לאחר שהציגה את מה שהיה אמור להיות מכשיר פרימיום בעל תג מחיר מעט נמוך יותר לצידו של מכשיר האייפון 5S אשתקד, דיווח חדש מגלה כי אפל עשוייה להפסיק את ייצורו של מכשיר האייפון 5c כבר בשנה הבאה.

על פי הדיווחים של אחת מסוכנויות הידיעות בטיוואן, הסיבה להפסקת ייצורו של מכשיר האייפון 5c היא ככל הנראה חוסר התעניינות של הרוכשים במכשיר, שעל פי כל הדעות הרווחות היה אמור להיות מכשיר הכניסה של אפל לעבר תחום שוק הביניים. עוד מגלה הדיווח כי ייתכן והסיבה קשורה בהכרח להתעניינות הקיימת למכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס החדשים שהושקו לא מזמן, בתוספת העובדה כי מפעילות רבות עדיין ממשיכות להציע את מכשיר האייפון 5S בתג מחיר של כ-100 דולר לחודש תחת חוזה של שנתיים.

למרות שמכשיר האייפון 5c אכזב מבחינת כמות המכירות, בתקופה האחרונה חל זינוק במכירות המכשיר, שבמדינות מסוימות אף עקף את מכשירי הגלקסי S5 ומכשירים פופולריים ונוספים אחרים. על כן, מבחינת הרוכשים הפוטנציאלים, סביר שיעדיפו להתמקד במכשיר ה-5S שנמכר כאמור בתג מחיר של כ-100 דולרים ועדיין נחשב כמכשיר פרימיום, ויעדיפו לוותר על גרסת הפלסטיק של האייפון 5.

מכשיר האייפון 5c שהושק אשתקד לצידו של מכשיר האייפון 5S, מציע מפרט טכני זהה לזה של מכשיר האייפון 5 שהושק לפני כשנתיים בתוספת כיסוי פלסטיק שעוטף את גבו. על פניו, לכאורה, נראה המכשיר כמכשיר המיועד לפלח השוק הנמוך יותר, אך למעשה מעולם לא הוגדר כמכשיר זול או כמכשיר בינוני, שעדיין נשאר מחוץ להישג ידם של מדינות מתפתחות עקב מחירו הגבוה יחסית.

שתף:

Apple iPhone 5c

מכשיר ה-Apple iPhone 5c הוכרז בספטמבר 2013, בעל מסך 4 אינץ' ברזולוציה 640x1136, מבוסס על מעבד Dual-core 1.3 GHz וזיכרון RAM של 1GB. המכשיר רץ על מערכת iOS בגרסה iOS 7, מצויד במצלמה 8 מגה פיקסל וסוללת 1510mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • פיפוש

  לא הבנתי מה הסקופ הגדול בכל הכתבה הזאת??
  אפל מציעה למכירה בתחום האייפונים את המכשיר האחרון (אייפון 6/6+), את המכשיר של שנה שעברה ב-100$ פחות (אייפון 5S), ואת המכשיר של לפני שנתיים בחינם תחת חוזה, או 200$ פחות אם אני לא טועה (אייפון 5C). במקרה של ה5C ספציפית הוא הוצג יחד עם ה-5S, אבל הוא בעל מפרט של אייפון 5, לכן אני אחשיב אותו למכשיר עם חומרה בת שנתיים. (כי זה מה שהוא)

  עכשיו נחזור לכתבה,
  בכתבה כתוב שכבר בשנה הבאה אפל תפסיק את ייצורו של האייפון 5C, מה חידשו לנו פה בעצם?
  בשנה הבאה האייפון 5C יהיה מכשיר בעל חומרה של שלוש שנים, וכמו שהאייפון 4S הופסק להיות מוצע למכירה השנה, עם היציאה של האייפון 6/6+, כך גם באופן טבעי יקרה ל5C, כשיוצאו למכירה אייפון 6S+/6S, אייפון 6/6+, ואייפון 5S.

  העיקר לשחרר כתבה.

  • איתי מקמל

   לא נכון, אפל המשיכה וייצרה את דגם 3G הרבה אחרי שהוא הושק, 3 שנים אחרי. לכן, זה אולי נשמע לך הגיוני שהיא תפסיק עם 5c, אבל הוא יכל לשמש לה כקלף לשוק הנמוך יותר, והיא לא עשתה זאת.

   • פיפוש

    אתה מדבר על ה-3G או על ה-3GS?
    ה-3G נמכר מיולי 2008, עד יוני 2010, כלומר קצת פחות משנתיים.
    ה-3GS נמכר מיוני 2009 עד לספטמבר 2012, כלומר, קצת יותר מ-3 שנים.
    האייפון 4 נמכר מיוני 2010, עד ספטמבר 2013. כלומר, קצת מעל 3 שנים.
    ה-4S נמכר מאוקטובר 2011, עד ספטמבר 2014. כלומר, קצת פחות מ-3 שנים.
    האייפון 5 נמכר מספטמבר 2012, עד ספטמבר 2013. בתאריך זה הוא הוחלף ב-5C, שעדיין ממשיך להמכר, וצפוי להפסיק להמכר בספטמבר 2015, עם צאתו של אייפון חדש.

    לכן מה שאתה אומר פשוט לא נכון. אפל מעולם לא מכרה אף מכשיר מעבר לשלוש שנים, ושלושה חודשים. זה בדיוק מה שכתבתי בהודעה שלי, שאפל מציעה למכירה את המכשיר החדש ביותר, את זה שלפני שנה, ואת זה שלפני שנתיים, כשלישנים יותר היא מורידה את המחיר על מנת לתת מענה בטווח רחב יותר של מחירים.
    אפל משתמשת בדרך זו במקום לעצב מכשירים לשוק הביניים. זו טאקטיקה שמאפשרת לה לצמצם עלויות ולהגדיל את הרווחיות.

    לכן אני חוזר על מה שאמרתי, אין שום דבר חדש או מעניין בכתבה הזו, פשוט צוינה עובדה שכל אחד שקצת מכיר את אפל יודע כבר כמה שנים טובות.
    בניגוד למה שמשתמע מהכתבה, כאילו האייפון 5C יורד מייצור בגלל מכירות מאכזבות (והן באמת נמוכות יחסים למכשירים אחרים, אבל שוב, לא בכל אזור, באירופה הוא הולך טוב), אפשר להבין מהדברים שלי שהאייפון 5C יורד מייצור פשוט כי הולכות לעבור 3 שנים מאז שהוא שוחרר לשוק לראשונה, וזה כל הסיפור.

    לגבי זה שהאייפון 5C יכול היה להיות קלף שישמש את אפל לשוק הביניים זה כבר סיפור אחר.

 • Maor Bar

  ניסיון עלוב.
  ניסו להכנס לשוק המכשירים הבינוניים אבל שכחו להתאים את המחיר לשוק הזה.