יחד עם מוצרים נוספים, ובמרכזם מכשירי האייפון 8 ואייפון X החדשים, הכריזה הערב (ג') אפל (Apple) על הדור השלישי של השעון החכם של החברה – Apple Watch Series 3. לראשונה, הוסיפה אפל לשעון יכולת תקשורת סלולרית, סוללה משופרת ושדרוגי חומרה נוספים המאפשרים לו לעבוד במהירות ובצורה יעילה יותר. השעון החדש יגיע למדפים הראשונים ב-22 בספטמבר ומחירה של הגרסה הסלולרית יעמוד על 399 דולרים.

כאמור, Apple Watch Series 3 כולל לראשונה קישוריות סלולריות בתקן LTE ו-UMTS, מה שמאפשר לעונדים אותו להשאיר את האייפון בבית ולהשתמש בשעון החכם כטלפון סלולרי. ג'ף וויליאמס, מנהל התפעול הראשי של אפל, הדגים הערב את יכולותיו העצמאיות של השעון החדש אשר קיים שיחת טלפון, בשידור חי, באמצעות שעון שענד. בת-השיח, שענדה גם היא את השעון החדש, שוחחה עם ג'ף כשהיא עומדת על גלשן הצף על פני המים של אגם מרוחק.

עשרות מליוני שירים על פרק כף היד

הדור השלישי של Apple Watch כולל גם הוא חיישן GPS מובנה והוא עמיד בפני מים עד לעומק של 50 מטרים, מה שאומר שאפשר לשחות איתו ולבצע אימוני ספורט גם במים בכפוף להוראות היצרן. כמו כן, מסוגל השעון להתחבר גם לאוזניות אלחוטיות, כדוגמת אוזניות ה-AirPods של החברה, זאת באמצעות קישוריות הבלוטות' המובנית במכשיר והמנויים ל-Apple Music יוכלו ליהנות מכ-40 מליון השירים הנמצאים במאגר שירות המוזיקה של החברה.

גם קישורית Wi-Fi הוטמעה ב-Apple Watch ובזכות השבב החדש גלישה בטכנולוגיה הזו תהיה מהירה ב-85 אחוזים מזו שהוצגה בדורות הקודמים. בנוסף, מעבד כפול הליבה החדש חזק ב-70 אחוזים יותר מקודמו והוא יעיל יותר בצריכת כוח סוללה, ב-50 אחוז בהשוואה לקודמו. אפל מציינים כי השעון החדש יחזיק כ-18 שעות פעולה.

WatchOS 4

Apple Watch Series 3 יריץ את גרסתה המשודרגת של מערכת ההפעלה לשעונים – WatchOS 4, שתופץ גם לדור הקודם של השעונים החל מה-19 בספטמבר. בגרסה החדשה אפל הטמיעה תכונות שונות המודדות את קצב הלב, כמו גם התראות על כך שקצב הלב משתנה בפתאומיות במנוחה. כמו כן, שמה WatchOS 4 דגש על אימוני כושר וממשק חדש המספק גישה אליהם בלחיצה אחת. כל זאת לצד שיפורי תוכנה רבים המעניקים למכשיר חזות משודרגת וממשק שימושי יותר.

מידותיו של הדור השלישי של Apple Watch כמעט ולא השתנו בהשוואה לדור הקודם. עדיין מתהדר השעון בעיצוב מלבני, כאשר כעת כפתור הבחירה הסיבובי, הנמצא בצידו הימני של השעון, מגיע בצבע אדום. לשעון יתווסף צבע חדש המכונה 'זהב אלומיניום' וכפי שהיה גם בדורות הקודמים ישנה קולקציה עשירה של רצועות בצבעים ומותגים רבים.

ב-15 בספטמבר תיפתח המכירה המוקדמת של המכשיר, כאשר זה צפוי להגיע לחנויות הראשונות מה-22 בחודש. כאמור, מחירו הרשמי של השעון בגרסת ה-LTE יעמוד על 399 דולר. השעון ללא הקישורית הסלולרית יימכר תמורת 329 דולרים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.