אפל שוקלת לזנוח את הדגם הבסיסי בנפח האחסון של ה-16 ג'יגה-בייט לטובת זה של ה-32 כנפח האחסון הקטן ביותר. על-פי הדיווחים האחרונים, ייתכן כי אפל בעצמה מסכימה עם הדעה הרווחת לפיה נפח אחסון בקיבולת 16 ג'יגה-בייט כבר נחשב קטן במיוחד למשתמשי הקצה, ולכן, תבצע מהלך שיכפיל למעשה את נפח האחסון הבסיסי כיום, ללא עלות נוספת מצד המשתמשים, הפרש של כ-100 דולרים בין נפח אחסון אחד למשנהו.

על מנת לחזק השערה זו, אחד מעובדי הייצור בשרשרת האספקה במפעל Foxconn בו מיוצר האייפון הבא, טען כי ראה את המדבקות המודבקות על-גבי האריזה עצמה על מנת לסמן את נפחי האחסון, ואמר כי: "קל מאוד להבחין בחסרונן של מדבקות ה-16 ג'יגה-בייט שנעלמו, וכעת במקומן ישנן מדבקות בנפחי 32, 64 ו-128 בלבד".

מהלך שכזה, על פניו, נראה כהגיוני ביותר נוכח שנים האחרונות: מלבד משקלן של האפליקציות שגדלו בהדרגה, גם התמונות אותן אנו מצלמים תופסות מקום רב במכשיר נוכח הרזולוציה הגבוהה, ואילו נוסיף לכך את מערכת ההפעלה עצמה ששוקלת לפחות כ-3 גי'גה, נגיע למסקנה שזהו אכן המהלך המתבקש מצידה. בנוסף, חשוב לזכור כי יצרניות אנדרואיד רבות כבר זנחו את מהדורת ה-16 ג'יגה-בייט והעניקו ללקוחות נפח אחסון כפול באותו תג מחיר.

כך או כך, מהלך שכזה, אם אכן ייצא לפועל, כבר נראה אצל אפל בעבר: מלבד ויתור על דגם ה-32 ג'יגה-בייט באייפון 6 וב-6 פלוס כאמור, בעת השקת מכשיר האייפון 4 ב-2010, לא הוצע דגם ה-8 ג'יגה-בייט שהיווה חלק ממכשיר האייפון הראשון ועד האייפון 3Gs.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Matanh Haz

  לדעתי צרכים לעשות רקק 64 ו 128

 • Darkidan

  מצוין עקרונית.. עדיף היה אם הם היו מתרחבים גם ל256GB, נכון שיש אנשים שיגידו בשביל מה צריך את זה, אבל כרגע יש הגבלה של אפל על גודל מקסימלי לאפליקציות- אם אני לא טועה 4 ג'יגה זה הכי גדול (לא סגור על המספר)- ככה תהיה אפשרות להגדיל את זה ל8 ג'יגה לדוגמא, ואז המשחקים הגדולים יהיו איכותיים הרבה יותר.

  • Osher Abergel

   יש לך דוגמה בשבילי ל אפליקציות במשקל כזה?
   כי אני לא ראיתי…

   • רון וייצמן

    זה לא משנה אם יש או אין. זה פועל בהרבה חברות ככה. נגיד נינטנדו מגבילה את יצרני המשחקים לWii U ליצור משחק עד 25GB למשחק.

 • המסביר

  זה היה ברור מלכתחילה!!! למה שחברה שפויה תשיק 16,64,128
  לא הגיוני…. הדבר נבע מ:
  1. שיותר אנשים יקנו 64 (100דולר יותר)
  2. להגיד ״ עשינו מהפיכה, 32 במחיר של 16״
  פשוט בזיון וטריק זול על הלקוחות