על-פי פטנט שרשמה חברת אפל לאחרונה ייתכן כי החידוש במכשירי הדור הבא, או הבא אחריו, יגיע בדמות מסך מגע רגיש ללחץ.

מכשיר האייפון הראשון של אפל, כלל לראשונה מסך אשר תומך במחוות רב-מגע (Multi-Touch), מאז המתחרים הספיקו לאמץ את הטכנולוגיה במהירות והיא כבר אינה מבדלת את המוצרים של החברה מקופטרינו. אך ייתכן כי לאפל יש אס חדש בשרוול. במשרד הפטנטים האמריקאי אושר לחברה פטנט מספר 8,581,870 אשר מתאר כפתור רגיש ללחץ – במסמך מתואר שימוש בכפתור אשר יכול לבצע פעולות שונות בהתאם לדרגת הלחץ שמפעיל עליו המשתמש. ברוב המסך מוצג כפתור פיזי אך לקראת סופו מצויין כי יכול להיות שימוש גם בכפתור אשר מוצג על המסך, יש לציין כי מסך הכפתור הרגיש ללחץ לא יהיה בלעדי רק למכשירים הניידים של החברה וכי הפטנט מכסה גם מחשבים ונגני מדיה.

הפטנט החדש של החברה יצטרף למספר חידושים קטנים שהכניסה אפל במכשיריה, שהאחרון שבהם כלל צירוף של קורא טביעת אצבע על כפתור ה'בית' של מכשיר האייפון (iPhone). בנוסף בשנה שעברה כללה החברה במכשירי האייפד מיני (iPad Mini) טכנולוגיה אשר מתעלמת מנגיעות במסך שנובעת כתוצאה מאחיזה בשוליים הדקים של המכשיר.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • ליר

  כרגיל אפל לוקחת טכנולוגיה ישנה עושה לה ספין ומוכרת בפי 7 מהמחיר הקודם..
  כפתורים רגישים ללחץ היו קיימים עוד מתקופת הפלייסטיישן 2… פשוט שמו את זה במסכי מגע…
  (שלא תבינו אותי לא נכון.. זה מרשים.. אבל לא שווה פטנט, וחוץ מזה כל מה ששיחק אי פעם משחק אקשן בפלאפון היה יכול לעלות על הרעיון הזה לבד)

 • אביה

  ללא ספק , יהיה באייפון הבא
  ומיד אחר כך , בגלקסי 6

 • א

  מתי תבינו שכל הפטנטים אלו לא יגיעו ליצור סופי – לאפל יש בסביבות ה25 אלף פטנטים וכך גם לגוגל
  החברות הגדולות רושמות פטנטים רק בשביל בתי המשפט, כך שאם בעתיד חברה מסוימת תרצה להשתמש בטכנולוגיה הזו היא תצטרך לשלם להן כסף

 • עידו zzz

  זה אפילו יכול להיות בעייתי ורגיש ללחיצות חזקות
  לא בטוח שזה יתרון הפטנט הנ"ל…

 • iphone 6

  לדעתי זה יהיה רק בעתיד ,אייפון 6 כמובו יהיה רק עם מסך 4.2 או 4.3 אינץ'
  ואותו עיצוב ,פלטפורמה משודרגת,מצלמה משופרת ובלי איזה משהו כמו
  הפטנט הזה ובמיוחד לא מסך 5 אינץ' או 4.8 אינץ' –
  יש כאלה שסתם מצפים לאיזה משהו מהפכני ומתאכזבים .
  יכול להיות שהחיישן לחץ הזה כנראה יהיה באייפון 7 או 8 .

 • מתן

  זאת אומרת שהם "ממציאים" בערך את אותו מסע המגע שהיה קיים לפני יותר מעשור…