אפל (Apple) מרחיבה את תוכנית ההחלפה והמחזור שלה הקיימת ברחבי ארה”ב ובקרוב תאפשר לצרכנים לבצע טרייד-אין על המכשיר הישן בקרדיט לרכישת דגם חדש מהאריזה – גם אם ניזוק באופן קשה יותר.

עד כה, תוכנית ה-Reuse and Recycle המופעלת בחנויות אפל במדינה הייתה זמינה רק למשתמשים בהם המכשירים היו במצב סביר ושמישים באופן מלא, אולם כעת היא מרחיבה את התוכנית וכוללת מכשירים בהם המסך מנופץ או שבו, עדשת מצלמה שבורה וכפתורים לא מתפקדים או חסרים.

לפי הדיווח, התוכנית תאפשר להחליף מכשירים שניזוקו באופן “שמתקבל על הדעת”, כלומר אם ביצעתם ניסוי זריקה למרחק או החלטתם לבדוק את עמידות המכשיר כנגד רכב חולף, אפל לא תזכה על המכשיר. לקוחות שיעמדו בתנאים יוכלו לקבל עד כמחצית השווי לערך ממחיר השוק למכשיר תקין. כך iPhone 5s יינתן החזר של 50 דולר, iPhone 6 יוחזר 200 דולר ובעלי 6 Plus יקבלו 250 דולר.

עבור אפל זה צעד חשוב כדי לעודד את הלקוחות לשדרג ולהחליף מכשיר, כך היא גם דואגת כי הלקוח נשאר אצלה ולא מתפתה לרכוש מכשיר מתחרה. מלבד זאת, אפל גם תאפשר להתקין מגני מסך בתוך החנות, מה שעד כה לא היה ניתן אולם עם שימוש במכונה חדשה שפותחה על ידי חברת Belkin, עובדי החנות יורשו להתקין את מגני המסך הנרכשים במקום על ידי הלקוחות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.