אפל דיווחה אמש על תוצאותיה הכספיות בתום הרבעון הראשון של 2014 שהסתיים לא מכבר. על פי רישומי החברה סך ההכנסות ברבעון היו גבוהות מעל כל הציפיות והסתכמו בכ-45 מילארד דולרים, המהווים עלייה של כחמישה אחוזים לעומת הרבעון המקביל אשתקד. החברה גם ציינה את סך רווחיה מהרבעון הנוכחי שנעמד בכ-10 מילארד דולרים.

בצד נתוני המכירות רשמה החברה נתון מרשים במיוחד של כ-44 מיליון מכשירי אייפון שנמכרו בתקופה של שלושה חודשים, החל מחודש ינואר ועד תום חודש מרץ השנה הנוכחית.  אמנם נתון זה מהווה ירידה משמעותית ברבעון הראשון בו מכרה סך של כ-51 מיליון מכשירים, אך רבעון זה כולל גם את תקופת החגים בארה"ב בה נרשמים אחוזי מכירות גבוהים במיוחד בכל הקטגוריות השונות. בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, בשנת 2013, נרשמה עלייה של כ-17 אחוזים במכירות, כאשר אז מכרה החברה "רק" כ-37.4 מיליון מכשירים. בעוד אפל בהחלט רשמה הישגים מרשימים במיוחד, נרשמה אכזבה קטנה מצד האנליסטים של ה-WSJ שציפו למכירה רק של כ-38 מיליון מכשירים בלבד.

לעומת העליה במכירות במכשירי האייפון שהפגינו אחוזי מכירות מרשימים במיוחד כאמור, נרשמה אכזבה רבה בחברה דווקא בתחום של מכשירי האייפד. בתום הרבעון הנוכחי, מכרה החברה סך של כ-16 מיליוון יחידות, לעומת הרבעון המקביל אשתקד, בה נמכרו כ-19 מיליון יחידות. הדבר אינו מפתיע במיוחד נוכח ירידתו של מכשיר האייפד שממשיך להפגין ירידה במכירות מדי רבעון כבר קרוב לשנה,  אך האחוז בה צנח הפעם המכשיר גבוה במיוחד ומהווה ירידה בשיעור של 17 אחוזים לעומת הרבעון בתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון הראשון נרשמה מכירה רק של כ-3 מיליון יחידות, המהווה צניחה של כ-50 אחוזים לעומת הרבעון המקביל לו אשתקד. גם הפעם, תחזיות האנליסטים פספסו במעט, כשחזו מכירה של כ-19 מיליון.

את הנתון המרשים יותר רשמו דווקא נתוני המכירות של מחשבי המק, שנעמדו בכ-4 מיליון, יחידות המהווים עלייה של כארבעה אחוזים לעומת הרבעון המקביל אשתקד, ומכשירי ה-Apple TV בהם נרשמה מכירה של כ-20 מיליון יחידות מאז ייצורו לראשונה.

המניות ממריאות, המשקיעים מרוצים

מיד לאחר פרסום התוצאות הכספיות, זינקה מניית החברה בשיעור של כ-9 אחוזים ונסחרת כעת בסכום עתק של כ-525 דולרים למנייה, שהיא למעשה מהגבוהות בתולדותיה. בתוך כך, אישרה לראשונה החברה על הגדלת תוכנית המכירה העצמית של המנייה- סכום שעומד על כ-90 מילארד דולר. חשוב לציין כי זוהי הגדלה משמעותית לעומת הרבעון המקביל בתקופה המקבילה אשתקד בה אישרה סכום של רק כ-60 מילארד דולרים. בנוסף לכך, תגדיל החברה את חלוקת הרווחים לרוכשים של המניה ב-8 אחוזים נוספים ותפצל גם את מניותה של בשיעור של 1 ל-7. כלומר: כל מחזיק מנייה בחברה, יקבל שבע מניות.

מוצרים נוספים בדרך

"אנחנו מאוד מרוצים נוכח הגידול המשמעותי בהכנסותיה של החברה, במיוחד ממכירותיהם הרבות של מכשירי האייפון ומההכנסות הרבות בשרות ה-iTunes". – כך ציין מנכ"ל החברה בראיון אותו העניק לאחר פרסום התוצאות הכספיות. "אנו עובדים קשה מאוד על מנת להעניק את המוצרים הטובים ביותר ללקוחותינו ומצפים בקוצר רוח להחדרת המוצרים החדשים"

צילום: Jorge Quinteros, cc

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • לינוי לוי

  לאפל יש שם שלא נפגע, לא משנה איזה מכשיר יצא.. מדהים איך הם יצרו לעצמם מוניטין כזה.

  • בולי

   פשוט מאד. תסתכל על סקרי שביעות רצון. אפל נמצאת בכולם במקום הראשון.
   זה בעיקר בזכות האסטרטגיה של להוציא מוצר שלם ולא להתפזר לעוד הרבה מקומות בו זמנית ושירות לקוחות שהלוואי שנראה בארץ

 • רק רוצה לעזור

  אני רק רוצה לעזור לכם לאתר.
  למה אתם לא עושים כתבה על ה-״משחק״ עכשיו שנקרא ״2048״ .
  זה כל כך פופולרי וזה ממש חדש יחסית באפ-סטור וכבר יש לו לא מעט חיקויים.
  יהיה מאוד מעניין אותי לדעת את הפרטים המדויקים עליו ועל ההצלחה של המשחק הזה ועד כמה מהר הוא התפשט בקרב כל האנשים וכ׳ו…
  באמת שכדי לכם לעשות על זה כתבה
  אם אני לא טועה המשחק המקורי נמצא בחנות ה-אפ-סטור רק חודשיים בערך וכבר אז הספיק לסחוף אחריו כמות לא קטנה של אנשים.
  אני אישית הכרתי את המשחק עוד מוקדם מאוד מאחי הגדול שדרך-אגב לא ממש מעניין אותו להיתקע ולהישאב למשחק כי אין לו זמן לזה והוא דיי מכור ל-״2048״.
  אז לסיכום כדי לכם מאוד לפי דעתי לעשות על זה כתבה, אולי אפילו תהיו בין האתרים הראשונים בעולם ובכלל שעשו על המשחק כתבה מקצועית.
  מאוד מקווה שתעשו את הכתבה ובהצלחה לכם…

 • iphone Air 2014

  האייפון 6 בדרך והמניות משתגעות -פצצת כסף של ממש -כל העולם על הרגליים בגלל המכשיר הבאים-
  ipad Air 2 ו iPhone Air -וזה כמובן בזכות אייפון 5S ואייפד Air