אפליקציות לכל החיים. הזוכה.

אחרי אבן הדרך שמציין את רף 10 מיליארד ההורדות וכמה חודשים אחרי גם את רף 25 מיליארד ההורדות, השבוע הגיעה חנות האפליקציות של אפל, ה-AppStore, לסך של 50 מיליארד ההורדות כאשר אפל לא חשפה את שמו של המנצח הגדול- עד היום.

אפליקציות לכל החיים. הזוכה המאושר.

הכירו את ברנדון אשמור בן ה-21 תושב אוהיו שבארצות הברית, שזכה בפרס שלא ניתן לתאר – $10,000 (עשרת אלפים דולרים אמריקאיים) לרכישה בחנות האפסטור. לא ברור כמה אפליקציות ניתן לרכוש במחיר שכזה כיוון שהמחיר שונה מאפליקציה לאפליקציה, אך ניתן לשער כי הוא לא יצטרך לשלם על אפליקציות כל ימי חייו. האפליקציה אותה הוריד, שזכתה בתואר המכובד "האפליקציה ה-50 מיליארד שהורדה מה-AppStore", היא Say The Same Thing, אפליקציה חינמית המפותחת על ידי Space Inch, והיא משחק מילים חברתי שמזכיר במעט את Draw Something.

המורדות ביותר
מעבר לזוכה חשפה אפל גם את האפליקציות הפופולריות ביותר בכל הזמנים. WhatsApp היא האפליקציה הפופולרית ביותר בתשלום, מיד אחריה ניתן למצוא את Angry Birds במקום השני, Fruit Ninja במקום השלישי, Cut the Rope במקום הרביעי, ו-Angry Birds Seasons במקום החמישי. באזור האפליקציות החינמיות, הפופולרית ביותר היא, כמובן, Facebook, שזכתה לשיפורים רבים בגרסאת ה-iOS לאחרונה, מיד אחריה נמצאת Skype במקום השני, Viber שפלשה לאחרונה גם לתחום המחשב האישי, במקום השלישי, Instagram במקום הרביעי ו-YouTube, שלא הייתה נמצאת שם אלמלא אפל הייתה מחליטה להסיר את האפליקציה המובנית מראש ב-iOS 6, במקום החמישי.

חנות האפליקציות של אפל מונה כיום 850,000 אפליקציות עבור ה-iPhone, iPad  ו-iPod ויותר מ-350,000 אפליקציות ל-iPad  ב-155 מדינות ברחבי העולם.