חוסר יציאת אוזניות באייפון 7

אחד השינויים שהביא עימו ה-iPhone 7 (אייפון 7) הוא החלפתו של כפתור הבית המכאני בכפתור רגיש למגע. אולם כמו בכל במעבר ממכני לאלקטרוני, עלולות לצוץ בעיות ונראה כי אפל כבר התכוננה לכך מבעוד מועד.

בתלונה שהעלה משתמש לפורמים של MacRumors, טען כי כפתור הבית הפסיק לעבוד והוצגה לו הודעה בה נכתב "ייתכן כי כפתור הבית זקוק לשירות" ומיד מתחת נכתב "בינתיים, אתה יכול להשתמש בכפתור בית המוצג על המסך". המשתמש אמר כי "בכל לחיצה על הכפתור, מנוע הרטט ממשיך לעבוד עוד מספר פעמים ברצף" וגם הפעלתו מחדש של ה-iPhone 7 שברשותו לא טיפל בבעיה.

למרות כי לא ברור מדוע כשל כפתור הבית, מעניינת עוד יותר העובדה כי אפל התכוננה לתקלה הנפוצה הזו ומפעילה מיידית במקום זאת את הכפתור הווירטואלי Assistive Touch באופן אוטומטי, הממוקם בחלק התחתון. כך כאשר מתרחשת תקלה זו, למשתמש תהיה אפשרות לחזור למסך הבית גם במקרה שהכפתור לא עובד.

iPhone 7 home button failed

משתמש אחר באותו הפורום טען כי גם אצל משפחתו קרה דבר דומה וכי בזמן המתנה בתור בחנות אפל לצורך התיקון, הוא ראה אדם אחר עם תקלה זהה. אפל מצידה החליפה את המכשירים המדוברים באחרים וכי לא ידוע כרגע האם מדובר בתקלה נפוצה.

החלפתו של כפתור הבית בכפתור אלקטרוני הוא צעד לפני הסרתו הסופית, זאת לפי הערכות כי באייפון הבא אפל היא תשלבו כחלק ממסך בשילוב מחוות מגע. השינוי בכפתור ב-iPhone 7 נדרש כחלק מהשינוי המכני במכשיר אשר עמיד כנגד מים ואבק בתקן IP67.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.