במה שהוגדר על ידה כהעדכון הגדול ביותר של מערכת ההפעלה iOS 10, משחררת אפל את גרסת iOS 10.2 למשתמשי האייפון והאייפד שטומנת בחובה לא מעט אפשרויות חדשות.

העדכון ניתן להורדה דרך מערכת העדכונים האוטומטיים (הגדרות > כללי > עדכוני תוכנה) או לחלופין דרך תוכנת ה-iTunes. כמו כן העדכון מיועד למשתמשי iPhone 5 ומעלה, iPad 3 ומעלה, iPad Mini 2 ומעלה וכן iPod Touch בדורו השישי. גודלו של העדכון נאמד בכחצי ג'יגה-בייט אך עשוי להשתנות בהתאם לדגם המכשיר והגרסה הנוכחית בה נמצא המשתמש.

בין השינויים המביאה iOS 10.2, ניתן למצוא תמיכה ב-Unicode 9.0, אשר כוללת למעלה מ-100 אימוג'י חדשים. נוספו שני רקעים דינמיים (בלונים ומסיבה) למערכת ההודעות, iMessage וכן נוספה אפשרות לחייג בחירום לאיש קשר שנקבע מראש על-ידי חמש הקשות על כפתור הנעילה. את אנשי הקשר ניתן לקבוע באמצעות אפליקציית הבריאות.

אפשרות נוספת שאמנם הייתה זמינה החל מהגרסה הקודמת, מאפשרת עתה למשתמשי iPhone 7 Plus לנצל את המצלמה הכפולה בגב המכשיר ולצלם במצב דיוקן. בגרסה הנוכחית, שופר מנגנון הטשטוש ברקע התמונה וכן תוקנה בעיה עם כניסת האור כפי שדווח על ידי מספר משתמשים.

רקעים חדשים ואפליקציית TV

בעת השקת מכשירי iPhone 7 לא נוספו רקעים חדשים כפי שאפל נוהגת לעשות. ב-iOS 10.2 מוסיפה למכשירים אלה שלושה רקעים חדשים, באופן מובנה, אך כמובן שגם משתמשים אחרים יוכלו להוריד אותם בקלות מהרשת.

ישנה אפליקציה חדשה בשם TV שמחליפה למעשה את אפליקציית הוידאו. כך, ניתן יהיה לצפות בכל הסרטים והסרטונים שנוספו למכשיר כמו גם רכישות שבוצעו מהאייטונס יופיעו ישירות באפליקציה. TV תומכת באופן מלא ב-iCloud כך שנוכל להמשיך ולצפות מאותה נקודה שהפסקנו בכל המכשירים. בנוסף האפליקציה תציע רשימת סרטים על סמך הרגלי הצפייה שלכם וכן אפליקציות בהן ישנם סרטים מומלצים לצפייה.

מלבד כל אלו, ב-iOS 10.2 תוקנו מספר באגים הקשורים לאביזרי בלוטות', שיפורים לאפליקציית התמונות והמצלמה, סמלונים חדשים ל-Shuffle ו-Repeat וכן מספר שינויים באפליקציית הדואר.

וידאו: מה חדש ב-iOS 10.2