אפל (Apple) הכריזה על תוכנית החלפה (ריקול) למרבית מטעני החשמל של מוצרי החברה שסופקו עם המכשירים בין השנים 2003-2015 לרבות הערכה World Travel Adapter Kit, שנמכרים גם בישראל. מדובר למעשה בספק הכוח שמתחבר לשקע בקיר ועלול לגרום להתחשמלות בסיכון נמוך.

בהודעה לעיתונות שפרסמה החברה, היא קוראת לכל המשתמשים שברשותם מטענים פגומים לגשת לחנות ה-Apple Store  הקרובה ולהחליפם בחדשים – ללא כל עלות. תוכנית ההחלפה תקפה כרגע בארגנטינה, ברזיל, ניו-זילנד, דרום קוריאה כמו גם במדינות נוספות ביבשת אירופה – כאמור, כולל בישראל אך נאלץ להמתין לתחילת שבוע הבא כדי לקבל מידע רשמי וסופי.

לדברי אפל, הסיבה לתקלה נובעת משני הפינים של ספקי הכוח המתחבר לשקע החשמל בקיר אשר עלולים להישבר – דבר שיכול לגרום בסופו של דבר להתחשמלות בשל הגישה למתח גבוה. אפל מוסיפה גם כי הסיבה היא בעיית יציקה רופפת של שני הפינים לגוף ספק הכוח.

כך תזהו אם ברשותכם ספק כוח פגום

על מנת לבדוק האם ספק הכוח שברשותכם פגום, יש לפרק את חלקו האחורי (גב ספק הכוח) ולשים לב אילו סימנים מוטבעים במגרעת. אם מדובר במספרים כדוגמת 4310 או שלא מוטבע מספר כלל מדובר בספק תקול ויש לגשת לחנות ולהחליפו. ספקי הכוח החדשים והתקינים לדברי החברה, מוטבעים בחלקו האחורי האותיות בהתאם לשוק בו הם נמכרים, לדוגמה: EUR, KOR, ARG וכו.

עדכון: איידיגיטל, יבואנית מוצרי אפל בפריסה ארצית, מסרו כי ניתן יהיה לממש את ההחלפה גם בישראל. עם זאת, חשוב לציין כי ההחלפה היא רק על החלק הנשלף בלבד המתחבר לשקע בקיר. כלומר, ההחלפה אינה תקפה לבעלי מטענים שלמים שאינם ניתנים לשליפה. כמו כן, ההחלפה תקפה רק לבעלי ספקי כוח עליהם מוטבעים מספרים בלבד ולא אותיות המייצגות את השווקים אליהם הם מופצים. פרטים בדבר מועד ההחלפה יימסרו על-ידי היבואנית ביום ג' הקרוב בדף הפייסבוק שלה.

תמונה  Julien GONG Min cc flickr

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.