שוק הסלולר כידוע, אינו יציב. הצלחה של חברה אחת היא כישלון של חברה אחרת ובשנים האחרונות ראינו שינויים רבים כמו עלייתה של סמסונג ונפילתה של נוקיה, בלקברי ו-HTC. אבל כמה מהם באמת מצליחים להיות גם רווחיות?

דוח של חברת Canaccord Genuity, המבוסס על נתונים של רבעון אחד לפני אחרון של השנה (Q3 2013) טוען כי מבין היצרניות הגדולות בשוק הסלולר, רק סמסונג ואפל נשארו רווחיות. למעשה, סמסונג ואפל לקחו בדם את רוב הרווחים של הרבעון האחרון והחלוקה היא  54 אחוז לסמסונג ורווח של 56 אחוז לאפל. לעומתם, נוקיה, בלקברי, מוטורולה, סוני, LG ו-HTC לא היו רווחיות, הפסידו או הגיעו לשווין מסוים. המפסידות הגדולות לפי הדוח הן בלקברי ומוטורולה, שכל אחת מהן הפסידה בין 3 ל-4 אחוז והשאר רשמו הפסדים של בין אחוז לאיזון.

הדוח מאשר את מה שכבר אנחנו יודעים, סמסונג ואפל הם החברות הגדולות בעולם בתחום הטלפונים, אולם הדוח אינו לוקח בחשבון דווקא את היצרניות מסין כמו ZTE, Huawei ולנובו, הנחשבות לבעלות אחוז הגדילה הגדול ביותר וכן מדובר רק במכשירים סלולריים ללא טאבלטים ואביזרים נוספים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.