אפל שיחררה אתמול את גרסת הבטא הראשונה של iOS 7.1 (בטא 1) למפתחים, הגרסה הראשונה שאמורה לספק מספר לא קטן של תיקונים ושיפורים קלים. אז מה חדש?

גרפיקה
חובבי המקלדת השחורה ישמחו לשמוע שבאמצעות כפתור חדש בהגדרות תחת סעיף הנגישות, הם יוכלו להחליף את המקלדת הלבנה במקלדת שחורה, והשינוי הזה מתבצע לכל אורך מערכת ההפעלה. שיפורים נוספים שנמצאים תחת סעיף הנגישות מאפשרים הוספת ניגודיות לאלמנטים במערכת ההפעלה כגון התיקיות והשורת האייקונים בתחתית המסך הראשי (דוק). לפיצ׳רים הללו קוראים "הפחתת השקיפות" ו-"הכהה צבעים״ והם נמצאים באפליקציית ההגדרות בנתיב: הגדרות>נגישות>הגברת ניגודיות.

מרכז העדכונים גם זכה לשינויים מינוריים, כך שתוכלו כעת להבחין בשורת טקסט באמצע המסך כאשר אין לכם התראות או הודעות שלא נענו – שמודיעה לכם שאין לכם הודעות חדשות. ואחרון חביב (נכון לעת עתה) נוגע להתווספות אנימציית דהיה (Fade) על המולטיטאסקינג, אלא אם כן בחרתם לבטל את האנימציות במערכת ההפעלה דרך סעיף הנגישות באפליקציית ההגדרות.

בנוסף, ישנם  שינויים גרפיים מסויימים לאורך הגרסה החדשה, כגון אייקונים חדשים בתוך ההגדרות (של Flickr, למשל) ובתוך אפליקציית מזג האוויר של Yahoo.

ביצועים
ובאשר לדברים שמרבית המשתמשים האמינים מדווחים עליהם, משתמע כי iOS 7.1 בטא 1 היא מהירה יותר מאשר הגלגולים הקודמים שלה. כפי שתועד בכל גרסת בטא חדשה של iOS 7, מסתמן כי המהירות של האנימציות של מערכת ההפעלה עלתה. זה בולט במיוחד באלמנטים כגון מרכז הבקרה, אשר טס בהחלקה כלפי מעלה עם תחושה קפיצית, לפי הדיווחים. פעולות היציאה מתוך אפליקציות והשימוש במולטיטאסקינג הן מהירות יותר כעת כמו. אם לסכם את כל הדיווחים אודות שיפורי המהירות הכלליים של iOS 7.1 בטא 1, ניתן לומר שהגרסה מרגישה ״אפויה יותר״ (קחו זאת בערבון מוגבל, שכן בכל זאת מדובר בגרסת הבטא הראשונה), ואינטואיטיבית יותר.

צילום
מרבית הפיצ׳רים שהתווספו תחת קטגוריה זו רלוונטיים כמעט כולם ככללם לבעלי האייפון 5s בלבד, שכן נכון לעת עתה מדובר במצלמה הטובה ביותר מבין כל מכשירי האייפון. אפרופו המצלמה של מכשיר הדגל של אפל, היא מקבלת פיצ׳ר חדש שנקרא מצב HDR אוטומטי, אשר כמשמעו – מאפשר למצלמה של האייפון להשתמש בפיצ׳ר ה-HDR בצורה אוטומטית. באשר לאופן שבו הפיצ׳ר הזה פועל, אני יכול רק לנחש כרגע שהוא עושה זאת בהתאם לתאורה הקיימת באמצעות החיישנים.

בנוסף, כעת משתמשי האייפון 5s יוכלו להעלות את כל התמונות שצולמו באמצעות פיצ׳ר ה-Burst Mode הישר לזרם התמונה שלהם, משהו ששאר המשתמשים בגסאות נמוכות יותר של iOS 7 לא יכולים לעשות. נכון לעת עתה, מסתמן שבתחום הצילום אפל מתמקדת כמעט באופן בלעדי באייפון 5s, וזאת ככל הנראה על מנת לעבות את הפיצ׳רים של אחת מנקודות הציון העיקריות של המכשיר, וזו המצלמה כמובן. לא שהאייפון 5s צריך את עזרתה של אפל על מנת למכור יחידות, אבל במקרה זה לא כל המוסיף גורע.

בשורה התחתונה, iOS 7.1 גורמת לאנימציות להיות חלקות ומהירות יותר. בין אם היא משנה במאומה את התפקוד (או את היעדרו של זה) במכשירי האייפון 4 עוד מוקדם לדעת. קחו בחשבון שזו היא רק גרסת הבטא הראשונה של iOS 7.1, וכי גם אם היא לא הוסיפה הרבה פרט לתיקוני באגים ולמספר תוספות קלות וייתכן מאוד כי אפל עדיין תיתן מענה לבעיות שפוקדות חלק מן המשתמשים בגרסאות הבטא העתידיות.

נכתב על ידי רון ריינס ופורסם לראשונה באתר iPhones