בעיכוב של כשבוע, אפל שיחררה את גרסת הבטא השלישית של iOS 8 לקהילת המפתחים שלה, כשלפי מסמכי השיחרור, הגרסה ששוחררה תחת המספור: 12A4318c מתקנת מספר באגים ומביאה שיפורים במספר תחומים ביניהם: תהליך האימות, צילום וידאו של מסך המכשיר, שיפור לחיי הסוללה, בלוטות', CarPlay, CloudKit, פייסטיים, Healthkit, HomeKit, מקלדות צד ג' ועוד. כשנראה כי מדובר בגרסת בטא משמעותית למדי שמביאה שיפורים ותיקונים לאורכה ולרוחבה של מערכת ההפעלה החדשה, אותה אפל צפויה להשיק לקהל הרחב בסתיו הקרוב. מה שכן נראה כי מלבד לשיפורים ותיקוני באגים הבטא השלישית מביאה עימה גם מספר פיצ'רים חדשים ושינויי ממשק קלים. השינויים והשיפורים בגרסת הבטא השלישית מתגלים כבר במסך הפתיחה בעת הגדרת המכשיר אחרי העדכון, כאשר אפל הוסיפה למסך ההגדרות את היכולת לאפשר את השימוש ב- iCloud Drive וכן להניח בידי המשתמש את הבחירה האם הוא מוכן לשלוח למפתחים, מידע אנליטי לגבי השימוש באפליקציות שלהם, קריסות וסטטיסטיקות לשיפור האפליקציות.

נראה כי הוספת iCloud Drive מגיעה אחרי שלפני מספר ימים אפל שלחה לקהילת המפתחים שלה מייל, במטרה ליידע אותם שהיא הולכת למחוק את המידע על שרתי iCloud באופן יזום, כשמחיקה זו תשפיע על iCloud Drive, iCloud Photo Library ועל פיצ'ר ה- Mail Drop החדש ב- Yosemite. כמו כן לפי מסך הפתיחה המאפשר את iCloud Drive נראה כי תיקיית המסמכים תהיה זמינה לא רק ממחשבי מק, PC או מכשירי ה- iDevice, אלא גם דרך ממשק הווב של iCloud, מה שהופך את תיקיית הענן של אפל למתחרה אימתני יותר לשירותי ענן קיימים כמו: דרופבוקס, Google Drive, One Drive של מיקרוסופט, ושאר השירותים הקיימים: SugarSync, Box וכו'. גרסת הבטא מביאה גם את הגדרות ה- iCloud Drive, שהתווספו לתפריט ההגדרות של iCloud ומאפשרים לבחור אלו אפליקציות יוכלו לשמור את תכניהן דרך פיצ'ר זה.

הכנות לעברית?
בכנס ה- WWDC אפל ציינה כי מערכת ההפעלה OS X תקבל תמיכה לכ- 22 שפות נוספות, כאשר נראה שעברית נמצאת ביניהן. בעיקרון עברית כבר נתמכת באופן מובנה ב- OS X, אולם נראה שאפל רצתה להוסיף אפשרות של הכתבה בשפת הקודש, דבר שהגיע בגרסת הבטא הראשונה של Yosemite אם כי לא באופן שמיש, אולם הוסר בגרסת הבטא השניה ולא הגיע בחזרה בשלישית. מה שכן נראה כי במקום להתמקד בעברית ב- OS X, אפל עושה זאת ב- iOS, כאשר הבטא השלישית של iOS 8 מביאה כמה דברים מעניינים למדי לקהל המשתמשים הישראלי.

הראשון הוא תמיכה ללוח שנה עברי, כאשר כעת ניתן לראות בלוח השנה את התאריך העברי. תוספת קטנה אבל ללא כל ספק מבורכת בעיקר עבור הציבור הדתי, אולם לא בלבד. השני הוא הוספת אפשרות של הקראת טקסט עברי, דבר אותו ניתן לאפשר בהגדרות ה- Accessibility, ואף ניתן לבחור להוריד קבצי קול באיכות גבוהה יותר (כ- 85MB) למכשיר. אין ספק שיהיה מעניין לראות האם מדובר בצעד ראשון בתחום האודיו בעברית, מה שעשוי בהמשך לאפשר לסירי לתמוך בשפה, כאשר לאחרונה דווח שאפל פועלת להרחיב את יכולות השפה של העוזרת הווירטואלית שלה.

אפל גם הוסיפה אפשרות בהגדרות המכשיר לאפשר או לבטל את פיצ'ר ה- Handoff שמאפשר שימוש אחיד ומתמשך באפליקציות השונות במכשירי ה- iOS והמק, באמצעות סינכרון דרך iCloud. בהתאם לכך החברה גם שיפרה את הפיצ'ר הזה בבטא השלישית של Yosemite שמביאה שיפורים, תיקוני באגים וכמה דברים חדשים כמו למשל אייקון חדש לנגן ה- QuickTime, גישה לתיקיות המועדפים דרך ה- Address Bar בספארי, שינויי ממשק קלים בהגדרות הטפט, תגיות התראה גדולות יותר על האפליקציות שב- Dock, שינוי לאייקונים באפליקציית המייל, הבדלה בין שיחות וידאו לשיחות אודיו ב- FaceTime, שינוי בעיצוב של Time Machine ושינויי עיצוב קלים בהגדרות ה- iCloud.

כמו כן סוף כל סוף אפל הוסיפה ל- Yosmite את פיצ'ר ה- Dark Mode אותו היא הציגה ב- WWDC, שהגיע באופן חצי אפוי בגרסאות הבטא הקודמות, כשמטרתו היא להפוך את הממשק הוויזואלי של מערכת ההפעלה לכהה יותר ובכך לאפשר למשתמש להתמקד יותר בתוכן ופחות להסתנוור מאלמנטים שונים כמו, תפריטים ועוד. בנוסף אפל גם בצעה מספר שיפורים לשפת הקוד החדשה שלה Swift, זאת אחרי שהיא קיבלה מספר פידבקים מקהילת המפתחים.

מלבד זאת, הבטא השלישית מביאה הרבה תיקונים קטנים יותר כמו למשל:

  • שינוי ויזואלי באפליקציית מזג האוויר כאשר כעת המידע מופיע כשהוא ממורכז.
  • מספר טפטים חדשים.
  • שינוי ויזואלי במרכז ההתראות כאשר בבטא זו לאפשרות מחיקת ההתראות התווספה אנימציה שהופכת את לחצן ה- X ללחצן Clear גדול ובולט יותר. כמו כן ניתן לבטל התראות בודדות על ידי תנועת Swipe.
  • קטגוריית האלבומים המשותפת: Shared Photo Streams נקראת כעת Shared Albums. כמו כן התמונות בתיקיית התמונות שנמחקו לאחרונה (פיצ'ר חדש), מסומנות בתגית זמן המציגה תוך כמה זמן הם ימחקו לגמרי.
  • לאפשרויות ההגדרות של המקלדות התווספה האפשרות לאפשר או לבטל את פיצ'ר ה- QuickType.
  • בהגדרות אפליקציית ההודעות ניתן לבחור לשמור באופן אוטומטי את המדיה.
  • האתר 9to5mac גילה כי אפליקציית Health קיבלה אפשרויות חדשות בדמות מעקב אחרי צריכת קפאין וכן מונה צעדים, כשבנוסף לכך משתמשי האייפון 5s עם רכיב ה- M7, יכולים לקבל קריאה על מספר הצעדים שלהם וכן על פעילות ההליכה שלהם ישירות דרך המידע שנאסף ברכיב.

כתב: נטי שוחט ופורסם לראשונה באתר iPhones