עקב התרבותם של משתמשי האייפון ובכלל ומחזיקי ה- iDevices בפרט, נראה כי אפל עובדת על שרות תשלומים חדש, שיחליף למעשה את שיטת התשלומים הנהוגה כיום ויאפשר לכל מחזיקי חשבון ה- Apple ID לרכוש מגוון מוצרים שונים בדומה לשירותים מתחרים אחרים.

עפ"י הדיווח, סגן נשיא אפל אדי קיו (Eddy Cue), כבר קיים מספר פגישות עם בכירים בתעשייה, על מנת לפלש את דרכה של אפל לתעשייה זו ביתר קלות. יחד עם זאת, גורמים אחרים מסרו כי באפל כבר סימנו את ג'ניפר ביילי (Jennifer Bailey), מנהלת חנויות ה-Apple Store, כמועמדת לתפקיד זה.

 שרות התשלומים הנהוג כיום באפל, מאפשר למשתמשיה לרכוש אפליקציות מחנות ה- AppStore, לבצע רכישות פנימיות באפליקציות (In-App purchases), וכמו כן לרכוש שירים, צלצולים, סרטים וסדרות מחנות ה- iTunes, באמצעות כרטיס אשראי המוצמד לחשבון ה- Apple ID. נציין, כי בחלק מהמדינות כדוגמת ארה"ב ובריטניה, ניתן אף לבצע רכישות ע"י קשירת חשבון ה-PayPal לחשבון ה-Apple ID.

אנליסטים מעריכים כי באם אכן אפל תממש את תוכניתה לבצע מהלך שכזה, הרי שבקלות כללי המשחק עשויים להשתנות: "אין ספק שלאפל ישנם את כל הכלים על מנת להפוך למובילה בתעשייה זו, אולם טרם מיצו את היכולות הללו"- כך אמר אנליסט בכיר בתעשייה.

אולם, ישנן סברות והערכות שונות כיצד יתממש שרות התשלומים החדש הלכה למעשה: סברה ראשונה מציעה כי הרכישות יתבצעו באמצעות טופס רכישות אלקטרוני המכיל את פרטי כרטיס האשראי, ואילו סברה אחרת מעלה אפשרות כי אפל תשתמש בחיישן טביעת האצבע החדש, על מנת להקטין כמה שפחות את היכולת לזיופים אפשריים. כבר בשנת 2012 עלו דיווחים כי אפל עובדת על שרות דומה, אך חששה כי מהלך שכזה יפגע במוניטין שלה.

בהתחשב בעובדה כי לאפל ישנן כיום כ-575 מיליון חשבונות Apple ID פעילים, ומכרה למעלה מ-375 מיליון מכשירי אייפון בחמש השנים האחרונות, אין ספק שמהלך שכזה ישנה את כללי המשחק.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.