אפל (Apple) משחררת הערב את iOS 10.1, עם מספר חידושים, כשהנהנים העיקריים הם משתמשי האייפון המוגדל, iPhone 7 Plus (אייפון 7 פלוס).

גולת הכותרת של iOS 10.1, הוא מצב הדיוקן העצמי (Portrait) שנוסף בממשק המצלמה של דגם הפלוס – זאת לאחר שהיה בהרצה בחודשים האחרונים. מצב זה, שהוצג בכנס WWDC 2016 לפני מספר חודשים, מנצל את המצלמה הכפולה ומאפשר למשתמשם להתמקד ולצלם אובייקט כלשהו בעומק שדה (טשטוש הרקע) – בדומה לקיים בחלק ממצלמות הטלפונים כיום.

בנוסף למצב צילום הדיוקן, מוסיפה אפל אפשרות נוספת של "הפחתת תנועות" המסייע לצמצם את האנימציות בכלל המערכת על מנת לחסוך מעט בסוללה. נציין כי אופציה זו אמנם קיימת מזה מספר שנים, אולם עתה תחול גם על האנימציות החדשות ב-iMessage שנוספו כחלק מ-iOS 10. המשתמשים מצידם יוכלו להפחית את כלל האנימציות במכשיר ולהשאיר את האנימציות ב-iMessage או הפוך.

מצב דיוקן החדש: לפני ואחרי
מצב דיוקן החדש: לפני ואחרי

תיקונים נוספים שנרשמו ב-iOS 10.1 קשורים לסנכרון התמונות לגלריית התמונות בענן, תיקון באג בקישוריות הבלוטות' עם אביזרי צד שלישי, תיקונים לאנשי הקשר שהופיעו בצורה שגויה ועוד. ניתן להתרשם ממגוון תיקוני הבאגים וכן לדווח על באגים אחרים שהתגלו בדף המיועד כאן.

העדכון, שמשקלו נאמד בכ-230 מגה-בייט אך עשוי להשתנות בהתאם לסוג המכשיר והגרסה הנוכחית בה נמצא המשתמש, זמין ישירות מהאוויר באמצעות מנגנון ה-OTA ׁ(הגדרות/כללי/עדכוני תוכנה) או לחלופין דרך תוכנת ה-iTunes. הוא זמין להתקנה לכל מכשירי iPhone 5 ומעלה, iPad 4 ומעלה, iPad Mini 2 ומעלה ו-iPod Touch השישי.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • גלקסי S7

  מתי לגלקסי 7???

 • דגי

  זה פותר את הבעיה המציקה של שיבוש כיוון הכתיבה בעברית?

 • ליאור

  וואוו מטורף , התמונות עם הטשטוש רקע ממש מגניב

 • iphone1000

  אני כבר מוריד….

  • גלקסי S7

   יש לך 7 פלוס? כי אם לא סתם עוד עידכון תוכנה

   • Mans

    עדכון חשוב. יש אומרים שהביצועים באייפון 5 השתפרו מאוד. אצלי היו בעיות ב-6אס-פלוס ען מצלמה ועם בלותות׳. נראה שהכל תוקן, עובד מעולה.