אייפון הוא המכשיר המועדף בקרב ילדים

שמועות נוספות צצות להם ברשת בנוגע לדור הבא למכשירי אפל: Digitimes, העיתון הטיוואני פרסם היום כי אפל עובדת על מכשיר אייפון מוזל המיועד לשוק הסיני ולשווקים מתפתחים ויושק במחצית השנייה של השנה. יותר מעניין בידיעה היא שמדובר במכשיר מוזל, ולא רק, אלא גם כי הוא יציג מסך גדול יותר מהדור הנוכחי.

גדול יותר וזול יותר
Digitimes אומרים כי מקורות בתעשייה ראו אב-טיפוס שכזה כבר מסתובב בחוץ, וכי אפל הושפעה מהצלחתו של האייפד מיני המוזל בסין ובשווקים נוספים בעולם ובהתאם מעוניינת להציג מכשיר אייפון גדול אך מוזל. בנוסף, השבבים האחרונים שהשיקה Qualcomm מסדרת Snapdragon הם כפול ליבה ומרובע ליבות המיועדים לשווקים המתפתחים, דבר שבהחלט יכול להוזיל את עלויות הייצור ולקחת את אפל לכיוונים חדשים.

אולם האם הדברים יכולים אכן להתרחש? גרסה מוגדלת של מכשיר האייפון כפי שציינו ב-Digitimes תדרוש גם מסך גדול יותר. מסך שכזה לרוב יגיע למכשירי הדגל או המכשירים היקרים שכן לרוב נמצא גם רזולוציה גבוהה יותר ועל כך זה דווקא דבר שייקר את המוצר ולא יוזיל אותו, במיוחד שעלות המסך בסך רכיבי האייפון היא בין הגבוהות ועומדת על כ-$40.

בינתיים השמועות הנוספות ממשיכות לרוץ ברשת, ובתחילת השבוע נמצאו עדויות לשם 'iPhone 6,1' בקבצי הפיתוח של החברה וכן ה-iOS 7, גרסת מערכת ההפעלה הבאה של אפל. כמובן לכל אלו אין כל אישור מגורם רשמי, כך שהכל עוד יכול להשתנות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.