לצד  חברות הענק שהציגו את תוכניותיהן לשנה הנוכחית, בלטה בהיעדרותה חברת אפל, שצפויה כמדי שנה להציג את מרכולתה כבר בחודשים הקרובים. אולם, דיווחים חדשים המגיעים ממקורות אמינים במיוחד, מגלה כי אפל צפויה להכריז על מערכת iOS ברכב כבר בשבוע הבא.
עפ"י הדיווח, מערכת ההפעלה iOS ברכב תגיע לרכבי היצרניות של החברות הגדולות בניהם וולו (Volovo), פרארי (Ferrari) ומרצדס (Mercedes), איתם כבר אפל חתמה על הסכם להשקת שרותה. עוד מציין הדיווח, כי ככל הנראה מערכת ההפעלה המיועדת לרכב תוצג בסמוך למועד השקתה של מערכת ההפעלה iOS 7.1, שצפוייה להשתחרר לציבור הרחב כבר בחודש הנוכחי (כך לפי הדיווחים).  בעבר, הועלתה שמועה כי אפל במגעים לרכישת יצרנית הרכב החשמלית Tesle כחלק מתכנון עתידי למען הפרויקט, אך שמועה זו נגנזה על הסף.

המערכת עצמה, אמורה למעשה להחליף את לוח המחוונים הקיים ברכבים במעיין מיני מערכת הפעלה של אפל, שתציג בפני הנהג את כל המידע הרלוונטי לגבי נסיעתו, לרבות שרות המפות המובנה (שאפל אף הודתה בכשלונו בעבר), והעוזרת הוירטואלית סירי (Siri). בנוסף, יוכלו המשתמשים להאזין למוזיקה במהלך נסיעתם, לקרוא מיילים והודעות טקסט ולהתוודע על התראות שונות מפעילותם ברשתות החברתיות, באמצעות פקודות קוליות לעוזרת האישית.

וידאו: iOS 7.1 ברכב:

מערכת iOS ברכב הינה מערכת ה-iOS הראשונה שמופעלת על מכשירים או יצרנים שאינם מתוצרתה של אפל, וייתכן כי בעתיד זו תרחיב את שרותה זה למספר יצרניות רכבים נוספות. בעבר, מספר יצרניות רכבים גדולות בעבר אף הביעו את הסכמתן לקחת חלק בפרויקט, כאשר בכנס ה-CES שנערך בחודש  שעבר, הודיע מנכ"ל סוכנות הרכבים אאודי (Audi) כי "הרכב יהפוך לכלי הרשת החברתית הגדול ביותר".

עפ"י כלל הדיווחים שהתקבלו ממקורות שונים, אפל תכריז על העסקה עם החברות שצויינו במהלך שבוע הבא בתערוכת ה-Motor Show המתקיימת בארה"ב, כמו גם על צירופן של חברות נוספות במהלך השנה הקרובה.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.