אחד המאפיינים המבדילים את חברת אפל משאר מתחרותיה לשוק הסלולר, הוא שרותיה הבלעדיים הפועלים אך ורק על מכשירים מתוצרתה. אולם, דיווח חדש מגלה כי אפל שוקלת להרחיב את שרות ה-iTunes המסמל את נחלתם של משתמשי ה-iOS בלבד, גם עבור משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד.

לפי הדיווח החדש, אפל שוקלת לפתוח מתחרה לשרותי הזרמת המוזיקה Spotify הזמין כידוע לתושבי ארה"ב בלבד בדמות אפליקציית ה-iTunes Store המוכרת ממכשירי ה-iOS, כשלמעשה כבר החלה במשא ובמתן עם מספר חברות תקליטים גדולות בארה"ב על מנת ליישם את השרות החדש, ולהביא אותו למכשירים מבוססי אנדרואיד.

אם וכאשר דיווחים אלו יתבררו כנכונים והשרות החדש אכן יזכה לראות אור יום, יוכלו גם משתמשי האנדרואיד הוותיקים ליהנות מספריית מוזיקה עשירה ומגוונת בעלות של כמה דולרים בודדים, וכן ליהנות מתחנות רדיו אישיות המותאמות במיוחד על סמך סגנונו וטעמו המוזיקלי של המשתמש. נציין, כי רק לאחרונה אפל השיקה את שרות ה-iTunes Radio, הזמין אף הוא לתושבי ארה"ב בלבד, אולם יכולתיו מוגבלות בהשוואה לשרות הזרמת המוזיקה Pandora, הזמין גם הוא לתושבי ארה"ב בלבד.

ניתן להבין מדוע אפל חושקת בהרחבת שרות ה-iTunes עבור הפלטפורמות השונות, אולי כניסיון לנגוס ברווחיה של ענקית החיפוש גוגל, כשזו השיקה לאחרונה את שרות ה-Google Play Music שזמין גם בעבור משתמשי ה-iOS, ואולי אף למנף את הכנסותיה משרות ה-iTunes שאינו מצליח להגיע להישגים משמעותיים בארה"ב. יחד עם זאת נציין בהסתייגות כי הדיווחים מעידים על כך כי זהו שלב מאוד מוקדם במשא ובמתן, וכי אין לדעת מתי יתממש השירות, אם בכלל.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • אבי

  מאיפה הקביעה שהאייטיונז לא מצליח בארה״ב? להיפך, גוגל היא זאת שרודפת אחרי הנתח של אפל בתחום (וזה לא מצליח לה).

 • א.א.

  כמה זה "דולרים בודדים"? לגוגל יש שירות זהה, אני לא בטוח שהספריה של אפל עשירה יותר.
  אני מסכים עם פיפוש בנושא הזה, אם פותחים את אייטיונס גם לאנדרואיד, מורידים חסם די רציני עבור לקוחות אפל בעלי ספריית מוזיקה עשירה שעשויים להגר למתחרה.

 • פיפוש

  שתי שאלות לכותב הכתבה:
  1. על סמך מה החלטת ש-iTunes Radio מוגבל? אני משתמש בו כל יום והוא פשוט תענוג. מה יש בפנדורה שחסר באייטיונס רדיו? (סתם כדרך אגב, הוא מקום שלישי כרגע אחרי ספוטיפיי בארה״ב בהפרש של אחוז בודד (8% לעומת 9%), ובהפרש גדול מפנדורה, רוב הסיכויים שעד סוף השנה אייטיונס רדיו יעמוד על 15% פלוס מינוס בארה״ב.
  2. משפט הזוי לחלוטין: ״אולי אף למנף את הכנסותיה משרות ה-iTunes שאינו מצליח להגיע להישגים משמעותיים בארה"ב״. ברור לך שאתה מדבר על חנות המוסיקה הכי גדולה בעולם, נכון?.. לא מצליח להגיע להישגים משמעותיים בארה״ב?.. חנות האייטיונס + האפסטור של אפל מגלגלת 23.5 מיליון דולר בשנה. (2013, מתוך זה 10 מיליון זה האפסטור)

  ובנוגע לכתבה, אם אפל תעשה זאת, בעיני זאת תהיה טעות גדולה מצידה. התוכן העצום שהיא מציעה, בין אם זה מוסיקה, סרטים, סדרות טלוויזיה או אפליקציות, הוא אחד היתרונות שיש לה על פני המתחרות שלה.

 • פיזיקאי משועמם

  חחח למה שמישהו ירצה להתקין את הוירוס הזה על האנדרואיד שלו? כנראה אפל כבר נואשים לגמרי

  • בולי

   תשנה את השם לפיזיקאי קמצן.
   יש אנשים שקונים מוזיקה

 • רותם

  שכל פעם שאני אחבר את הפלאפון למחשב כל האפליקציות הפרוצות שלי יימחקו אוטומטית? לא תודה