אירוע המפתחים השנתי של אפל (Apple), ה-WWDC 16 יתקיים השנה בין ה-13 ליוני ל-17 ליוני, כך עולה מהודעה רשמית ששלחה החברה לקראת האירוע.

באופן מעניין, מי שהייתה הראשונה להדליף את התאריכים ביניהם יתקיים כנס המפתחים היא סירי (Siri), העוזרת האישית של iOS, שהחל מאתמול החלה לענות על השאלה "מתי WWDC תתקיים", עם תשובה מפורטת ומלאה. מספר שעות לאחר מכן, אפל אישרה את קיום האירוע, כשבמקביל החברה עדכנה את הדף הרשמי של WWDC עבור הכנס הצפוי. ערכת הנושא של הדף תואמת לזו של המייל כשהיא כוללת שורת פקודה, ולא בכדי – בשנים האחרונות אפל ממקדת את WWDC בפלטפורמות שלה ולא בהצגה של מוצרים חדשים בכלל, ושל קו מוצרי המקינטוש בפרט.

הכנס יתקיים הפעם בשני מקומות נפרדים בסן פרנסיסקו. האירוע המרכזי ואירועי היום הראשון ייערכו ב-Bill Graham Civic Auditorium, בו אפל קיימה את אירוע ספטמבר האחרון שלה, ואילו שאר הימים יתארחו ב-Moscone West, בו אפל נוהגת לקיים את הכנס מדי שנה עד כה. החלוקה של הכנס לשני מקומות היא קצת תמוהה, אבל ייתכן מאוד שהמטרה של אפל היא לקיים את אירועי היום הראשון במקום שמאפשר לאפל לקבוע עיצוב מיוחד משלה, וגם כדי לארח יותר משתתפים מתוך מחשבה שהאירוע המרכזי מושך לא רק מפתחים אלא גם אנשי תקשורת המסקרים את האירוע.

אפל כנראה לא רוצה שהדבר ייעשה על חשבונם של המפתחים שגם ככה צריכים להתמודד עם הגרלה של כרטיסים לכנס שגם אלו שיזכו יפרדו מסכום של יותר מ-1,500 דולרים שאינו לא כולל את הטיסה והשהייה בסן פרנסיסקו.

אפל גם הקימה דף ייעודי עבור מפתחים בדגש על פיתוח אפליקציות. דף זה כולל טיפים, הנחיות ועוד במטרה לעודד ולעזור למפתחים להתמודד עם הקשיים הלא פשוטים שהם חווים בדרך לפיתוח אפליקציה והגשתה ל-AppStore, כשרק אתמול דווח על כך שאפל חוקרת דרכים לשפר את החנות, עבור המפתחים אבל גם עבור המשתמשים.

ההערכות הן כי באירוע לא תוכרז iOS 10 וכי אפל עשויה להציג ב-WWDC את iOS 9.5 או משהו דומה, ולהשאיר את השקתה של iOS 10 לשנה הבאה. במקביל לכך ישנם מספר רמזים ושמועות לפיהם אפל עשויה לשנות את השם הרשמי של מערכת ההפעלה של פלטפורמת המקינטוש, מ-OS X ל-MacOS.

כנס המפתחים השנתי צפוי להיות מסקרן מתמיד, בין אם בגלל הסיבות שצוינו לעיל, או מעצם הבשלות של iOS כפלטפורמה והשאלות שעולות סביב הכיוונים שאפל תקח אותה, דבר שישפיע על מליוני המפתחים ברחבי העולם, השירותים השונים הרוכבים על פלטפורמת iOS וכמובן מאות מליוני המשתמשים.

 

כתב: נתי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones