אפל (Apple) כבר עוררה מהפכה בסדר גודל עולמי כשהרגילה את כולנו להשתמש בסמארטפון. ומה עכשיו? האם החברה מתכננת לעורר מהפכות טכנולוגיות גם בתחום התחבורה ובתחום הרפואה? דו"ח שמפרסם השבוע ה- San Francisco Chronicle טוען שאלה לא תכנונים בעלמא, אלא פעולות שאפל כבר נוקטת בכדי להשתלב בתחומים הללו.

בעוד שבחודש שעבר דווח כי מנהלים בכירים מאפל נפגשו עם אנשי המנהל האמריקני לתרופות ולמזון כדי לבחון "יישומים רפואיים ניידים", הדו"ח שפורסם השבוע טוען כי אפל עובדת על פיתוח מכשיר שיוכל לחזות התקפי לב על ידי ניתוח קול זרימת הדם בעורקיי המשתמש. לפי הדו"ח פועלת אפל על הפיתוח הייחודי עם מהנדס הסאונד טומלינסון הולמן.

"אפל חייבים להסתמך יותר ויותר על מוצרים חדשים כדי להצית מחדש את הצמיחה מעבר לחזונו של המייסד המנוח סטיב ג'ובס…הם צריכים את הדבר הגדול הבא", אמר האנליסט ביל קריהר. מהו אותו דבר גדול? אם לא מדובר בכניסה לשוק הרפואי, אולי מדובר בכניסה לתחום המוטורי, זאת בשל דיווח נוסף של ה-Chronicle על פגישה של בכיר באפל עם מנכ"ל חברת טסלה מוטורס, חברת המייצרת מכוניות חשמליות.

גם לדיווח זה ישנם דיווחים קודמים היכולים להעיד על רצינותו, כמו למשל הפרסום מיוני האחרון על כוונת אפל להביא את מערכת ההפעלה שלה, ה-iOS, גם לתוך מכוניות. אך מדוע קשורה לכך דווקא טסלה מוטורס? עוד מוקדם להגיד.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.
 • סמסונג

  סמסונג כבר עושה את זה. אחלה העתקה אפל עושה

 • א.א.

  אלו התפתחויות מעניינות מאוד.
  לעניות דעתי, אם זה נכון אפל לא תיכנס לייצור חומרה לבתי חולים, אלא לקניין רוחני של פטנטים בנושא ויישומים למשתמש הביתי. גם התפתחות לשוק הרכב נשמעת הגיונית מאוד, החיבור עם TESLA (אם יהיה) משדר יוקרה וחדשנות. אלו חדשות טובות מאוד, יהיה מעניין לראות את השוק בעוד שנה- שנתיים…

 • mr google –

  איזה שטויות -מוצרים רפואיים .
  מה הם ? בית חולים ? מעבדה רפואית?
  זה בטח סתם הערכה טיפשית שנובעת משמועות אחרות ודברים אחרים
  וכל הקטע עם הרכב בכלל לא מתאים לאפל -אפל עוד לא הכריזו על טלוויזיה חכמה – itv (רק באמצע 2014)
  וכבר יש הערכות על רכב -הם חברת מחשבים וסלולר (תקשורת) ולא שום דבר אחר –
  זה בטח נלקח מזה שגוגל יכריזו בעוד שנתיים על רכב עם נסיעה אוטומטית (רובוטית ,GPS)
  וגם השותפות שלה עם חברת אאודי לטובת הכנסת אנדרואיד לרכבים
  אז כאילו מעריכים שאפל תתחרה בזה אבל זה סתם אוהדי אפל או עובדים באפל
  שרוצים קצת התרגשות תקשורתית שזה מביא רק טוב לאפל ("רייטינג") .

  • בולי

   לא מדובר בתחליף לרופא או לבית חולים אלא למוצרי בריאות שתוכל לשלוף בעזרתם נתונים.. וגם לגבי הרכב.. לא מדובר בתחליף לרכב אוטומטי אלא על סוללות יותר טובות שיש לטסלה ולאפל אינטרס לפתח ביחד.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   לאפל כבר היו שיתופי פעולה עם יצרניות רכב:
   http://www.youtube.com/watch?v=BDKTqch42gM

 • U

  זה מה שחסר להם?
  מטופל שיתחשמל למוות או יכנס לתרדמת ? חח