לאחר שהציגה את מה שהיה אמור להיות מכשיר פרימיום בעל תג מחיר מעט נמוך יותר לצידו של מכשיר האייפון 5S אשתקד, דיווח חדש מגלה כי אפל עשוייה להפסיק את ייצורו של מכשיר האייפון 5c כבר בשנה הבאה.

על פי הדיווחים של אחת מסוכנויות הידיעות בטיוואן, הסיבה להפסקת ייצורו של מכשיר האייפון 5c היא ככל הנראה חוסר התעניינות של הרוכשים במכשיר, שעל פי כל הדעות הרווחות היה אמור להיות מכשיר הכניסה של אפל לעבר תחום שוק הביניים. עוד מגלה הדיווח כי ייתכן והסיבה קשורה בהכרח להתעניינות הקיימת למכשירי האייפון 6 והאייפון 6 פלוס החדשים שהושקו לא מזמן, בתוספת העובדה כי מפעילות רבות עדיין ממשיכות להציע את מכשיר האייפון 5S בתג מחיר של כ-100 דולר לחודש תחת חוזה של שנתיים.

למרות שמכשיר האייפון 5c אכזב מבחינת כמות המכירות, בתקופה האחרונה חל זינוק במכירות המכשיר, שבמדינות מסוימות אף עקף את מכשירי הגלקסי S5 ומכשירים פופולריים ונוספים אחרים. על כן, מבחינת הרוכשים הפוטנציאלים, סביר שיעדיפו להתמקד במכשיר ה-5S שנמכר כאמור בתג מחיר של כ-100 דולרים ועדיין נחשב כמכשיר פרימיום, ויעדיפו לוותר על גרסת הפלסטיק של האייפון 5.

מכשיר האייפון 5c שהושק אשתקד לצידו של מכשיר האייפון 5S, מציע מפרט טכני זהה לזה של מכשיר האייפון 5 שהושק לפני כשנתיים בתוספת כיסוי פלסטיק שעוטף את גבו. על פניו, לכאורה, נראה המכשיר כמכשיר המיועד לפלח השוק הנמוך יותר, אך למעשה מעולם לא הוגדר כמכשיר זול או כמכשיר בינוני, שעדיין נשאר מחוץ להישג ידם של מדינות מתפתחות עקב מחירו הגבוה יחסית.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.