אחד המאפיינים המבדילים את חברת אפל משאר מתחרותיה לשוק הסלולר, הוא שרותיה הבלעדיים הפועלים אך ורק על מכשירים מתוצרתה. אולם, דיווח חדש מגלה כי אפל שוקלת להרחיב את שרות ה-iTunes המסמל את נחלתם של משתמשי ה-iOS בלבד, גם עבור משתמשי מערכת ההפעלה אנדרואיד.

לפי הדיווח החדש, אפל שוקלת לפתוח מתחרה לשרותי הזרמת המוזיקה Spotify הזמין כידוע לתושבי ארה"ב בלבד בדמות אפליקציית ה-iTunes Store המוכרת ממכשירי ה-iOS, כשלמעשה כבר החלה במשא ובמתן עם מספר חברות תקליטים גדולות בארה"ב על מנת ליישם את השרות החדש, ולהביא אותו למכשירים מבוססי אנדרואיד.

אם וכאשר דיווחים אלו יתבררו כנכונים והשרות החדש אכן יזכה לראות אור יום, יוכלו גם משתמשי האנדרואיד הוותיקים ליהנות מספריית מוזיקה עשירה ומגוונת בעלות של כמה דולרים בודדים, וכן ליהנות מתחנות רדיו אישיות המותאמות במיוחד על סמך סגנונו וטעמו המוזיקלי של המשתמש. נציין, כי רק לאחרונה אפל השיקה את שרות ה-iTunes Radio, הזמין אף הוא לתושבי ארה"ב בלבד, אולם יכולתיו מוגבלות בהשוואה לשרות הזרמת המוזיקה Pandora, הזמין גם הוא לתושבי ארה"ב בלבד.

ניתן להבין מדוע אפל חושקת בהרחבת שרות ה-iTunes עבור הפלטפורמות השונות, אולי כניסיון לנגוס ברווחיה של ענקית החיפוש גוגל, כשזו השיקה לאחרונה את שרות ה-Google Play Music שזמין גם בעבור משתמשי ה-iOS, ואולי אף למנף את הכנסותיה משרות ה-iTunes שאינו מצליח להגיע להישגים משמעותיים בארה"ב. יחד עם זאת נציין בהסתייגות כי הדיווחים מעידים על כך כי זהו שלב מאוד מוקדם במשא ובמתן, וכי אין לדעת מתי יתממש השירות, אם בכלל.