בצל פרשת ה-iPhone 6 Plus המתעקמים, החברה מקופרטינו החליטה להציג את הצד שלה: מעבדות החברה שם נבדקים המכשירים לפני יציאתם לשוק, כשהם עוד בשלב האב-טיפוס. בצעד נדיר, מספר כתבים הורשו להיכנס למעבדות הבדיקה של אפל כדי להראות לעולם כיצד היא בוחנת את מכשיריה לפני השקת מוצר חדש.

כחלק מהניסויים, מכשירי האייפון נבדקים ב-4 סוגי מבחנים: מבחן כפיפות (במצב ישיבה), מבחן עיקול של שלוש נקודות, מבחן נקודת לחץ, ומבחן התעקמות (פיתול). לדברי אפל, במבחן הכפיפות נבחנים מספר מצבי ישיבה, כגון ישיבה ישירה על פני המכשיר על פני משטח רך או קשה, ועוד. במבחן עיקול שלוש הנקודות, מתבצע לחץ של 25 ק"ג על חלקו האחורי של המכשיר, היכן שהמכשיר בדרך כלל מתעקם. מבחן הלחץ בודק נשיאה של 10 קילוגרם על מרכז המכשיר ובמבחן התעקמות (פיתול), המכשיר מחובר בקצוות ומתבצע לחץ מנוגד למספר כיוונים כדי לבדוק את עמידותו ותקינותו של האלומיניום המצפה את כל גב המכשיר.

מבחן הכפיפות ועיקול שלוש הנקודות הם היותר רלוונטיים לפרשה האחרונה ובאפל אומרים כי עמידה במבחנים הללו מעידים כי המכשירים מסוגלים לשאת לחץ רב.

Consumer Reports מתערבים
Consumer Reports, רשות הצרכנות האמריקאית ביצעה בדיקות משל עצמה, ומצאה כי ה-iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus אמנם בעלי מבנה חלש יותר ללחץ בהשוואה למכשירי ה-LG G3, Galaxy S5 ואף ה-iPhone 5 הקודם, אך אין זה אומר כי הם אינם חזקים מספיק: “הבדיקות שלנו הראו כי שני מכשירי האייפון חזקים בניגוד לדיווחים ברשת. למרות שאין מוצר שלא ניתן לגרום לו לנזק במצב כזה, אנחנו מצפים כי מכשירי האייפון מסוגלים לעמוד בסוג של שימוש כזה (כפי שפורסם ברשת).”

על פי כל התמונות והסרטונים שראינו, עושה רושם שנזק כפי שתואר ברשת לא הגיוני שיתרחש, מה שעוד יותר מעיד כי מדובר בסדרת ייצור פגומה. אנחנו מקווים שפרש זו תסתיים ושאפל תקפיד יותר על שרשרת הייצור של ה-6 פלוס כדי למנוע תקריות נוספות כאלה בעתיד.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • בשורה התחתונה, הסברים, אחוזים:
  האם מישהו שמע על נוקיה, HTC, סמסונג או LG שהתקפלו ככה?
  אשמח להפניות.
  אגב, 9 זה לא מעט, כי זה 9 בשבוע הראשון וזה רק פ ששמו את הטלפון בכיס הקדמי. יגיעו עוד. נקווה שלא.

 • מתן

  שלום לכולם,
  מחר דוד שלי נוסע לפיליפינים.1. עכשיו איזה דגם אני צריך להגיד לו ? אמרו לי A1586 ולשים לב שיש תדרים 1800 ו-2600. 2.עכשיו הסתכלתי באתר של אפל ואין את התדר 2600 מגה הרץ? זה עדיין בסדר? ועוד שאלה, מתחת לדגם 1586 יש דגם 1524,האם זה אותו דבר? או דברים שונים? יש לציין שאני מעוניין לקנות איפון 6(רגיל). תודה מראש!

 • y

  אני לא חושב שבעיה מעין זו תמנע מאפל למכור מכשירים יש להם מעריצים בכל העולם .
  אני אומנם לא נמנה עליהם אבל השתמשתי זמן קצר באחד מהמכשירים והוא היה מצויין למרות שהמערכת סגורה . למי ששכח את פרשת האנטנה מהאייפון 4 שדיבור בטלפון וקליטה זה הא,ב במכשיר סלולרי .
  לא היה מנוס מלרשום עוד הצלחה למערכת השיווק של אפל .
  כך שאני לא צופה שיהיו בעיות למכור גם את המכשירים האלו .
  רק שאני מתפלא על כל מעריצי אפל ,ואפל עצמה שנגנה כל הזמן על מסכים גדולים שהם לא נוחים לשימוש ביד אחת והם בכל זאת נגררים לאחר השוק שנהיה קשה מיום ליום לכל חברות הסלולר.

 • מוני

  תגובה של הבחור מבדיקה ראשונה , ביצוע בדיקה נוספת על מכשיר חדש מול קהל http://m.youtube.com/watch?v=gJ3Ds6uf0Yg