עקב התרבותם של משתמשי האייפון ובכלל ומחזיקי ה- iDevices בפרט, נראה כי אפל עובדת על שרות תשלומים חדש, שיחליף למעשה את שיטת התשלומים הנהוגה כיום ויאפשר לכל מחזיקי חשבון ה- Apple ID לרכוש מגוון מוצרים שונים בדומה לשירותים מתחרים אחרים.

עפ"י הדיווח, סגן נשיא אפל אדי קיו (Eddy Cue), כבר קיים מספר פגישות עם בכירים בתעשייה, על מנת לפלש את דרכה של אפל לתעשייה זו ביתר קלות. יחד עם זאת, גורמים אחרים מסרו כי באפל כבר סימנו את ג'ניפר ביילי (Jennifer Bailey), מנהלת חנויות ה-Apple Store, כמועמדת לתפקיד זה.

 שרות התשלומים הנהוג כיום באפל, מאפשר למשתמשיה לרכוש אפליקציות מחנות ה- AppStore, לבצע רכישות פנימיות באפליקציות (In-App purchases), וכמו כן לרכוש שירים, צלצולים, סרטים וסדרות מחנות ה- iTunes, באמצעות כרטיס אשראי המוצמד לחשבון ה- Apple ID. נציין, כי בחלק מהמדינות כדוגמת ארה"ב ובריטניה, ניתן אף לבצע רכישות ע"י קשירת חשבון ה-PayPal לחשבון ה-Apple ID.

אנליסטים מעריכים כי באם אכן אפל תממש את תוכניתה לבצע מהלך שכזה, הרי שבקלות כללי המשחק עשויים להשתנות: "אין ספק שלאפל ישנם את כל הכלים על מנת להפוך למובילה בתעשייה זו, אולם טרם מיצו את היכולות הללו"- כך אמר אנליסט בכיר בתעשייה.

אולם, ישנן סברות והערכות שונות כיצד יתממש שרות התשלומים החדש הלכה למעשה: סברה ראשונה מציעה כי הרכישות יתבצעו באמצעות טופס רכישות אלקטרוני המכיל את פרטי כרטיס האשראי, ואילו סברה אחרת מעלה אפשרות כי אפל תשתמש בחיישן טביעת האצבע החדש, על מנת להקטין כמה שפחות את היכולת לזיופים אפשריים. כבר בשנת 2012 עלו דיווחים כי אפל עובדת על שרות דומה, אך חששה כי מהלך שכזה יפגע במוניטין שלה.

בהתחשב בעובדה כי לאפל ישנן כיום כ-575 מיליון חשבונות Apple ID פעילים, ומכרה למעלה מ-375 מיליון מכשירי אייפון בחמש השנים האחרונות, אין ספק שמהלך שכזה ישנה את כללי המשחק.

התמונה באדיבות Shutterstock

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • יש גם גוגל Wallet, זה לא אומר שהם מהווה איום על PayPal וכנ"ל על שירות התשלום של אפל

  • דן

   כמו שאמרת אני מניח שאי אפשר לערער על כוחה של פייפל, google wallet אמור ליהיות מענה זהה והוא שמיש לא מעט למי שקונה דרך google play או שהוא מעדיף שהקבלות יהיו מסודרות בחשבון גוגל שלו (שזה לא נראה לי כזה משנה כי גם בפייפל זה מאוד נוח).
   בגוגל הם גם רצו לתת יעוד לשבב הNFC עד שפייפל יעשו את הצעד, באפל אין NFC אז אני לא ממש מבין לאן הם ממהרים, אני גם בטוח שהוא לא יהיה נפוץ כמו השניים פייפל וגוגל wallet כי אפל מאוד מקובעים ושמרנים בקטע הזה, בטח יהיה שמיש בסביבת האייטונז.

   • בולי

    NFC היא לא השיטה היחידה לתשלום, יש לה הרבה מגבלות שאפל לא ראתה לנכון להתמודד איתם בזמנו. כרגע כל המכשירים של אפל מ 4S ומעלה יכולים להשתמש ב BLE שיכול לאפשר לא רק קניה אלא גם שימוש בשירותי מיקום אפילו ללא אינטרנט.

    כנראה שבסוף השנה נראה איך זה יבוצע. זה יהיה מעניין

 • "עקב התרבותם של משתמשי האייפון ובכלל ומחזיקי ה- iDevices בפרט"
  זה לא אמור להיות הפוך?
  כלומר: "עקב התרבותם של משתמשי ה- iDevices ובכלל ומחזיקי האייפון בפרט" ?

 • U

  כן,אבל עצם זה שאפל מכריחה אותך להזין את האשראי שלך
  זה חוצפה וניצול של הכוח שלהם…שלא נדבר על להזין כל פעם את הסיסמא בהורדת אפלקציות
  שיעשו את זה רק באפלקציות בתשלום אני אבין אבל לא בחינמי
  באנדרואיד תפתח רק גמייל וזהו…

  • חסוי

   וזה שכדי להגיב ביוטיוב. אני צריך לפתוח חשבון בג'ימייל?

   • הנוקם

    +1 ובכלל- ג'ימייל הוא מעצבן טילים: גם לוקח לו זמן לעלות (טוען את #!#@!@!….מה יש לטעון??) וגם התיקיות לא ברורות (אנשי הקשר ועוד).

   • דן

    במה זה שונה מפורומים? צאטים וכו?
    אגב זה לא חשבון Gmail זה חשבון גוגל והוא וביוטיוב משתמשים בGoogle Plus ולא ב Gmail

  • פיפוש

   מה שאתה אומר לא נכון..
   במידה ואתה מנסה להוריד אפליקציה בתשלום, המערכת תבקש ממך ליצור אפל איידי ומן הסתם תבקש אמצעי תשלום.
   במידה ואתה מנסה להוריד אפליקציה בחינם, בשדה של אמצעי התשלום תהיה שורה של None, מה שאומר שאתה לא חייב להזין כרטיס אשראי בשביל להוריד אפליקציות חינמיות..

  • בולי

   יש לי ID ללא אשראי. אפל נותנים אופציה לפתוח חשבון גם ללא אשראי.