פטנט שאפל רשמה מצביע כי החברה מעוניינת לשפר את יישום המפות שלה במערכת ה-iOS עם הסיוע של משתמשי האייפון. על פי הפרסום של משרד הפטנטים האמריקאי, ביום שלישי השבוע אפל קיבלה אישור לרישום פטנט חדש המצביע על כך שמפות אפל יוכלו לספק אינפורמציה ודיווחי פקקים על ידי המשתמשים בזמן אמת.

בהתאם למצב התנועה העדכני ותנועת המשתמש על הכביש, המערכת תדע לזהות פקקים ועומסים וכן תהיה משולבת עם אפשרות להתראות מפי משתמשים. בכך כל ניווט במערכת ייתחשב במידע שיגיע מהמשתמשים וינווט את הנהג בהתאם כדי לחמוק מהפקקים: “בחלק מהאפשרויות, המשתמש יכול ליזום התראה המשוייכת למיקום הספציפי שלו, ובהם יכולים להיכלל דירוגים והתראות משתמש נוספים אשר צויינו בדרך”, נכתב בבקשת הפטנט.

טכנולוגיה דומה מוצעת כיום על ידי יישום הניווט המוכר והישראלי Waze, שכזכור אפל נכשלה במו”מ על רכשתה ולבסוף הייתה זו גוגל שרכשה את החברה במעל מיליארד דולר. מפות אפל הושקו בגרסת -iOS6 בשנה שעברה ויגיעו בקרוב גם למערכת ה-OS X בגרסת Mavericks החדשה, אולם ההשקה לא עברה חלק כזכור, ובעיות של מיקום, תצוגה וניווט במפות גרמו לאפל לומר למשתמשים לעבור למפות אחרות עד אשר הבעיות יתוקנו.