דיווחים חדשים שמקורם בשרשרת האספקה של אפל בסין, מעלות השערות מעניינות לפיהן אפל תחל, כבר בשנה הבאה, בתהליך ייצור של מכשיר אייפון חדש בגודל של 4 אינץ' – כגודלם של מכשירי האייפון 5 והאייפון 5S

עפ"י הדיווחים, אפל העלתה את האפשרות לייצר מכשיר אייפון חדש בגודל 4 אינץ', ועדכנה בכך את כל הגורמים הרלוונטיים בשרשרת האספקה. בנוסף, ייתכן כי חומרת המכשיר החדש תהיה זהה לחלוטין לזו הקיימת במכשירי האייפון החדשים שהושקו לא מזמן, כאשר ההבדל היחיד יהיה גודל המסך והרזולוציה שתקטן כאמור, לאור שינוי גודל המסך. עם זאת, חשוב לציין כי המכשיר אינו יחליף את הדגמים הנוכחיים של החברה, כמו גם את מכשירי האייפון 5S שימשיכו להימכר גם הם.

גודל מסך לכל לקוח
מהלך שכזה, אם אכן ייצא לפועל, וודאי לא יפתיע רבים. תחילה, היו אלו מכשירי האייפון 5 ו-5S שזכו להגדלה של 4 אינץ' לאחר 4 שנים בהן נשאו מכשיריה של החברה את הגודל 3.5 אינץ', ולאחר כשנתיים ביצעה החברה מהפך והשיקה שני מכשירים שונים בגדלי 4.7 ו-5.5 אינץ'. לכן, סביר כי החברה תעדיף לחזור לגודל ה-4 אינץ' וזאת על מנת לא להפסיד לקוחות פוטנציאליים שאומנם רוצים להשתדרג למכשיר חדש, אך נמנעים לעשות זאת מפאת התעסקות עם מכשירים בעלי מסכים גדולים שאינם מתאימים לכל אחד.

בעבר, היה זה המנכ"ל המנוח של החברה, סטיב ג'ובס, שהוביל את ההתנגדות למסכים גדולים. לא פעם טען בראיונות שונים כי לקוחות החברה יעדיפו לתפעל מכשיר ביד אחת – כשזו למעשה הסיבה מדוע אינה הגדילה את המסכים עד כה. יחד עם זאת, הגדלת מכשירי הדגל הנוכחיים של החברה לגדלי 4.7 ו-5.5 הם הרצון כאמור לא להפסיד משתמשים שהעדיפו לנטוש לטובת מכשירים בעלי מסכים גדולים.

פרט לשמועה אודות החזרת האייפון לגודל המקורי, הדיווח לא מסר תאריך משוער מדוע מהלך שכזה ייצא לפועל. ייתכן, כך מעריכים גורמים בתעשייה כי מהלך שכזה צפוי לקרות לקראת סוף הרבעון השני של השנה הבאה, או ייתכן סמוך למועד השקתם של מכשירי הדגל החדשים.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.