על-פי הדיווחים אחרונים, כולל בסוכנות הידיעות בלומברג, לאחר שאיבדה אשתקד את ייצור מעבדי ה-A8, אותם המעבדים הקיימים במכשירי ה-iPhone החדשים לטובתה של היצרנית TSMC, תזכה סמסונג שוב בתהילה ותייצר את מעבדי ה-A9 שאמורים על-פי כל הדיווחים האחרונים להיות בליבת הדור הבא של ה-iPhone-ים.

עוד מוסרים הדיווחים כי סמסונג כבר החלה הלכה למעשה בתהליכי ייצור מעבדי ה-A9 במפעליה הראשיים שנמצאים בדרומה של דרום קוריאה, ובשלב מאוחר יותר תצטרף גם שותפתה של סמסונג ליצירת שבבי המעבד, Globalfoundries, וזאת על-פי דרישה מאפל (Apple) – אם אכן תהיה כזו. על-פי תחזיות האנליסטים, מהלך שכזה צפוי להניב לקופתה של היצרנית הקוראינית סכום של למעלה מ-300 מיליארדי דולרים.

המהלך הנוכחי מצידה של אפל אמור לעזור לסמסונג שנמצאת לפי שעה במקום השני כיצרנית המעבדים הגדולה בעולם. יריבתה העיקרית של החברה, TSMC, נמצאת במקום הרביעי אחרי היצרנית מדיה-טק (MediaTek) ואילו קוואלקום (Qualcomm), שמספקת את השבבים למרבית מכשירי האנדרואיד השונים, נמצאת במקום הראשון. מהלך שכזה אכן יהווה מכה עבור היצרנית TSMC, אך יחד עם זאת לא יערער את מעמדה בעולם.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Asaf Moraz

  על פי הדיווחים אחרונים?

 • סתם אחד

  חוזרת על 4?!
  מה עובר עליך..?! מדובר על 2 חברות עם אינטרסים משותפים כשסמסונג היא ללא ספק יצרנית חומרה משובחת אבל היא צריכה עכשיו את הכסף של אפל יותר מתמיד.. לא מדובר פה על חזרה על 4 אלא להפך.. אני בטוח שסמסונג הורידה את המכנסיים בדי להחזיר את אפל.. אתה בכלל מבין איזה כח קנייה יש לאפל?
  תעזוב רגע את דעותיך האישיות על החברה או המוצרים שלה ותסתכל רק על יחידות מעבדים שהיא מזמינה (להזכירך 75 מיליון ברבעון!!)

 • סמסונג!

  חוזרת על ארבע…

 • גד

  300 מיליארד דולר ? נראה לי שמישהו כאן התבלבל.