כשבוע לאחר ששחררה את iOS 9 משיקה אפל (Apple) גרסת עדכון, 9.0.1, שכוללת לא מעט תיקונים ופתרונות לבעיות שהתגלו בגרסה הראשית.

למרות משקלו הקטן של העדכון, שנפחו כ-35 מגה-בייט בלבד אך עשוי להשתנות בהתאם לדגם המכשיר ולגרסה הנוכחית שמותקנת במכשיר המשתמש, הוא מכיל כאמור מספר לא מבוטל של תיקונים. בין היתר הוא מספק פתרון לבעיית האקטיבציה הראשונית ממנה סבלו חלק מהמשתמשים, תיקונים מינוריים לאפליקציית הדפדפן והתמונות המובנית וכן תיקון בעיה שמנעה מהמשתמשים לגבות את המכשיר בשרותי הענן של החברה, ה-iCloud.

עם זאת, ולאכזבתם של משתמשים ישראלים רבים, אפל השאירה את כיוון הכתב מימין לשמאל, כפי שהיא ביצעה במכוון בהשקת iOS 9. נזכיר, כי החברה הוסיפה תמיכה בשפות הנכתבות מימין לשמאל (RTL), ולשם כך הפכה את הכיוון של כל הממשק של מערכת ההפעלה למעשה, כך שכעת גם הכפתורים שהיו ממוקמים בצידו השמאלי של המסך עברו לצידו הימני, וכן חלו שינויים בכיווני פתיחת המכשיר, המעבר בין דפים וכדומה.

במקביל משחררת אפל גם את גרסת הבטא השנייה של iOS 9.1 למפתחים שלה. טרם ידוע על מועד שחרורה של הגרסה, אך על פי ההערכות צפויה זו להשתחרר בחודש הקרוב.

העדכון זמין להורדה ישירות ממנגנון העדכונים מהאוויר למכשירי iPhone 4s ומעלה, iPad 2 ומעלה ן-iPad mini ומעלה.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • זהר

  לפני יציאתי לחו"ל לחצתי בטעות על עידכון גירסה 9 למכשיר אייפון 4s /
  המכשיר תקוע ולא מצליח לסיים את העידכון.ניסיתי אצל טכנאים במוסקבה ואצל טכנאים שעובדים עם אפל בתאילנד ולא הצליחו לשחרר את הטלפון.ניסיתי גם תמיכה מהארץ עם חיבור של הטלפון למחשב וגם זה לא הצליח.
  החומר שעל הטלפון לא גובה מזמן ויש שם רישומים חשובים לי.
  מחפש עזרה דחופה.תודה.זהר

 • אני אישית לא מבין מה הבעיה עד שסוף סוף מגיעה תמיכה גדולה יותר בעברית… לוקח זמן להתרגל אבל זה מה שהיה צריך להיות מאז ומעולם

 • user30000z

  ישור לימין זה המצב הנכון, כך היה גם באנדרואיד, יקח כמה ימים ותתרגלו לזה

  • Yossi Cohen

   הדבר היחיד שטוב ביישור לימין הוא מיקום כפתור החזרה שלמעלה. חוץ מזה כלום…

  • RuR‎

   לא נכון – זה לא רק הדברים הנכונים. כל דבר ב-iOS תוכנן עד הסוף לנוחות מירבית, והם הפכו הכל.לדוגמה – איזה היגיון יש שבכניסה למכשיר יהיה צורך להחליק ימינה במקום שמאלה? סתם מרגיז. ולמה הקיצור של המצלמה בצד השני? כי ככה זה בעברית? ממש מוטעה ומטופש.

 • Boaz Ordan

  שלום. בקשר לשעון, פתחתי קבוצה בפייס לתמיכה בשעון..
  בואו בהמןוניכם 🙂
  https://www.facebook.com/groups/Apple.watch.il/

 • רון ויצמן

  טוב מאוד שתיקנו את השעון מעורר. הרבה פעמים הוא לא צלצל וזה גרם לבלגן.

 • RuR‎

  לא רק ישראלים – אני בטוח שגם הערבים מאוכזבים מזה. נחכה ל-9.0.2 הבא עלינו לטובה…