כחודש לאחר ששחררה את גרסת הביניים iOS 8.1 ומספר חודשים לאחר שהשיקה את "אם כל הגרסאות", כהגדרתה של החברה, משחררת אפל (Apple) גרסה חדשה המביאה בשורה טובה למשתמשי המכשירים הישנים ובשורה פחות טובה למשתמשי המכשירים הפרוצים

הגרסה החדשה, שמשקלה קטן יחסית (כ-64 מגה בלבד), מביאה עימה מספר שיפורים בביצועי מכשירי האייפונים החדשים כמו גם מספר לא מבוטל של תיקוני באגים שונים כפי שדווח לחברה על-ידי משתמשיה. כמובן, כמו בכל גרסה חדשה אותה החברה משיקה, גם הגרסה החדשה ניתנת להורדה ישירות ממכשיר עצמו בעזרת מנגנון ה-OTA או לחלופין דרך תוכנת ה-iTunes.

אוויר למכשירים הישנים
מלבד שיפורי ביצועים ותיקוני באגים, מביאה הגרסה החדשה גם בשורה בעיקר עבור משתמשי המכשירים הישנים כדוגמת מכשירי האייפון 4S והאייפד 2. ככלל, לאחר כל גרסה משמעותית שאפל משיקה, עולות טענות מופרחות לפיהן אפל "הורגת" בכוונה מכשירים ישנים בכך שמאטה אותם במכוון, ובכך מאלצת אותם לרכוש מכשיר חדש. הגרסה החדשה כאמור מביאה שיפור הן במהירות והן בביצועים בעיקר למשתמשי האייפון 4S והאייפד 2 – כך לפחות עולה מדיווחים ברחבי הרשת של משתמשים שעדכנו לגרסה החדשה.

לצד הבשורה למשתמשי המכשירים הישנים, משתמשי המכשירים הפרוצים וודאי לא ישמחו לגלות כי הגרסה חוסמת למעשה את חורי האבטחה שאפשרו למעשה את פריצת ה-Jailbreak מגרסאות 8.0 ועד 8.1, ותותיר את המשדרגים ללא היכולת לפרוץ את מכשירם בתקופה הקרובה או עד אשר תשוחרר פריצה חדשה. בתוך כך, "משחקי החתול והעכבר" בין אפל לבין קהילת הפורצים מסרבת להסתיים, שכן המרוויחים העיקרים מכך הם המשתמשים ואפל בעצמה שחלק לא מבוטל מהאפשרויות החדשות אותן מטמיעה כחלק מובנה במערכת ההפעלה, נוספו בזכות הפריצה עצמה.

קרא עוד:  מייסד ויוו: "אנחנו בדרך גם לאירופה"

 

 

 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.