באירוע ההשקה של ה-iPad Air 2, אפל (Apple) חשפה שבב חדש: ה-A8X. על פי הנתונים היבשים שסיפקה, הוא מהיר ב-40% בהשוואה ל-A7 של ה-iPad Air, ומספק עד פי 2.5 ביצועים גרפיים משופרים. אחרי שה-iPad Air 2 הוצג, אפליקציית בדיקות הביצועים GeekBench חשפה את הפרטים מאחורי המספרים.

ה-A8X הינו שבב משולש ליבות במהירות שעון של 1.5 ג'יגה-הרץ שתומך בזיכרון עבודה RAM בנפח של 2 ג'יגה-בייט. מדובר בליבה אחת ו-1 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה יותר לעומת שבב ה-A8 שמשולב ב-iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus.

כשמביטים במספרים, מגלים כי ה-iPad Air 2 הציג ציון אסטרונומי של 4,477 נקודות במבחן ריבוי הליבות (Multi-Core) לעומת 2,879 ו-2,854 של ה-iPhone 6 ו-iPhone 6 Plus בהתאמה. מדובר ב-56% וב-57% יותר ביצועים בהתאמה. בהשוואה ל-iPad Air מהדור הראשון מדובר כבר בקפיצה של 68% בביצועים – 4,477 נקודות, כאמור, מול 2,664 נקודות.

unknown

כשמכניסים את מכשירי האנדרואיד המובילים לתמונה, מגלים שגם הם נמצאים הרחק מאחור: ה-Galaxy S5 של סמסונג (Samsung) הגיע במבחן הזה ל-3,011 נקודות 'בלבד'. הטאבלט הראשון בעל שבב ה-64 ביט, ה-Nexus 9, שמגיע עם ה-Tegra K1 של nVIDIA, השיג באותו מבחן ציון של 3,220 נקודות.

כל שנותר לנו לשאול הוא מדוע אפל לא ציידה את זוג ה-iPhone-ים החדש בשבב המרשים, מה שהיה מביא למהירות תפעול שונה מכל מה שהכרנו עד היום במכשירי iOS, מהירות שבעלי ה-iPad Air 2 נהנים ממנה ברגעים האלה.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • שוקי

  ליבה נוספת = צריכת הספק יותר גבוהה. 3 ליבות מול 2 באותה ארכיטקטורה זה פי 1.5 יותר הספק. אם אני לא טועה, באייפד גם מריצים את המעבד בתדר שעון גבוה יותר (1500 לעומת 1400).
  כנראה הסוללה באייפון הייתה נגמרת מהר מידי עם 3 ליבות. נקווה שב אייפון הבא כן יהיו 3.

 • אבישי שושן

  איפה בכלל ראיתה שהגלקסי 5 הוציא 3011 נקודות אם באתר של גיקבאנצ׳ רשום שהוא מקבל רק 2732 נקודות.
  http://browser.primatelabs.com/android-benchmarks

 • פיפוש

  זה כבר לא מפתיע, כל שנה אותו הסיפור.
  אפל היא חברה שלקחה את כל הנושא של חומרה-תוכנה לקצה, והתוצאות של הבנצ׳מרקים כל שנה מחדש מראים בדיוק את זה.

  • שלומי

   אני בהחלט מסכים עם זה. משקיעה מאוד בחומרה. אין ספק שמכיוון היא בבעלות גם על התוכנה, היא יודעת למקסם את הביצועים למקסימום.