בתום מספר שבועות של בדיקות וגרסאות בטא ששוחררו לציבור מפתחיה, משחררת הערב אפל את עדכון הגרסה 8.3, הטומן בחובו מספר לא מבוטל של אפשרויות חדשות בהן בשורה משמחת במיוחד גם עבור המשתמשים הישראלים.

העדכון החדש שמשקלו נאמד בכ-285 מגה-בייט, אך עשוי להשתנות בהתאם לדגם המכשיר וגרסתו, מכיל, מלבד תיקוני באגים שונים, גם מקלדת ריגשונים (אמוג'י) חדשה שתקל על המרבים להשתמש במקלדת להבעת רגשות. נוסף לצורת המעבר בין האמוג'ים השונים שהשתנתה במעט, מכילה המקלדת גם ריגשונים בצבעי עור חדשים – כהתחשבות במגדרים השונים. בנוסף, המשתמש יכול לבחור עתה את צבע העור של הריגושון עצמו (במידה ומדובר בדמות) על-ידי החזקה ובחירה קצרה.

הכתבה ומפות בעברית

העדכון החדש מוסיף עימו אפשרות חדשה לישראלים ולראשונה תאפשר הכתבה בעברית. כך לדוגמא, בעת כתיבת הודעה המשתמש יוכל ללחוץ על אייקון המיקרופון הנמצא בצידו הימני של המקלדת ולהקריא את הטקסט אותו הוא מעוניין לכתוב. עם זאת, חשוב לציין כי על מנת להפעיל את אפשרות זו, יהיה על המשתמש לנווט לעבר אפליקציית ההגדרות/מקלדות ומשם להפעיל את האופציה.

apple maps hebrewגם אפליקציית המפות של אפל זכתה לגיור וכעת הרחובות מוצגים בשפה העברית כמו גם שפת הניווט בדומה לאפליקציית וייז ודומותיה.

אופציה חדשה שנרשמה בגרסה הנוכחית ואינה נצפתה בגרסאות קודמות, מאפשרת למשתמשים לייצור  מעיין חלוקה באפליקציית ההודעות שתסווג הודעות מאנשי קשר מוכרים שברשימת אנשי הקשר וכאלו שלדעתה נחשבות כספאם – הסוף להודעות תרומה מקבר רחל?

אופציה נוספת וחשובה לא פחות קשורה למשתמשי שרותי המייל של גוגל, כשזו מביאה את מנגנון האימות הדו-שלבי גם לגרסה הנוכחית.

מלבד זאת, מתקנת החברה שורה ארוכה של באגים ובעיות שונות שהתגלו בגרסאות הקודמות. בין התיקונים שנרשמו ניתן למצוא בעיות סינכרון וגיבוי הקשורות לשרותי הענן של החברה, הודעות iMessage שאינן תפקדו כהלכה, שיפורים במרכז הבקרה ומספר תיקונים שונים בגזרת טכנולוגיית התשלומים החדשה, Apple Pay, אותה השיקה לפני מספר חודשים. בנוסף, תוקנו גם בעיות שונות הקשורות לקליטת הרשת האלחוטית ובעיות בדפדפן החברה שאינו תפקד לעתים כאשר המשתמש גלש ברשת הסלולרית.

גם מחזיקי המכשירים הישנים שסבלו רבות מאז שחרורה של גרסת 8 הראשונה יהנו מהעדכון. על-פי דיוווחים שונים שהתקבלו ברשת, מורגשת עלייה בביצועים בעיקר לציבור מחזיקי ה-iPhone 4S, שכפי הנראה זהו העדכון האחרון אותו יקבל.

נוסף לעדכוני הבאגים והאפשרויות השונות, הוסיפה החברה גם תמיכה בשרותי הרכב של החברה, CarPlay. מדובר למעשה במערכת בידור לציבור הנהגים הנשלטת בעזרת פקודות קוליות, דרכה יוכל המשתמש להפעיל פונקציות שונות כגון ניווט, ניגון מוזיקה, שליחת הודעות ועוד.

לצד העדכון המשמעותי לו חיכו משתמשים רבים, הודיעו קבוצות ההאקרים שעוסקים בפריצות ה-Jailbreak כי העדכון חוסם למעשה את חורי האבטחה עליהם התבססו פריצות ה-Jailbreak הקודמות, על כן מומלץ לציבור הפורצים למיניהם לשמור מרחק מהגסה הנוכחית – לפחות עד אשר יודיעו אחרת.

כבכל עדכון, גם העדכון הנוכחי זמין למכשירי ה-iPhone 4S ומעלה, iPad 2 ומעלה, iPad Mini ומעלה ומכשיר iPod Touch דור חמישי. את העדכון ניתן להוריד ישירות מהמכשיר דרך מנגנון ה-OTA או לחילופין דרך תוכנת ה-iTunes.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • גיל

  מאז השדרוג הבטריה נגמרת בקצב מסחרר. לפחות פי 2 אם לא יותר. וגם מתחמת.

 • עופר

  הבעיה שהיא מקריאה אנגלית במבטא ישראלי קלוקל עד שמקשה את ההבנה 🙁
  יש פיתרון?

 • iOS 8.3

  עוד משהו זה שסירי יכולה לנווט אותך למקומות ) ערים ). נגיד אתה מבקש ממנה לחפש מקום ולתת לך הוראות הגעה .. מה שפעם היא הייתה אומרת שהיא לא יכולה בישראל . אבל זה מוגבל לערים ( נגיד תנווטי אותי לתל אביב ) אבל זה לא יכול לחפש מסעדות וכאלה אבל זה כבר שיפור ( או שזה היה קודם ולא ידעתי

 • פיפוש

  עדכון מעולה באופן כללי, ועוד יותר טוב לנו כישראלים.

  כמה דברים שהתרשמתי מהם מאתמול, גם במק וגם באייפון שלי:
  1. מקלדות צד שלישי כמו סוויפקטי לדוגמה עובדים טוב יותר כעת. ככל הנראה בגלל שהנושא חדש (הכוונה למקלדת צד שלישי) באפל, יש כרגע לא מעט באגים שאישית לא מאפשרים לי לעבור לסוויפטקי באופן מלא. העדכון הופך את התפקוד של המקלדת לחלקה יותר, כשאת שאר הבאגים צריך לפתור המפתח.
  2. הכתבה בעברית. אז חיזוי מילים בעברית עוד לא קיבלנו (ברגע שנקבל אני נשאר עם המקלדת בילט אין ככל הנראה), אבל הכתבה כן. מההתעסקות שלי עם זה זה עובד ממש טוב, אך לעיתים לא מבין באופן מושלם מילים שהתכוונתי אליהם. יכול להיות שזה בגלל שיש לי מבטא קל שבקלים, או בגלל שזה עדיין בחיתולים, אך לא משנה מה הסיבה, זה עובד יותר טוב מכל הכתבה בעברית שהתעסקתי איתה עד היום. אני כבר מוצא את עצמי מכתיב הודעות וזה חוסך המון זמן.
  3. סירי מתקרבת בצעדי ענק. כבר כשנה שאפל מחפשים בוגרי בלשנות חישובית ישראלים לצורך הטמעת עברית. אני מאמין שכבר ב-iOS 9 אנו נראה את סירי בעברית, ואין לי מילים לתאר כמה שזה יהיה מדהים. כבר היום אני עובד איתה באנגלית והיא חוסכת לי זמן מידי פעם, בעברית זה פשוט הולך להפוך להיות חלק אינטגרלי מחוויית השימוש היומיומית שלי.
  4. אימוג׳יז חדשים – אפל הורידה כמה מהם על מנת להיות יותר family friendly, כגון האימוג׳י של האצבע המשולשת, אך בסה״כ מדובר באחלה עדכון. יש מלא דגלים חדשים, ביניהם דגל ישראל, וצבעי עור חדשים שזה אחלה של עדכון.
  5. Photos למק – הגיע הזמן שיחליפו את אייפוטו. אחלה תוכנה שבעולם שמביאה את ארגון התמונות למק סוף סוף ב-100% לעידן הענן.

  • Camilla

   האם ההכתבה בעברית הגיעה גם למק?

   • פיפוש

    לצערי עוד לא.
    אבל אני מאמין שזה רק עניין של זמן.
    על מנת לשפר את הטכנולוגיה הזאת, שגם ככה יחסית בחיתולים, ועוד כשמדובר במבטא לא פשוט להגייה ולהבנה כמו שלנו, אתה צריך פידבק מכמות כמה שיותר גדולה של אנשים.

    יש להם הרבה יותר לקוחות דוברי עברית עם אייפון מאשר עם מק, מן הסתם. אני מאמין שהם יסיקו את המסקנות ויפיקו את הלקחים על מנת לשפר עוד יותר את הטכנולוגיה, ואז רק יביאו את זה למק.

    • Camilla

     אוקיי תודה ,אני מקווה שההכתבה תעבוד טוב עם מבטאים אני בעלת מבטא איטלקי ואני קצת חוששת שכאשר יגיע למק ההכתבה לא תעבוד לי טוב בגלל המבטא שלי.

     • פיפוש

      יכול מאוד להיות שזו תהיה בעיה, אבל אני מאמין שאפל מודעים לכך שזוהי מדינת מהגרים, ולא חסרים מבטאים כאלו ואחרים.
      אני בעצמי לא נולדתי בארץ, ואומנם הגעתי לפה בגיל קטן, אבל אני דובר 4 שפות ולכן עדיין שומעים אצלי שרידים קלים של מבטא.

      נתת לי רעיון, אני אבדוק את ההכתבה כשאני מדבר לעומת חבר ואנסה לבדוק אם יש הבדל.

 • רון

  ההכתבה בעברית עובדת יותר טוב מהאנדרואיד. מעולה

 • דור

  מה עם הSiri אין התקדמות לשפה העברית?

 • Asaf Moraz

  אלו בהחלט בשורות משמחות עבור חובבי התפוח. עם זאת, אני חושב שכל הטכנולוגיה הזו עדיין בחיתוליה. יש עם זה (גם באנגלית) הרבה בעיות של חוסר הבנה או הבנה של מילים שונות ממה שהתכוון אליהם המשתמש, כך שלא הייתי ממש בונה על זה כמשהו שאפשר להתעסק בו בשוטף בחיי היום יום וההתלהבות האמיתית פה כרגע, היא אך ורק בגלל שזה מגיע בעברית.

 • Guest

  אולי גם יצא 8.4 ושם יהיה סירי בעברית

 • user30000z

  זה כמעט בטוח

 • user30000z

  הכתבה בעברית מגניבה ועובדת מעולה אני עכשיו מכתיב בעברית

  • Asaf Moraz

   האם זה עובד לך בצורה מדויקת או שאתה צריך לתקן אותו כל רגע או לחזור על המשפט שלך? טרם בדקתי את זה אבל אני אבדוק את זה עוד היום סתם מתוך סקרנות.

   • user30000z

    בגדול עובד חלק ומדויק בלי שום צורך לתקן, עשו עבודה טובה.
    בסביבה רועשת זה כבר סיפור אחר.

    • Asaf Moraz

     אני שמח לשמוע אם כי מאוד קשה לי להאמין. תודה על התשובה המהירה אני אבדוק את זה עוד היום כשאגיע הביתה.

    • Asaf Moraz

     אצלי פועל לא רע אבל לא מדויק לגמרי. יש לו טעויות וצריך לדבר איתו בעדינות, אבל אפשר לעבוד עם זה.

 • כל הכבוד

  כל הכבוד לאפל! הם הצליחו לעשות אפשרות להכתיב בעברית! מעניין איך הם הצליחו..
  #Android4Life

 • אהרון

  יש זיהוי קולי בעברית, יש קריאה בעברית, מקווה שסירי בעברית זה רק עוד צעד אחד בדרך. אולי אפילו בios 9.