אפל הכריזה רשמית כי תערוך אירוע עיתונאים שייערך ב-21.3 (ב'), בשעה 20:00 שעון ישראל במטה החברה ששוכן בקופרטינו, שם צפויה לפי הערכות היא צפויה להציג דגם אייפון מוקטן בגודל 4 אינץ' וכן אייפד פרו בגודל 9.7 אינץ' ומספר מוצרים נוספים.

בארוע האביב של החברה שמתקיים כמדי שנה, צפויה החברה לחשוף כאמור מספר מוצרים חדשים: תחילה, רוב השמועות האחרונות מדברות על כך כי לראשונה מאז 2014 והאייפון 5c, תשיק החברה דגם ביניים שייקרא iPhone SE. זה, על-פי השמועות, צפוי לכלול מסך בגודל 4 אינץ' שצורתו עדיין נתונה לוויכוח וכן מעבד A9 בצמוד למעבד ה-M9. בנוסף צפוי לכלול הדגם המוקטן זיכרון אחסון בנפחי 16 ו-64 ג'יגה בייט ובארבעה צבעים. למעשה, זהו האייפון הראשון אותו משיקה החברה שיגיע ללא מספר לצידו.

בנוסף להכרזת האייפון המוקטן, צפויה אפל להכריז על אייפד פרו חדש, בגודל 9.7 אינץ', כשזה יחליף ככל הנראה את האייפד אייר 3. זה, על-פי השמועות האחרונות, צפוי להשאיל מגוון תכונות מאחיו הגדול בסדרה, האייפד פרו בגודל 12.9 אינץ' וביניהן מעבד בתצורת A9X וכן תמיכה ב-Apple Pencil שהושק בצמוד לאייפד פרו.

אף שהשמועות האחרונות סברו כי באירוע גם יוצג הדגם הבא בסדרת ה-Apple Watch, ייתכן כי החברה תדחה את הצגתו לאירוע שייערך ככל הנראה בספטמבר (כך מלמדת ההיסטוריה) ובמקום זאת, תציג מספר רצועות חדשות לשעון הנוכחי.

יחד עם זאת, הבשורה הגדולה של הערב, לפחות למשתמשים הישראליים, צפויה להגיע דווקא מהצגת מערכת ההפעלה הבאה, iOS 9.3, שבנוסף למספר תכונות חדשות כגון תמיכה ב"אור הכחול", תכלול גם את גיורה של העוזרת האישית Siri, שהופיעה לראשונה באייפון 4s שהושק לפני 5 שנים. למעשה, מאז הצגתה של סירי יחד עם האייפון 4s כאמור, קיוו ישראלים רבים לקבל תמיכה מלאה בעברית – שהגיעה באיחור של 5 שנים.