עבור רוב קוראי האתר, עדכון גרסה למערכת ההפעלה הוא בגדר יום חג, אך עבור מארק מנכר (Mark Menacher) נראה כי זה לא המצב והוא אף לוקח את אפל לבית המשפט ויוצא נגד מנגנון העדכון האוטומטי שבמכשירי ה-iOS.

מנכר תושב קליפורניה יוצא נגד האופן שבו פועל מנגנון העדכון האוטומטי שקיים במכשירי iOS, כאשר המכשיר מוטען ומחובר לרשת WiFi הוא מתחיל להוריד את העדכון שממתין בזכרון המכשיר עד לרגע שהמשתמש בוחר להתקין אותו – על-פי מנכר וכתב התביעה העדכון ששוקל 1GB ויותר תופס נתח יקר ממקום האחסון, שיש להזכיר לא ניתן להרחבה במכשירי ה-iDeveice, בנוסף לכך החברה מקופרטינו לא מספקת דרך להסיר את קובץ ההתקנה מהמכשיר ובכך 'לשחרר' את המקום התפוס.

מנכר מציין "באפל מתנהלת בבריונות ומתעלמת מהעדפות הלקוח בכל הנוגע [לעדכון] ל-iOS 7, נאמר על סטיב ג'ובס כי הוא נהג בגסות בעובדי החברה במרדף אחר לקוחות מרוצים אך נראה כי טים קוק מטפח תרבות של זלזול בלקוח…" מנכר לא דורש פיצוי בסכום גבוה ודמיוני אלא סכ"ה 50 דולר ואפשרות להסיר את העדכון מהמכשיר.

יש לציין כי אפשרות ההורדה האוטומטית לא חדשה והיא הוצג כחלק מחידושי iOS 5, השדרוג ל-iOS 6 גם הורד באופן אוטומטי אך גודלו היה קטן באופן משמעותי מהעדכון ל-iOS 7, שכן גרסה זו 'כבדה' יותר שכן היא כוללת עיצוב חדש למערכת ההפעלה לצד מגוון שיפורים.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אופיר

  מה שיותר גרוע, זה שזה עושה את זה על כל עדכון מינורי, אם יצא IOS 7 ואחרי 3 דקות יצא גרסא 7.0.2 ואותך העדכון הזה לא מעניין גם בעוד 100 שנה, אז הוא עדין תופס מקום… פשוט זוועה.

 • sanny4454

  בתור אדם שמשתמש אך ורק באנדרואיד אני רואה במערכת הios 7 טובה אך ורק למשתמש הפשוט ולפעמים יש מקרים כי הוא אפילו מסובך כאשר מדובר על הדברים שאמורים להיות פשוטים לדוגמה באנדרואיד כאשר אתה רוצה להעביר שיר ואו תמונה פשוטה אתה צריך רק להעביר אותה לתיקה ולעשות העתק הדבק הפעולה הקצרה והקלה אלה בios המשתמש צירך להוריד תוכנה ולהעביר שיר דרכה שהיא הרבה יותר מבלבל את הציבור זה אחד היתרונות הגדולים ביותר של האנדרואיד עלios

 • בולי

  אני מקווה שהוא יזכה במשפט. אפל עשתה טעות במקרה הזה וגם גובה הפיצויים מראים שהבחור רוצה רק לשפר את המערכת.

 • אליה

  אין על סמסונג! !! חארות אפל

  • אנדרואיד מס' 1

   לייק 🙂

  • היא-לי

   אתה טועה אין על אפל כל המכשירים האחרים לא טובים כמוה היו לי בעיות עים מכשירים הקודמים שעברתי לאפל אין יותר בעיות זכותם של אנשים לבחור אפל לא צריך להגיד את המילה שאמרת זה מילה לא יפה ולא כותבים אותה בפורום

  • Value

   Samsung תפרוץ בטכנולוגיה חדשה ב- 2017. אפל כנראה תוציא "iPhone 7s"
   מה ההבדל יהיה ? מעבד ודברים במערכת ההפעלה שמותאמים רק למכשיר. זהו :S
   סמסונג באמת עושה שינויי חומרה משמעותיים המכשירים שלהם ולא סתם מכינה אותו מכשיר ורק משנה חלק אחד פנימי כמו אפל.

 • ..

  גם אם הם יעשו יוסיפו אפשרות למחיקה בכל זאת הוא יצטרך לעדכן את המכשיר כדי למחוק -_-

 • אמיר

  תבעה אותה על מיליארדים !! החברה הזו גנבת

 • פיסיקאי משועמם

  לא הבנתי??? אחרי שמורידים את העדכון אי אפשר למחוק אותו???

  • חן

   כן זה הורדה אוטומתית

  • אני

   מה לא הבנת גבר?
   המכשיר מוריד את העדכון על דעת עצמו בין אם אתה רוצה לעדכן ובין אם לא. אם לא תעדכן הוא יתפוס לך מקום בזיכרון עד שתעדכן. לא ניתן למחוק את העדכון מהזיכרון והזיכרון ישתחרר רק אם תתקין.