הדור הבא של מכשיר האייפון מעבר לפינה וכי מספר אנליסטים טוענים כי אפל מתכוונת לשדרג מהותית צמד האייפונים הבאים, כשהדגם הגדול יותר, דגם הפלוס, יכלול זיכרון עבודה מוגדל כמו גם מערך צילום כפול.

העובדה כי אנו נמצאים מרחק של כ-4 חודשים טרם השקת צמד מכשירי האייפון הבאים לא מפריע לשמועות ולדיווחים לזרום. עתה, דיווח חדשה מגלה כי לצורך שדרוג של מערך הצילום בדגם הבא של האייפון הבא הוא יכלול זוג עדשות iSlight בגבו, וכן תצייד החברה את דגם הפלוס בזיכרון של עבודה (RAM) גדול. כך, דגם האייפון 7 פלוס (iPhone 7 Plus) יכלול 3 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, בעוד האייפון 7 בדגמו המוקטן יותר בגודל 4.7 אינץ', יישאר בעינו עם כוח עיבוד של 2 ג'יגה-בייט  זיכרון ועדשה אחת.

עוד טוענים הדיווחים כי היצרנית שתספקנה את החיישנים לדגמי האייפון 7 תהיה סוני, עלייה מתבססת למעשה המצלמה בדגמים האחרונים, כשאלייה תצטרף היצרנית הדרום הקוריאנית LG. עם זאת, בדיווחים עצמם לא נרשמה התייחסות מיוחדת לכמות המגה-פיקסלים שלא בהכרח ישפיעו על איכות התמונות עצמן, ועל-פי ההערכות אלו יישארו 12 מגה-פיקסל – לפחות בדגמי האייפון הבאים. הערכות אלו, עולות בקנה אחד עם דיווחים קודמים לפיהם אפל לא תגדיל את כמות המגה-פיקסלים באייפון הבא שכבר דווחו בעבר.

ירידה לצורך עלייה?

עם פרסום הדוחות הרבעוניים של אפל לשנה הנוכחית והירידה הראשונה במכירות המכשירים, אנליסטים רבים העריכו כי היצרנית האמריקאית תעמוד בפני ירידה תלולה גם ברבעונים הבאים שיחתמו את השנה הנוכחית. זאת, בעוד לפי הדיווח העדכני אותו אנליסט סיני חוזה כי כמות מכשירי אייפון 7 שתמכור היצרנית יחצה את קו 30 המיליון מכשירים עוד במחצית השנייה של שנה הבאה. אילו אכן הדיווחים אכן נכונים, ייתכן כי אפל תחזור לאותם נתונים כפי שהציגה ברבעונים של שנה שעברה.