דיווח באתר TechCrunch מעלה כי מסקר שנערך על-ידי חברת מחקר גדולה בארצות הברית בלבד מכרה אפל (Apple) יותר מכשירי iOS מאשר כל מכשירי האנדרואיד (Android) של כל היצרניות ביחד ברבעון החולף. אמנם הפער זעיר, והוא לא משקף את מה שנעשה בעולם כולו, אך מדובר בנקודת ציון דרך מעניינית.

מבלי להיכנס למספרים המדויקים של כמויות המכירה, ברבעון האחרון של שנת 2014, מכירות מכשירי ה-iPhone נאמדו בכ-47.7% מסך מכירות מכשירי הטלפונים החכמים, בעוד מערכת האנדרואיד על שלל היצרניות הגדולות והקטנות נמכרה בשיעור של 47.6%. את הרשימה סוגרת באופן לא מפתיע מערכת Windows Phone שהמכשירים המבוססים עליה תפסו נתח שוק של 3.8%. עם זאת, יש לציין כי לאור הפער הנמוך שנמדד, ייתכן כי עשירית האחוז הבודד הוא לא אחר מאשר טעות מדגמית – כך טוענים מספר אנליסטים.

בנוסף, כך חוזה חטיבת המחקר, ייתכן דווקא כי הפער דווקא עשוי להצביע על מגמה חיובית עבור אפל וחוזה כי גם בשנה הבאה התוצאות לא יהיו שונות: "המכירות של מכשירי ה-iPhone 6 וה-iPhone 6 Plus החדשים הן פשוט מדהימות", אמרה אחת מעורכות המחקר. יחד עם מחירו הנמוך יחסית של המכשיר שכרוך בכריתת חוזה עם אחת מספקיות הסלולר, הופכות אותו למשתלם עבור האמריקאים ונראה כי אפל בדרך הנכונה".

גם ברחבי אירופה ניתן להבחין בירידה קלה של מערכת האנדרואיד לעומת מערכת ההפעלה של אפל : ברבעון האחרון של שנת 2014 דווח כי אנדרואיד איבדה כ-3.8% מנתח השוק שלה בעוד iOS עלתה בשיעור של 6.2%.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • החכמולוגימל

  כדי להבין כמה זה לא יאומן בואו נכתוב כמה סדרות גלקסי יש לסמסונג, לעומת ה10 סמארטפונים של אפל…
  אס, נוט, נוט אדג, קיי,אי,ג'יי, אלפה/איי, מיני, קור, סטאר, טרנד, גרנד, יאנג/ווי
  תמשיכו אותי…..

 • amit

  מתלהבים מהאייפון 6 כמו שהתלהבו מהאייפון 4 (שבניגוד אליו, היה חדשני) … אם אפל לא יעשו שינוי כה דרסטי גם האייפון הבאה, הם יפלו שוב.

  • Nachum37

   מנין לך? אתה נביא?
   בינתיים הם מצליחים בלעדיך…

   • amit

    זה שהם ירוויחו מליונים גם בשנה הבאה על זה אין וויכוח, אבל אני מקווה שאתה לא עד כדי כך עיוור כדי להבין שהסיבה שאפל הקפיצה לעצמה את המכירות זה שבניגוד לפעמים קודמות הם הציגו משהו חדש (אומנם לא בהכרח חדשני, כי מסכים גדולים היו לכל הפאלפונים אז) אבל הם חידשו משהו במכשיר שלהם וזה עשה להם שם טוב בשוק. אם בשנה הבאה הם יחזרו למתכונת הרגילה של מכשיר בלי שום חידושים – המכירות שלהם יחזרט לנתונים של שנה שעברה.

    נ.ב: שלא תבין אותי לא נכון, זה לא שיצרניות האנרואיד מפציצות עם חידושים מרהיבים כל שנה. אחת הסיבות שהגאלקסי 5 לא זכה להצלחה אליה הוא יחל זה בגלל שציפו מסמסונג להביא חידוש מדהים, והם לא עשו את זה . רק שיפרו את המעבד ו הוציאו מכשיר חדש. מאותה הסיבה הG2 שהוא יצא בזמנו היה פריצת דרך בשביל LG. הוא היה מכשיר חדש במיוחד שהוכיח שהוא עושה את המוטל עליו