מצבו של שוק השעונים החכמים לא בדיוק מזהיר. חברת המחקר IDC פרסמה דו"ח חדש שמסכם את מכירות השעונים לרבעון השלישי של 2016, ולפיו חלה ירידה של 51.6% במכירות במונחים של שנה לשנה, כאשר נמכרו רק 2.7 מיליון שעונים ברחבי העולם. את הירידה הקשה ספגה אפל (Apple) כאשר השעון החכם שלה, Apple Watch, מכר רק 1.1 מיליון יחידות – 71.6% פחות מאשר הרבעון הדומה בשנה שעברה. נתח השוק שלה הדרדר עקב כך מ-70.2% ל-41.3%.

יחד עם זאת, Apple Watch עדיין ניצב בראש רשימת השעונים הפופולריים ביותר, בין היתר הודות לדור השני של השעון, Apple Watch Series 2, אשר יצא לשוק בשבועיים האחרונים של הרבעון וכבר הספיק לקטוף חלק נאה מהמכירות, שצפויות לראות עליה ברבעון הבא. לפי הסטטיסטיקה רוב ההזמנות המוקדמות בוצעו על ידי משתמשים שברשותם היה את הדור הקודם של השעון, ורובם צעירים בשנות ה-20 לחייהם. כמו כן, לפי הדו"חות, נשים היוו 26% מהמזמינים המוקדמים, כאשר רוב המשתמשים המוקדמים בחרו בגרסת ה-42 מילימטר (66% מההזמנות) לעומת גרסת ה-38 מילימטר הקטנה יותר.

מבחינת אחוז, הירידה הגדולה ביותר הייתה של לנובו (Lenovo) שאיבדה 73.3% מהמכירות לעומת שנה שעברה, אך מבחינת כמות זה כנראה קצת פחות כואב ממה שקרה לאפל: היא ירדה מ-300 אלף יחידות לכ-100 אלף יחידות בלבד. גם פבל (Pebble) התרסקה כשאיבדה 54.1% מהמכירות שלה.

סמסונג (Samsung) מכרה אותה כמות, 400 אלף יחידות, אבל בגלל הנפילות הגדולות מסביב גדל נתח השוק שלה מ-6.4% ל-14.4%, וזה אולי מצביע יותר מכל על מצבו של שוק השעונים החכמים. מי שדווקא זכתה לצמיחה נאה היא גרמין (Garmin) שקפצה מ-100 ל-600 אלף יחידות ברבעון השלישי של 2016 בהשוואה לרבעון השלישי של 2015. היא כעת ממוקמת במקום השני עם 20.5% נתח שוק.

השתתף בכתיבה: אופיר ארצי

 • pt020

  אני עדיין עם סוני סמארט וואטש 2
  כל השעונים החדשים לא מחדשים לי דבר כי זה קיים כבר שנים,
  נכון שאין לי מודד דופק או מסך עגול
  אבל יש NFC,חיישן אור,ניתן להתקין וויג'טים…
  הבטריה הקטנה 110 מא'ש עדיין טובה ל 4-5 ימים למרות שהמסך הוא טרנספלקטיבי ותמיד דלוק…
  אשתמש בו עוד שיגמר ויהיה לי מאד חבל כי הוא עובד כמו שעון שוויצרי,
  יש לי אותו כמעט 4 שנים ללא סריטה.

 • ‫שחר גבאי‬‎

  יש לי gear s2 ולפניו היה לי השעון של וואוי, שניהם מצויינים. אבל צריך שיפור משמעותי בסוללה ובאפליקציות. אם ישפרו את שני הקטגוריות האלה ויורידו מעט את המחירים, תהיה הצלחה גדולה יותר.
  אני בטוח שאם זה אכן יקרה אנשים יקנו יותר, אני בכל אופן אקנה לכל המשפחה.

 • Ryan ッ

  בעל Apple Watch נהנה איתו מאוד.
  אני מבין למה אפל מתגאה איתו כלכך.

 • תומר

  בתור בעל שעון ZenWatch 2 יש להם עוד הרבה מה להשתפר בכדי שהמכירות יעלו.

  • ‫תומר נימצן‬‎

   איך הוא?

   • תומר

    שעון די חמוד, מחזיק כיום שימוש, רוב העיצובים מותאמים לשעונים עגולים אז ולא כל כך מתאימים לצורה המרובעת שלו (גם יש למסך שוליים עבים), התצוגה חלשה באור יום. ממליץ לחכות או לקנות את הדגם ZW3 עם המסך העגול.