iOS 9, שהושקה אתמול באופן רשמי למשתמשי אייפון ואייפד, הביאה עמה אמנם כמה שינויים לא צפויים ובאפל (Apple) מנסים לפתות עימה משתמשי אנדרואיד כדי לחצות את הקווים ולהפוך להיות לקוחותיה.

האפליקציה הראשונה שאפל העלתה היום לחנות ה-Google Play Store למכשירי האנדרואיד היא לא אחרת מאשר "Move to iOS" שמטרתה בעצם לשמש כמדריך מפורט לכל משתמשי אנדרואיד מה צריך לעשות כדי להעביר את כל המידע שלהם, ההגדרות ואנשי הקשר למכשירי האייפון והאייפד, במידה והם שוקלים לרכוש מוצר של החברה. האפליקציה למעשה מגבה את כל אנשי הקשר, ההודעות, התמונות וסרטוני הוידאו, המועדפים בדפדפן, חשבונות המייל ולוח השנה, ואז יוצרת מעין רשת אלחוטית פנימית עם מכשיר האייפון החדש שנמצא בקרבת מכשיר האנדרואיד, בה מועבר כל המידע הזה ישירות למכשיר ה-iOS. כל שצריך לעשות הוא להקיש את קוד האבטחה המוצג, ולאחר שההעברה מסתיימת ניתן להתחיל להשתמש באייפון או באייפד.

"כמו מסע בזמן"

משתמשי אנדרואיד לא ממש אהבו את הפלישה הזו, ולכן לא מפתיע למצוא, נכון לכתיבת שורות אלה, למעלה מ-8,000 דירוגים שליליים מסך ה-10,000 מדרגים ושלל של תגובות שטנה: "אפל היקרה: הורדתי יישום זה עם תקווה לעבור מ-iOS לאנדרואיד. אני לצערי כבר שרפתי את כל העפרונות שלי מאז שהצגתם את כלי הכתיבה הראוי היחידי Apple Pencil. אני כבר החלטתי למכור את אחת מהכליות שלי כי אני צריך Apple Watch מוזהב ועכשיו אני חייב iPhone 6s כי מסך 3d touch נשמע כמו דרך אינטימית להכיר את הטלפון שלי. מקווה לזרוק את כל הכסף שלי עליכם. בברכה, מר סרקזם." כתב Jonathan Perez. תגובה אחרת מבדרת לא פחות כתב Jet C :“זוהי אפליקציה למסע בזמן. אי פעם רציתם לחזור בזמן? עכשיו אתם יכולים! לחוות את כל התכונות שיש לך במשך שנים שוב מחדש, אך הפעם במרווחים איטיים.”

משתמשים שונים בחרו לעקוץ את אפל דווקא בעיצוב: “לכל הפחות תכבדי את סטנדרט העיצוב של מערכות הפעלה אחרות”, כתב Hitesh Chavda בביקורת. “גוגל תמיד עושים זאת כשהם יוצרים אפליקציה עבור iOS. תתביישי לך!!!”.

יחד עם זאת, ראוי להעריך את גוגל, שבכלל אישרה לאפליקציה כזו לעלות בחנות שלה, שכן היא כנראה מספיק בטוחה בעצמה ובמשתמשיה כדי להאמין שאף אחד מהם לא באמת ירצה לעבור ל-iOS. אם תרצו להוריד או סתם להציץ בתגובות המשעשעות, אתם מוזמנים להיכנס לעמוד האפליקציה.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • תומר צייטלין

  שאלה:
  מי כבר התנסהבאפליקציה?

  כאחד שירכוש את האייפון 6s (ביום השקתו בישראל… בעוד כ-12 ימים), אצטרך להשתמש באפליקציה הנהדרת הזו (להעברת הנתונים מהמכשיר הנוכחי שלי-MEIZU m2 note, לאייפון החדש)-אשמח לדעת זאת.

  מכיוון שאני צריך להעביר את התוכן מ-2 מכשירים שהשתמשתי בהם (אייפון 4, 8GB ששירת אותי שנתיים וחצי-עד שמסרתי אותו לאבי וה-MEIZU) לאייפון 6s, חשוב לי להעביר את התוכן מ-2 המכשירים.

  לדעתכם, האם ניתן להעביר את 2 התכנים? תוכן ממכשיר א' לא יבוא על חשבון מכשיר ב'? או שפשוט לסנכרן מאנדרואיד ואת ה-iPhone להעביר דרך כניסה ל-iCloud דרך ההגדרות?

  תודה רבה מראש!

 • Yossi Cohen

  אני הבאתי לה 3 כוכבים(שימושית) כי היא עובדת לאט ובאנימציות מקרטעות(כל שאר המערכת ב60 FPS) ובגלל העיצוב הלא מוקפד שלא מתאים לאפל.

 • פיפוש

  אנשים הזויים.

 • Chen.s

  כרגיל – תת רמה של משתמשים (משתמשי האנדרואיד).
  מה לעזאזל אכפת למשתמש אנדרואיד ממוצע אם יש אפליקציה שכזו? עולה לו כסף? תופסת מקום? כופים עליו להוריד אותה? מה הקטע של הפאנ-דרואידים ההזויים האילו?
  הביקורת על העיצוב היא לגיטימית לחלוטין אבל מעבר לזה? מעולם לא ראיתי דירוג שלילי על אפליקציה של גוגל רק בגלל שהיא של גוגל או של כל מתחרה אחרת – אם האפליקציה טובה ושימושית (ומהורדה והתרשמות ראשונית היא מאוד שימושית וטובה) אין סיבה לדרג אותה באופן שלילי.
  בקיצור משתמשי אנדרואיד הפכו לכת שאותה הם כל כך שנאו אצל משתמשי התפוח.
  הבוז להם!

 • Coverptech

  אפל לעולם לא תאשר אפליקציה כזאת בחנות שלה, ולכן מדובר בצביעות מצידה לשחרר את זאת לפליי סטור.

  • Camilla

   אפל תאשר כל אפליקציה שלא עוברת על תקנון האפסטור,ואין שום סיבה שהיא לא תאשר כזאת אפליקציה.

   • Coverptech

    חלק מהתקנון של האפסטור אוסר להזכיר פלטפורמות אחרות בכלל. יש אחת חריגה בכל האפסטור והיא האפליקציה של Android Wear, וגם שם, לא בדיוק ברור מה קרה, כי אפילו גוגל, כשנשאלה איך קרה שהאפליקציה נמצאת באפסטור, לא הגיבה. כנראה אישור חריג.

    התקנון של האפסטור בסופו של דבר מאפשר לאפל לפסול אפליקציה על כל מה שבא לה, ועובדה שאין אפליקציה כזאת בנמצא כרגע. זאת למרות שהוגשה בעבר ונדחתה על הסף, מה שהוביל את אריק שמידט (הליצן) לכתוב מדריך של איך לעבור מiOS לאנדרואיד.

 • יובל

  אממ, אבל באפל לא הסכימו לאפליקציה ההפוכה.. שימחקו את האפליקציה ואת המפרסם.

  • Chen.s

   ולמה לא הסכימו? כי היא הפרה את תנאי השימוש ופגעה בפרטיות המשתמשים (כפי שגוגל נוהגת בכל הזדמנות שיש לה). הטענה שהאפליקציה נפילה רק בגלל שהיא עוזרת למשתמש לעבור היא לא נכונה במקרה הטוב – ושקרית (ודמגוגית) במקרה הרע.

 • ofek nudler

  אני אישית מתכנן לקנות את iPhone 6s plus

  • Samsung Galaxy Note 4

   אני רוצה לקנות בעוד שנה או שנתיים את הIphone 6S אבל לפי התגובות של אנשים-אני כבר לא בטוח…