אלו שרוצים להתנדב. לאחר רישום לאפליקציה, או התחברות באמצעות חשבון פייסבוק (Facebook), בוחרים את תחומי העניין בהם רוצים לתרום. לאחר מכן מופיעות בקשות התנדבות שמפורסמות על ידי עמותות שונות. ניתן להגדיר חיפוש על פי מיקום העמותה ועל פי סוג ההתנדבות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.