הבטיחה וקיימה: אפל (Apple) הסירה בחודש האחרון מספר שיא של 47,300 אפליקציות מחנות ה-App Store, זאת כחלק מהמאמצים שלה לעשות סדר ולנקות אפליקציות מיושנות.

הסרת האפליקציות שבאה כסנקציה למפתחיהם על כך שלא עדכנו אותם כבר תקופה ממושכת או כאלו שלא עמדו בדרישותיה של אפל, מהווה גידול של 238 אחוז לעומת חודש שעבר. לשם השוואה, בכל שנת 2016 כולה הוסרו כ-14,000 אפליקציות – כך שנראה כי אפל בהחלט עשתה סדר בחנות היישומים שלה.

הקטגוריה הנפגעת ביותר היא קטגוריית המשחקים, שם הוסרו כ-13 אלף אפליקציות. מיד לאחריה, היא קטגוריית הבידור שמתוכה הוסרו כ-4200 אפליקציות, כשמיד לאחר מכן צועדות להן קטגוריות הספרים, חינוך והלייף סטייל עם. לדברי אפל, כ-50 אחוז מהיישומים שהוסרו עודכנו בשנת 2015, בעוד 25 אחוזים זכו לעדכון רק בשנת 2013. בנוסף, אפל מספרת כי מדי שבועי נשלחים כ-100,000 עדכונים ליישומים שונים.

נכון לשנה הנוכחית כמות האפליקציות בחנות ה-App Store עומדת על כשני מיליון. החנות מחולקות לקטגוריות שונות, כשהמובילה שבהן היא קטגוריות החינוך והפרודוקטיביות. עד לשנת 2020, כך צופים האנליסטים, כמות היישומים תגדל עד לחמישה מיליון.

"איכות האפליקציות עומדת בראש מעיינינו", כך ציינה אפל בהודעה שלה על תחילת מבצע הניקוי. "אנו יודעים שמרביתכם עומלים קשה מאוד על היישומים על מנת לספק למשתמשים את החוויה האולטימטיבית. יחד עם זאת, חשוב לנו לתת ללקוחותינו את חווית השימוש הטובה ביותר שיכולה להיות, שנפגמת לעיתים בעקבות יישומים שאינם ראויים".

התמונה באדיבות ShutterStock

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • CoolR2

  אחלה תמונה שמתם בכתבה 🙂

  ולנושא, זה לא רק באפל.. הבעיה נפוצה כמעט בכל החברות.. כולם צרכים לעשות בדק בית רציני..

 • יוני

  צר לי להרוס את החגיגה
  מוזמנים להיכנס לאפ סטור, באפלקציות המורדות ביותר בתשלום, מופיעה אפליקציית הקלטת שיחות אוטמטית ב12 שקל, שהיא לחלוטין סקאם ולא עובדת, וכבר המון זמן היא שם
  לא צריך ללכת רחוק, אבל שזה מגיע לכסף, נראה שאפל מעלימה עין

 • DagzahavDX

  אין ספק שגם גוגל צריכה לעשות בדק בית רציני.

 • Yossi Cohen

  גוגל צריכה לעשות את אותו דבר לכל הזבל הזה של CM,GO וכל שאר תוכנות הריגולחסרות תועלת שיש להן 100 מיליון הורדות עם 20 מיליון אנשים שהביאו לזה 5 כוכבים.
  go עוד איכשהו יחסית בסדר…

  • RuR

   צודק. אנשים מתאימים אפליקציות נוראיות של CM ואז מתפלאים שהטלפון לאגי.

  • Israel Cohen

   גם גו גורם לבעיות רבות ומעצבנות.

  • DagzahavDX

   מה זה CM, GO?

   • Yossi Cohen

    חברות של אפליקציות שהן די חסרות תועלת. תחפש בפליי ותבין

    • DagzahavDX

     אהה אלה… וואי אני לא מבין מי מוריד את הדברים הדפוקים האלה…

  • יוני

   האפליקציות האלה מצחיקות אותי מחדש כל פעם
   יש את CM Cleaner שכל רגע מציק בהתראות על זה שאין מספיק ראם פנוי וצריך לפנות מקום
   ובאותו זמן היא בדרך כלל האפליקציה שצורכת הכי הרבה ראם , והיא במידה רבה מאיטה את הנייד
   מעבר לזה שזה סוגר אפליקציות שצריך אותם, שבדרך כלל מופעלים מחדש אחרי זה