במסגרת כנס המפתחים השנתי WWDC 2016, אפל (Apple) הכריזה על iOS 10, הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה הניידת שלה למכשירי האייפון, אייפד, ואייפוד טאץ'. וכמו בכל שנה, לגרסת מערכת ההפעלה מספר רב של שינויים ותוספות.

תחילה, זכתה המערכת לרענון עיצוב כללי, כאשר מרכז הבקרה (Control Center) שונה לגמרי ועתה הוא כולל התראות אינטראקטיביות, שיפורים לווידג’טים (כמו מזג האוויר ולוח השנה) שזמינים גם בתצוגה יומית (Today view) עם תמיכה ב-3D Touch. גם במסך הנעילה ניתן להציג כעת ווידג’טים כשחלקם תומכים בפעולות מהירות.

סירי חכמה יותר

סירי (Siri), העוזרת הווירטואלית של אפל, זכתה גם היא לשדרוג. מעתה, היא תוכל לספק מידע רחב עוד יותר ולבצע משימות שעד כה לא היו אפשריות. כך ניתן להזמין נסיעה עם אחד משירותי התחבורה השיתופית Lyft אן Uber בארה”ב, להעביר כסף לחברים דרך שירות SquareCase ושירותים אחרים, לשתף פרטי אנשי קשר, להפעיל ולהמשיך אימוני ספורט ועוד.

האינטליגנציה של סירי שופרה וכעת היא מסוגלת להציע טקסט ולהוסיפו בזמן ההקלדה. כך היא תאפשר שיתוף של מקומות בעת תגובה להודעה, אנשי קשר או זמנים פנויים בלוח השנה שלנו. היא אף תהיה מסוגלת לשנות את שפת המקלדת בהתאם להתכתבות עם איש הקשר. בנוסף לכל אלה, נוספה לה ערכת מפתחים עדכנית כך שמפתחי אפליקציות יוכלו לנצל את שלל התכונות החדשות.

Apple iOS 10

סדר בתמונות ומידע עדכני במפות

אפל גם מבטיחה יותר אינטליגנציה מלאכותית בניהול התמונות שלנו, הכולל זיהוי פנים ואנשים בתמונות שצלמנו. יישום התמונות יוכל להציע לנו לסדר את אוסף התמונות לפי מיקומים, לפי מזג האוויר בו הן צולמו, לפי אנשים מצולמים ועוד. כמו כן, ניתן גם לחפש אובייקטים בתמונה (לדוגמה: רכב, שעון וכו’) בדומה ל-Google Photos.

ממשק יישום המפות של אפל שופר משמעותית וכולל כעת גם מצב התנועה והדרכים בעת ביצוע זום פנימה למפה. הכפתורים המוצגים כוללים גם גישה מהירה לפרטי הדרך, נקודות עניין כמו מסעדות ותחנות דלק שבמהלך הדרך שלנו ובכל סטייה מהמסלול לנקודת העניין נקבל את המידע העדכני וכמה זה יעכב אותנו בדרך. אפל גם תאפשר למפתחים ליצור תוספים למפות, כך יוכלו לאפשר לה “לדבר” עם אפליקציות שונות.

עוד בנושא

חידושים נוספים: אפל תסיר חלק מהאפליקציות המוטמעות כברירת מחדל במערכת ותאפשר להוריד אותן בנפרד. רוב אפליקציות הליבה כבר זמינות להורדה בחנות, אם כי אין לכך עוד אישור רשמי. אפליקציית המוזיקה עברה גם היא שינוי עיצובי רחב ותומכת כעת גם בהצגת כתוביות (Lyrics). עוד התבשרנו על אפליקציה חדשה הנקראת Home, כשזו מיועדת לנהל את כל מוצרי הבית החכם התומכים ב-HomeKit.

אפל תחל בשחרור iOS 10 כבר כגרסת בטא ראשונה למפתחים וכי ההשקה של הגרסה הסופית צפויה להיות בחודש ספטמבר יחד עם מכשירי האייפון הבאים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.