למרות שרוב השמועות ברשת מתמקדות כעת על האייפון 6 (iPhone 6), באירוע המפתחים שייערך בעוד יומיים אנחנו צפויים לשמוע פרטים ראשונים גם על השעון החכם הראשון של אפל (Apple), ה-iWatch.

למרות שכרגע עוד אין פרטים רבים אודות המפרט הטכני שלו, או מה הוא יציע, סביר להניח שהוא יכיל מפרט 'צנוע' בהשוואה למכשיר האייפון 6 ויותר בדומה לשעוני ה-Android Wear הקיימים כיום, כשלא היינו פוסלים שהוא ירוץ על שבבי הדור הקודם של אפל, כגון ה-A6 או ה-A5.

ובכל מקרה, דיווחים שלאחרונה רצים ברשת טוענים כי ה-iWatch יריץ יישומי צד שלישי מה-App Store, כשלשם כך תיפתח עבורו קטגוריה בנפרד. ע"פ הדיווחים, אפל העבירה את ערכת הפיתוח (SDK) למפתחים צד שלישי הנחשבים אצלה בעלי פרופיל גבוה ושומרים על סודיות, אשר יחלו בפיתוח אפליקציות ייעודיות לשעון. ערכת הפיתוח כוללת יישומי ליבה מ-iOS 8, כגון ה-HealthKit, HomeKit, ויישומים קצת יותר שימושיים שהוכרזו ב-iOS 8 והם Continuity, Handoff ו-ווידג'טים. כך אנו צפויים לראות אפליקציות שונות ואף חנויות אפליקציות עצמאיות מחוץ לבית אפל.

ה-iWatch צפוי להיות מעוצב בעיצוב אופנתי במיוחד, כשגם הדיווחים טוענים כי אפל הזמינה לא מעט מעצבי אופנה מובילים אל האירוע שיערך בעוד יומיים, אולי כרמז לבאות. בכל מקרה, אחרי כל ההדלפות של האייפון 6, גורם ההפתעה היחיד יישאר ה-iWatch, כשאנחנו מקווים שהוא יצליח להבדיל את עצמו מהמתחרים.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • אני

  השאלה הגדולה והחשובה : האם השעון מודד דופק ?

 • Toro

  יואו אני רק מחכה שיצא כבר השעון הזה

 • יוסי כהן

  הכי מצחיק בסוף הם קוראים לזה iPod watch
  או iTimepiece

 • יוסי כהן

  מסך נעילה בשעון זה מטומטם… אין לזה דרך להדלק ולהלחץ "בטעות" לא מבין מה חשבו לעצמם האנשים שיצרו את תמונת הקונספט הזו.