במקביל להשקת האייפון 5 כאן בארצנו, האייפון 5 הושק גם בעוד מספר רחב וגדול של מדינות, ביניהם המדינה הגדולה ביותר בעולם מבחינת אוכלוסיה: סין.

אם לאפל בארה"ב ובאירופה היא מצליחה לתפוס נתח שוק גדול יחסית, בסין העסקים הולכים לה קצת קשה יותר. אנדרואיד שולטת שם ביד רמה שם מכשירי האנדרואיד חולשים על כ-90 אחוז משוק הסמארטפונים, ובין היתר בגלל העובדה שהאייפון 5 לא נמכר ברשת הגדולה ביותר בסין, הלא היא China Mobile , שהיא גם במקרה מפעילת הסלולר עם הכי הרבה לקוחות בכל העולם (703 מיליון נכון לחודש שעב). האייפון 5 כן תומך בתדר ה-TD-SCDMA של China Mobile, אך עדיין אין הסכם בין אפל ל-China Mobile עצמה ולכן האייפון 5 לא נמכר שם באופן רשמי. מפעילות הסלולר אחרות בסין, China Unicom (החלה למכור את האייפון ב-2009) ו-China Telecom Corp (החלה למכור את האייפון ב-2012, השלישית בגודלה בסין) כן מוכרות את האייפון, אך השניה מביניהם החלה למכור את האייפון רק השנה.

לאחר ההשקה של האייפון 5 בסופ"ש האחרון בשתי רשתות הסלולר ובחנויות של אפל ברחבי סין (שאחת נוספת תפתח בקרוב בהונג-קונג), אפל הצליחה למכור 2 מיליון מכשירים ב-72 שעות הראשונות למכירה. לשם השוואה, בהשקת האייפון 5, הצליחה אפל למכור 5 מיליון יחידות ב-72 שעות ב-9 מדינות שונות. כמו שאפל אומרת, השוק הסיני הוא "שוק חשוב בשבילה" שכן אם למעשה מסתכלים על זה, זהו בעצם השוק היחיד שהיא עדיין לא הצליחה להשאיר בו חותם מלא. כמו כן, כדי להגביר את הקלות שבה אפל יכולה להשתלב בסין, הם הוסיפו תמיכה לסירי בכל ניבי השפה הסינית האפשריות, כמו כן שגם המקלדת והמילון ב-iOS כעת תומכים בכל ניבי השפה בצורה מלאה. (מקור)

תמונה: marco bono cc flickr

>> הביקורת המלאה לאייפון 5
>> האייפון 5 בישראל, כל המחירים
שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • אייל

  להתייחס לסין כארץ אחת היא טעות , עד לפני 2 עשורים היה צורך באישור כדי לעבור ממחוז למחוז . סין היא שוק מדהים כמי שביקר שם מספר פעמים , הסינים שפגשתי היו משוגעים על גאגטים

 • Dark Droid

  מוזר מאוד, חבר שלי היה בסין ואמר לי שהם חולים על הנוט 2 ולא סובלים אייפון, אבל האמת זה לא אומר כלום שיש שם 1.4 מליארד איש, 2 מליון זה כמו 200 איש אצלנו 🙂

  • aviezer

   1 – לא מעניין אותי אם אתה רוצה שאני אגיב על דבריך, כפי שכתבת לפני מספר ימים – לכלוך צריכים לנקות, טעויות יש לתקן ולנפות. כאן זו במה ציבורית שאינה שייכת לא לך ולא לי. תפנים.

   2 – החבר שלך באמת מתאים לך. כנופיות שלמות של סינים עומדות בתורים שעות על גבי שעות בחנויות אפל בערים הגדולות בארה"ב כדי להצטייד באייפונים לשם הברחתם דרך הונג-קונג לסין, למכור אותם בשנייה וחצי במחירים מסופסרים (עד שמתחילה המכירה הרשמית בסין) ולעשות מכה מהאקט של הספסרות. כדי לקיים התנהלות שכזו המוצר שמספסרים בו חייב להתאפיין בדרישה עצומה.

   3 – ממש "הגיוני" שהחבר שלך (אדם אחד ועוד זר במדינה לא הכי נגישה לזרים) מסוגל להתרשם מהן מגמות הביקוש בסין – מדינה בה גרים 1.4 מיליארדי בני אדם.

   4 – עכשיו לענין החמור אצלך – ענין שטרם הבנתי אם הוא נובע מכך שאתה לא יודע חשבון ברמה של כיתה ד' או שמא השנאה שלך לתופעות שאינן מוצאות חן בעיניך משבשת את דעתך.
   אתה מחרטט: "האמת זה לא אומר כלום שיש שם 1.4 מליארד איש, 2 מליון זה כמו 200 איש אצלנו"
   זה לא "האמת" – זה כמובן שקר. אפילו שזה מלווה בסמיילי.
   בישראל קרוב לשמונה מיליון אנשים. בסין (לפי טענתך – נניח שהיא מדוייקת) יש 1400 מיליון אנשים.
   1400 לחלק ל- 8 = 175.
   לפיכך, שני מיליון לחלק ל- 175 = 11,428.
   מכאן נובע כי מכירות של שני מיליוני קופסאות בסין זה שווה ערך למכירות של 11,428 קופסאות בישראל.
   כבר בנקודה זו דבריך מצטיירים כמגוחכים ומעוררי תמיהות.
   מעבר לזה – לא ניתן בכלל להשוות בין המצב בסין לבין המצב בישראל.
   ההכנסה לנפש בישראל גדולה כמעט פי ששה בהשוואה לסין:
   בשנת 2011 ההכנסה לנפש בסין היתה 5417 דולרים ואילו בישראל היא עמדה על 31282 דולרים. ישראל במקום השלושים בעולם ואילו סין היא במקום התשעים בעולם בסולם ההכנסה השנתית לנפש.
   אם לוקחים עובדה זו בחשבון ומוהלים אותה במושגי כוח קנייה אל המספר הקודם (11428) ומכפילים בכמעט פי ששה מגיעים לכך שבמושגים ישראלים מכר אייפון-5 בסופ"ש הראשון שלו בסין מספר קופסאות השקול למכירת שישים וששה אלף קופסאות (66000) בישראל.
   וכאשר משווים את המספר 66000 למספר "200" שאותו אתה רשמת עולה תמונה מאד עגומה בקשר ליכולתך להעריך, לחשב ולכמת.

   • עודד

    לא נמאס לך להגיב באובססיביות חולנית למשתמשים אחרים שלא חושבים כמוך?
    זה מגוחך לאדם בגילך. שחרר קצת.

 • טל

  מוזר..טענו שהמניות של אפל ירדו עקב כמות מכירות "פושרת" בסין….ולא נראה שכך הדבר

  • אביעזר

   שלום טל,

   קרא בבקשה את תגובתי הקודמת שפורסמה דקה אחת לפני תגובתך שלך.
   תמצא בה התיחסות למקרה ה- "מוזר".

   בברכה,
   א.

 • aviezer

  וכל זה קורה לפני עונת הקניות של סין
  המתעוררת בינואר לקראת ראש השנה הסיני.

  אני טענתי כאן אתמול שכל מי שממהר להספיד את אפל בסין
  מצדיק את האימרה "החפזון מהשטן".

  http://www.tgspot.co.il/schmidt-google-winning-over-apple/#comment-96648

  אפל תפרסם בינואר 2013 את דוחותיה הכספיים לרבעון הנוכחי והם יהיו מצויינים.
  בינתיים, חבורה צינית של ברוקרים מתאמצת להפיץ כל מיני "בשורות איוב" בקרב לקוחותיה במטרה לגרום לתמימים שבהם למכור מניות אפל – כדי שהמחיר ירד ואותם נוכלים יוכלו לקנות את המניות במחיר זול יחסית ולמכור אותן ברווח גדול בסוף ינואר.

  הסיפור הזה חוזר על עצמו פעם אחרי פעם במהלך השנים. איבדתי כבר את החשבון כמה פעמים התרמית הזו נוסתה והצליחה.

  הידיעות המגיעות מאסיה בנוסח "אפל ממתנת את הזמנות רכיבי האייפון של הרבעון הראשון" אינן מעידות על החלשות הביקוש לאייפון אלא מעידות על הזהירות של אפל להכין את המדפים לקראת תחילת המכירה של אייפון 5s שלדעתי יצוץ הרבה יותר מוקדם ממה שהציבור משער.

  אפל פועלת להביא למצב בו יהיו שני אייפונים חדשים בכל שנה.
  כמו כן אני מאמין שאפל תצליח להגיע תוך שנתים-שלוש למצב בו היא תוכל להרוויח גם ממכירת אייפונים חדשים ולא מסובסדים לא במחיר של 650 דולדים אלא הרבה פחות ממחצית הסכום הזה – ז"א בין 200 ל- 250 דולרים.

  א.

  • גבע

   אביעזר, לדעתי בכך שאתה כל כך קיצוני בדעתך נגד אנדרואיד וגוגל ובעד ios ואפל אתה חוטא לאמת. אני עם גלקסי s1, מכשיר כבן 3 בעולם, כרגע עם רום של ג'לי בין 4.1.2 ועוד היד נטויה, זו מערכת הפעלה חלקה מאוד עם המון פיצ'רים והמכשיר ממש טס, להגיד בכל מיני פרסומים שלך שאנדרואיד חצי אפויה, לא טובה וכו' זו לדעתי סגירת עיניים והתעלמות מהאמת. בכל פעם באנדרואיד משפרים ומוסיפים עוד המון דברים איכותיים, אבל נראה שלא משנה כמה אנדרואיד תהיה איכותית יותר ויותר עם כל גרסה שתצא אתה תתמיד בדעתך, כך שהעניין אבוד אבל הייתי חייב להעיר לך על כך, ובאמת חבל על כך. אני לא בא לומר ש-ios לא טובה, אבל הקיצוניות שלך מורידה מאמיתות דבריך וגורמת להתייחס לדבריך בחוסר רצינות כי הם נראות על פניו מקצועיות, אך שוב, הן חוטאות לאמת, לעיתים הן אפילו נראות קצת ילדותיות, לתשומת ליבך…

   • aviezer

    גבע שלום.
    תודה על תגובתך.
    רק שלשום פרסמתי כאן פוסט המתאר את הנצחון הגדול של אנדרואיד ואת הפיכתה של מיקרוסופט מגורם דומיננטי לישות נגררת שהולכת ודועכת. פוסט זה זכה לתגובות מתלהבות ולהרבה המלצות.
    בניגוד לדבריך, לא אמרתי שאנדרואיד רעה או גרועה. לא תמצא דברים כאלו בתגובותי.
    אנדרואיד מפגרת אחרי אפל ובכל שדרוג היא מצמצמת את הפער.
    אני מתעב את מבשלי הרומים באותה מידה שאני ממש לא אוהב את היצרנים שמזהמים עם התוספות שלהם את האנדרואיד הטהור כפי שהוא נמצא בנקסוסים.
    ההתרשמות שלך ממני שגויה לחלוטין.
    הדברים הקשים שלי מעולם לא נאמרו נגד גוגל.
    הדברים הקשים שלי כוונו תמיד נגד המחבל אילופ שחיסל את נוקיה ונגד סטיב באלמר שקיבל מביל גייטס אוצר וחירבן במו ידיו את המצב.
    מדי פעם אני חוזר על תמצית המצב לדעתי:
    אנדרואיד מלך העולם, אפל צוחקת כל הדרך לבנק, מיקרוסופט מתנוונית ודועכת לאיטה.
    גוגל מחוללת פלאים בתחום המיחשוב האישי.
    אפל עושה ניסים ונפלאות בתחום הניהול העיסקי.
    מיקרוסופט חשובה מאד כדי שיהיה ניתן להביא דוגמאות לסטודנטים במינהל עסקים איך עשים כל שגיאה אפשרית בניהול.

    אשר לכך שאתה מאבחן אצלי ילדותיות – אתה בהחלט צודק.
    אני חי עם זה בשלום. אני אפילו גאה בזה לפעמים. לפני 41 שנים התחלתי את דרכי בעולם המיחשוב כמתכנת בחברת המחשבים הגדולה בעולם. מאז ועד היום עזרתי לאין ספור צעירים מוכשרים להתקדם בתחום. עד היום אני מקבל אין ספור פניות מכל מיני אנשים ששואלים בעצתי. למרות גילי המתקדם אני נמצא בתפקיד מאד אחראי ובכיר בחברה ותיקה בתחום המיחשוב. הילדותיות משמרת אצלי את הסקרנות הכל כך נחוצה כדי להעשיר את הידע הכללי.
    מאז כיתה א' איש לא יכול להשאר אדיש לדברי. או שאני מקומם אנשים או שאני משמח אותם והם נהנים ומעריכים.
    עובדתית, טרם נמצא ולו אחד שמסוגל להמציא קישור לתחזית שלי שבדיעבד נתגלתה כלא-נכונה.

    תודה לך על ההקשבה.

    א.

   • פיפוש

    גבע שלום,
    אני חייב להגיב לתגובתך ולהתייחס לחלק שמדבר על הגלקסי 1 שלך.
    זהו מכשיר גרוע, אני משתמש בו במשך כמעט שנתיים ומצטער על כל רגע שרכשתי את הדרעק הזה.
    האיטיות, הקריסות, וחוסר השקט הנפשי מהמכשיר הזה זה פשוט ביזיון וברמה של מחדל. וכן, גם אני התקנתי את הרום של סוכריות גומי.
    למען האמת, לא היה כמעט רום שלא ניסית להתקין על הטלפון הזה, כולם שיפרו משהו מסוים, והרסו משהו אחר.
    עם הג׳לי בין הוא עובד יותר טוב מפעם, אבל עדיין נהיה איטי אחרי חודש של שימוש, נתקע וקורס לעיתים קרובות, ומחייב אותי לסרט אותו על מנת להמשיך את השימוש.
    ה-GPS זוהי פונקציה שקיימת בטלפון אך ורק על הנייר, כי בפועל היא פשוט לא עובדת. לא לי, לא לחבר שלי (שאגב פריק של אנדרואיד), ולא לאחותי. ה-GPS פשוט לא עובד במכשיר הזה, ואם הוא כן נזכר לעבוד, אז זה למשך חצי דקה במצטבר.
    חוסר הפך אש במצלמה פשוט הופך את המצלמה ללא שמישה בצילום לילה, וכרטיס הקול שלו ברמה נמוכה מאוד.
    בתור חובב מוסיקה מושבע, אני סולד מהקומבינה שעשו סמסונג עם הדגם הזה (שזכתה לתגובות זועמות ברחבי העולם) וגרמו ליציאת האוקזילרי וכרטיס הקול לעבוד רק עם אוזניות ספציפיות של סמסונג. (דבר המונע ממני לרכוש אוזניות איכותיות יותר ולקבל חוויית שמיעה ברמה גבוהה הרבה יותר)

    היו לא מעט פעמים שהטלפון פשוט קרס לי (רום מיו), ברמה שכל אפליקציה הכי בסיסית שניסיתי לפתוח, פשוט קרסה ולא יכולתי אפילו לקבוע שעון מעורר יום למחרת. (לצערי זה קרה לי יום לפני סימולציה פסיכומטרית)
    היום אני חי איתו יחסית בשלום אבל כבר למדתי לחיות עם המגבלות שלו ולא לצפות ליותר מידי. ווידג׳טים זה טוב ויפה, אבל זה לא שווה כלום אם אני צריך לנבור בין עשרות רומים על מנת למצוא משהו שבירך יעבוד כמו שצריך.

    להגיד שזהו טלפון טוב זה פשוט לעשות עוול לאמת, אחרי הסמסונג גלקסי 1, אני לא אתקרב במקל למוצרים של סמסונג, ובכנות, כמו שציינתי קודם, אני מתחרט שרכשתי את המכשיר הזה במקום האייפון 4, או HTC/Sony בזמנו.

    בברכה, פיפוש.

    • a.a.

     מוזר, בסביבתי המיידית ישנם 3 מכשירי גלקסי S, לאחד התקנתי MIUI מבוסס ICS לפני מעל כשנה, מאז אני פוגש את בעליו מדי יום בלימודים והוא כה מרוצה שהוא לא מצא טעם לעדכן לJB. אחר מריץ את PILOTX ושוב מרוצה מאוד, השלישי מריץ CM 9 (אולי כבר שדרג ל10, איני בטוח). אישית, נסעתי עם שניים מהם ברכבים עשרות פעמים בשנה האחרונה ומעולם לא קרה שהGPS לא עבד, אם כי, במקרים בודדים, חווינו איטיות מה בחיפוש הלוויינים. אין חווייה אישית מעיד על הכלל, פשוט רציתי להדגים שמסתבר שזו לא בעיה כוללת.
     צר לי לשמוע על בעיות שחווית, האם ביצעת את כל הצעדים הדרושים במהלך ההתקנה? (WIPE וכו')

     אין לי מידע לגבי המוזיקה, והיעדר הפלאש אכן מאכזב (אך מצויין בפירוש במפרט המכשיר, זו לא תקלה), אך בין אלו ל"דרעק" המרחק רב… יחד עם זאת, אף אחד לא אמור לבזבז זמן כה רב בנסיון לגרום למכשיר שלו לעבוד כראוי. אולי יש בעיית חומרה במכשירך?

     יום טוב.

     • פיפוש

      a.a שלוב רב,
      אני מודה לך על תגובתך.
      לצערי הרב זוהי אינה חוויה אישית בלבד, כיוון שבסביבתו הקרובה ישנם עוד שני מכשירים שסובלים מבעיות דומות. בנוסף, היו הרבה תגובות ברשת שקראתי שמתארות את אותן בעיות שאני חוויתי עם המכשיר.
      שלא תבין אותי לא נכון, היום הגלקסי שלי עובד משמעותית טוב מפעם, אך הוא עדיין מרבה להתקע (פעם ביום/יומיים, ולפעמים יותר), דבר המכריח אותי לרסט את המכשיר או לשלוף לו את הסוללה.

      התשובה ל״בעיה״ היא, שזו פשוט לא בעיה. זהו פשוט מכשיר איטי, ובזה מסתכם כל הסיפור.
      תוסיף לזה כל מיני רומים שלא תמיד עובדים כמו שצריך, ותקבל חוויית שימוש עגומה, כמו שאני קיבלתי.

      בנוגע לשאלתך, אכן ביצעתי את כל השלבים כנדרש, זוהי לא בעיה של חוסר ידע. לגבי שאלתך אם יש בעיית חומרה במכשירי – לצערי אינני יודע. מסרתי אותו לבדיקה במעבדות של חברת בסלקום, אך המכשיר, לטענתם, נמצא תקין.

      פונקציית ה-GPS קיימת, אך היא לא עובדת כראוי. לוקח לאנטנות דקות ארוכות להתבייט על מסלול נסיעה, ולפעמים הוא פשוט לא מצליח להתחבר לכולם כי או פשוט נתקע. (שוב, פשוט מכשיר איטי)
      אם הGPS עובד, זה רק לזמן קצר, עד שהוא שוב מפסיק לעבוד.

      מבחינתי, עובד לסירוגין שווה ערן ללא עובד כלל. אולי תקרא לי פדנט, או תקרא לי קטנוני, אך זה לא עונה על הציפיות שלי מסמארטפון. אני לא מרגיש שזהו מכשיר אמין מספיק שאוכל לסמוך עליו בפעולות היומיום.

      יום טוב.

      • a.a.

       וואו.. אלו בעיות חמורות. ריסט פעם ביומיים זו מציאות שקשה לחיות איתה ואין כל סיבה שתצטרך. משהו אכן מוזר מאוד..
       אולי אוכל לסייע, אם תרצה. איזו גרסה יש לך ואיזו קושחה? אנסה לברר ואולי אצליח למצוא פתרון. אולי אפילו כדאי לנסות להעתיק image של מכשיר שעובד טוב ותואם לחומרה שלך כדי שתצרוב עליה.

      • עודד

       יש פתרון פשוט וקל לעניין ה- GPS.
       קרא כאן:
       http://www.waze.co.il/forum/viewtopic.php?f=11&t=16208#p100125

  • אביה

   מעניין לראות אם אתה תהיה צודק בסופו של דבר 🙂

   • aviezer

    גם אותי זה מעניין.