אפל כבר מכינה את הקרקע להגעתו של השעון החכם שלה: בלומברג מדווח כי החברה הגישה בקשה לסימן רשום עבור השם ‘iWatch’. על פי הבקשה שהוגשה למשרד הפטנטים ביפן לפני כחודש, אפל מתארת כי מדובר במכשיר לביש או שעון קטן המתלבש על היד. בכך אפל מעוניינת להגן על השם מפני שימוש על ידי חברה מסחרית אחרת כדי להמשיך את קו השמות המוכר שלה, ה-iDevice ולשמור את השם לצורך שימוש במוצר עתידי.

על פי דיווחים קודמים, אפל שוקדת על השקת שעון חכם מזה תקופה, ומעל 100 מהנדסים פועלים מסביב לשעון (תרתי משמע) כדי לסיים את המלאכה עד הסתיו הקרוב. השעון, אשר יפעל על מערכת ה-iOS יאפשר להתממשק למכשירי ה-iPhone וה-iPad ויספק ממשק מגע על מסך 1.5 אינצ’ ויאפשר לקבל הודעות, אימייל או התראות מהרשתות החברתיות, להפעיל אפליקציות שונות ולסייר במפות הסביבה גם באופן עצמאי.

למרות החשאיות של אפל בנושא, טים קוק סיפק לנו כבר רמז קטן בכנס D11 שנערך בחודש מאי כשהוא אמר כי מכשירים לבישים יכולים להיות “מאוד מעניינים” בהתקדמות הטכנולוגית והשהוא אהב מה שנייק עשו עם ה-Fule Band ומצא זאת “מעניין” מאוד.

עוד לא ברור האם מדובר במסך גמיש, כזה שיוכל להתלבש על היד בצורה אלגנטית או שמא הוא יהיה עם מסך סטנדרטי, אך אם אפל לא יעשו זאת ככל הנראה המתחרות דווקא כן. כידוע גם גוגל עובדת מזה תקופה בתחום וכפי שדיווחנו בשבוע שעבר, החברה פועלת כדי להתאים מערכת האנדרואיד למסך הזעיר. לצד גוגל פועלות גם  סמסונג, מיקרוסופט ואינטל כך שזו רק ההתחלה.