חברת המחקר IDC פרסמה היום את נתוני המכירות בשוק הטאבלטים במהלך הרבעון האחרון של 2012, המצביע על המשך הגידול המואץ של השוק תוך שמערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל הולכת והופכת בו דומיננטית יותר על חשבון iOS של אפל, כפי שקרה כבר בשוק הסמארטפונים.

כובשת עוד תחום. Galaxy Tab 2 10.1 של סמסונג

לפי נתוני IDC, בחודשים אוקטובר עד דצמבר 2012 נמכרו ברחבי העולם כ-52 מיליון טאבלטים – גידול של כ-75% לעומת רבעון עונת החגים של 2011. מתוכם, כ-30 מיליון מכשירים שייכים למשפחת האייפד של אפל, שהציגה גידול של קרוב ל-50% במכירות אך נתח השוק שלה ירד מיותר מחצי לפני שנה ל-43% כעת. את המקום השני תפסה סמסונג, שסיפקה למפיצים כ-8 מיליון מכשירים מסדרת Galaxy Tab – גידול של פי שניים ושני שליש לעומת שנה קודם לכן – ושמרה על נתח שוק זהה לרבעון השלישי עם כ-15%. במקום השלישי נמצאת אמזון, שרק לפני שנה הפכה בין-רבעון למפיצת טאבלטי האנדרואיד הגדולה ביותר, אך לא הצליחה לשמור על קצב גידול אחיד והסתפקה ב-6 מיליון מכשירים ונתח שוק של 11.5% בשל צמיחה של 26% "בלבד". את הפריצה הגדולה ברשימה רושמת Asus, שהציגה גידול של פי יותר מארבעה לעומת הרבעון האחרון של 2011 עם כ-3 מיליון טאבלטים וקרוב ל-6% מהשוק. בתחתית החמישיה המובילה מדשדשת Barnes&Noble, היחידה שרשמה ירידה במכירות (27%) והסתפקה במיליון מכשירים ונתח של כ-2%.

Chart: Top Five Worldwide Tablet Vendors, 2012Q4 Five Quarter Market Share Change (Units)Description: Worldwide Quarterly Tablet TrackerIDC's Worldwide Quarterly Tracker provides total market size and vendor share for both the Tablet and eReader markets in 46 countries. Detailed segmentation is provided by CPU, operating system, connectivity type, screen size and resolution, storage, distribution channel, and customer segment. Measurement for this tracker is in units, value, and end-user price. For more information, or to subscribe to the research, please contact Kathy Nagamine at 1-650-350-6423 or [email protected] Further detail about this tracker can be found at:http://www.idc.com/tracker/showproductinfo.jsp?prod_id=81Tags: Samsung, Apple, Amazon, Asus, Barnes Noble Tablet, IDC, tracker, Q4 2012, 4Q 2012, market share, galaxy, iPad, Kindle, Transformer, Nook, 2012Q4Author: IDCcharts powered by iCharts

לצד הנתונים, ציינה IDC כי הגידול בשוק הטאבלטים לווה ע"י כניסת שחקנית חדשה לזירה – מיקרוסופט. החברה הוסיפה כי הטאבלט של ענקית התוכנה, Surface, לא הצליח להתברג לחמישיה המובילה בשוק בשל מכירות נמוכות של כ-900,000 יחידות בלבד. עם זאת, הוסיפו האנליסטים כי חלק מהגידול שרשמו השוק בפרט וחברות כגון סמסונג ואייסוס בפרט נזקפת לזכות טאבלטים מבוססי Windows, הצפויים להפוך השנה לחלק משמעותי בשוק.

צילום: ורנון צ'אן

 • איינשטיין

  הנתונים שלכם לא נכונים ומבולבלים
  אם אפל מכרה 30מ מי52 מיליון אז זה 57% ולא 43%
  ואתם שוב חוזרים על אותה טעות עם אסוס….3 מיליון מ 52 זה כמעט 6% אז
  30 מיליון של אפל (x10) היו גם צריכים להיות כמעט 60%

 • עידן אברבנאל

  למי אנחנו מחכים אמיר? חברת-Microsoft הפיצה אין ספור תשדירי פרסומת, שילבה בכול אתר שיכלה פרסומים על מערכת ההפעלה ה"חדשה" שלה, ועל המחשב ה"מצליח" שלהם – Surface.
  מה ניתן להגיד חוץ מין העובדה כי Windows 8 היינה כישלון?
  כמובן ישנה צמיחה יחסית של שוק מחשבי הלוח המבוססים מערכת ההפעלה- Android, אך עדיין מחשב הלוח אשר זוכה לפיתוח הנמרץ ביותר, הפרסום, ואף יש האומרים ההערצה, הוא ה-iPad שכרגע בעל שליטה בשוק, וגם עומד להישאר שם.
  *דרך אגב – הערה לצוות האתר: אשמח אם תוכלו לפרסם כתבה על מוצב שוק מחשבי הלוח בארץ*

  • בולי

   צודק. ווינדוס 8 היא לא התשובה לאייפד ואפילו לא התשובה לטאבלטי אנדרואיד.
   מתישהו מיקרוסופט יבינו שרק האופיס והרגל של משתמשים מחזיק אנשים עם ווינדוס ונקווה שעוד כמה שנים זה יעבור ונוכל להנות מעולם מוצלח יותר בלי פופאפים, רג'יסטרי וכדומה.

   • אחד

    איאיאי כמה שטויות בשני תגובות תקראו תחקרו ולבסוף תגלו ש windows 8 המערכת הכי טובה/שימושית לטאבלט

    • בולי

     קראתי חקרתי השתמשתי וזרקתי חזרה לחנות.

 • אמיר

  חחחחחחחח תמתינו עוד קצת זמן
  מיקרוסופט אם הWIN 8 הולך לאכול את כל הטבלאטים!